E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2019-02-23 22:48:44

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

REZYGNACJA: Ukraina

http://www.esc.pun.pl/_fora/esc/smilies/[dblpt]0ua[dblpt]

UKRAINA 2019
MARUV
"Siren Song"

Muzyka i słowa: Hanna Korsun
W związku z brakiem porozumienia z ukraińskim nadawcą oczekującym podpisania umowy określającej warunki reprezentowania kraju w ESC (w tym zakazu promocji w Rosji i prezentowania linii władz w kwestiach politycznych) Maruv nie będzie reprezentować Ukrainy w Tel Awiwie.

https://ktelegram.com/wp-content/uploads/2019/02/7a8f3733712a94d289f0a0b6305c89ea.jpg

Hanna Korsun urodziła się 15 lutego 1992 roku w Pawłohradzie. Absolwentka charkowskiej Politechniki nigdy nie zrezygnowała z myśli o muzycznej karierze. Zaczynała ją w składzie zespołu The Pringlez. W 2016 grupa uczestniczyła w ukraińskich eliminacjach do ESC z utworem Easy to love, jednak nie awansowała do finału programu. Rok później zespół zmienił nazwę na MARUV, wydał debiutancki album - Stories - i podjął współpracę z muzykiem i DJ'em BOOSINem. W jednym z wywiadów Hanna stwierdziła, że występuje jako solistka pod pseudonimem MARUV. W 2018 roku światło dzienne ujrzała druga płyta, Black Water. 23 lutego MARUV wygrała ukraiński finał narodowy i z piosenką Siren Song będzie reprezentować kraj w Tel Awiwie. W stawce finału znalazła się tylko dzięki wycofaniu jednego z pierwotnie wybranych kandydatów.
Easy to love (2016)

POSŁUCHAJ: "Siren Song"



Siren Song

Komm zu mir, Komm zu mir
Komm zu mir, Komm zu mir
Come to me, Come to me
You're the only one
Give me love, give me love
From dusk till dawn
Come to me, come to me
Boy, we can get along
Give me love, give me love
From dusk till dawn
Falling through the floor
Baby, this is Devil's door
Burning in the flame
Wanna know my secret
Bang!
I'm so high
Love me, love me, love me boy
I'm so fine
Love me, love me, love me boy
Falling through the floor
Baby, this is Devil's door
Come to me, come to me
You're the only one
Give me love, give me love
From dusk till dawn
Come to me, come to me
Following my voice
Give me love, give me love
You don't have a choice
Do you know me?
Let's take it really slowly
Falling…

Ostatnio edytowany przez SiM (2019-02-25 19:40:14)


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#2 2019-02-23 23:03:15

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: REZYGNACJA: Ukraina

Konkurs na krymsko-ukraińskość wygrany, serdeczne gratulacje! Szkoda, że przy okazji tego zwycięstwa została wybrana ta piosenka, ten występ i ten okropny wyjęk (słowo "wykon" nie pasuje mi tutaj zbyt). Pani wykonawczyni z koleżankami z wanny wyglądają jakby miały za 10 minut stanąć przy ruchliwej szosie, tylko są trochę gorzej ubrane od konkurencji.

Offline

 

#3 2019-02-25 20:05:56

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: REZYGNACJA: Ukraina

Wiele czasu poświęciliśmy na forum dyskusji o i jej obecności na Eurowizji. Po kolejnej ukraińskiej aferze podtrzymuję swoje zdanie, a nawet jeszcze się w nim utwierdzam - sytuację należy krytykować z całą stanowczością i absolutnie nie widzę tutaj przestrzeni dla usprawiedliwiania tych, którzy za tym (kolejnym już) paskudztwem stoją, ciężkim czasem kraju... Od pojawienia się w Konkursie nie przestaje zaskakiwać - przechodzi wszelkie możliwe wyobrażenia (chyba że koniecznie chce być porównana z takimi mocarstwami demokracji jak , czy ich ukochana )!!! Doprawdy - są kraje, które więcej przeszły i nie robią z siebie ofiary, nie wymiotują polityką na prawo i lewo - tylko się bawią (czasem lepiej, czasem gorzej, ale jednak)... Łączyć - nie dzielić!!! Raz na Eurowizji "zabrakło" , ale powinno zabraknąć na wieczne zawsze (a przynajmniej dopóki nie posprzątają swojego podwórka)...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#4 2019-02-26 16:15:19

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: REZYGNACJA: Ukraina

Uzupełniam ścianę wstydu o kilka informacji.


Oświadczenie dotyczące rezygnacji (Facebook Maruv):

Maruv napisał:

Ostatnie 24 godziny były dla mnie najbardziej emocjonalne w całym moim życiu. Wygrałam uczciwie preselekcje do Eurowizji, zdobywając najwyższą notę od widzów i drugie miejsce u jurorów. Teraz to zwycięstwo chce mi się zabrać. Jestem Ukrainką, kocham mój kraj i chcę go reprezentować pomimo iż w ciągu dnia dostałam 3 propozycje, by reprezentować inny kraj. (...)

Na żywo odpowiedziałam na wszystkie pytania, które zadali mi jurorzy. Nie odwiedziłam Krymu od 2014 roku. (...)

Kontrakt podpisywany z telewizją zakazywał mi m.in. koncertów w Rosji, kontaktu z mediami bez wcześniejszych ustaleń z nadawcą, podejmowania działań promocyjnych na własną rękę. Teoretycznie mogłabym być zmuszona do tańczenia na imprezie urodzinowej wicepremiera, a w przypadku odmowy, zapłaciłabym karę. (...) W zamian od nadawcy publicznego nie otrzymuję nic - żadnego wsparcia finansowego ani pomocy w organizacji podróży. Nawet wizę muszę załatwić sobie sama (...)

Oświadczenie po negocjacjach z nadawcą (Facebook Maruv):

Maruv napisał:

Spotkanie z nadawcą trwało około 7 godzin, ale pomimo tego nie doszliśmy do porozumienia. (...) Jak już wcześniej mówiłam, rezygnacja z koncertów z Rosji nie była dla mnie najtrudniejsza. Najbardziej kontrowersyjne były inne punkty umowy, które czyniły ze mnie niewolnika. (...) Nie jestem gotowa zamieniać swój udział w Konkursie w akcję promocyjną polityków (...) Serdecznie dziękuję i doceniam wszystkich, którzy we mnie wierzyli i na mnie głosowali

Oświadczenie nadawcy:

UA:PBC napisał:

Uważamy, że preselekcje do Eurowizji zostały przeprowadzone uczciwe, ale odsłoniły jeszcze jeden wielki problem o wymiarze politycznym – koncertowa działalność wielu artystów w kraju agresorze. Wywołuje to negatywną reakcję części społeczeństwa. (...) Aby uniknąć nadmiernego upolitycznienia konkursu, określiliśmy warunku dotyczące każdego uczestnika, wśród których są m.in. rezygnacja reprezentanta Ukrainy z koncertowania w Federacji Rosyjskiej (...) Niestety, nie wszyscy ukraińscy artyści są gotowi na to, aby być dobrymi dyplomatami.

W związku z tym decyzja o tym, kto będzie reprezentował Ukrainę w Konkursie Piosenki Eurowizji nie została jeszcze podjęta. Rozmowy z kolejnym kandydatem rozpoczniemy jutro.

Oświadczenie EBU:

EBU napisał:

Każdy uczestniczący nadawca jest odpowiedzialny za wybór reprezentanta na Eurowizję zgodnie z regułami określonymi przez EBU. Ukraiński nadawca prowadzi aktualnie rozmowy z kandydatem na tegoroczny konkurs. Kiedy zostanie on potwierdzony, wszelkie informacje pojawią się na oficjalnych kanałach Eurowizji

Przy okazji głos 3 dni temu zabrała Jamala, która na fali swoich politycznych komentarzy została obśmiana przez fanów Eurowizji:

Jamala napisał:

Chce powiedzieć dosłownie jeszcze kilka słów. Konkurs jest, po pierwsze, świętem muzyki, taką muzyczną olimpiadą. Jednak w sytuacji, w której nasz kraj jest teraz, zarówno mi, jak wielu naszym obywatelom, ciężko jest kontrolować emocje podczas takich rozmów, zwłaszcza w odniesieniu do Krymu. (...) Piosenki i występy oceniałam wyjątkowo uczciwie, biorąc pod uwagę ich szansę na wygraną w Tel Awiwie. Wielokrotnie mówiłam, jakimi kryteriami będę się kierować (...)

Offline

 

#5 2019-02-27 17:47:46

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: REZYGNACJA: Ukraina

W związku z brakiem porozumienia między nadawcą a zwyciężczynią (i pozostałymi uczestnikami) ukraińskich preselekcji rezygnuje z udziału w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Ostatnio edytowany przez The King (2019-02-27 17:48:16)

Offline

 

#6 2019-02-27 22:24:05

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: REZYGNACJA: Ukraina

No i stało się to, co się stać musiało... nie wyobrażam sobie żadnego (szanującego się) wykonawcy, który schyliłby się po tak sponiewierany bilet do Tel Awiwu. Jeśli tę decyzję wymusiła solidarna postawa potencjalnych reprezentantów, to możnaby pokusić się o optymistyczną tezę, że i na trafia się jeszcze w miarę zdrowa tkanka... nie mogę pozytywnie odnieść się do tej decyzji, bo nie mogę (nie możemy) zapomnieć, co ją poprzedziło i wywołało - i co zasługuje na całkowite i solidarne potępienie i odrzucenie.


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#7 2019-02-28 12:00:00

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: REZYGNACJA: Ukraina

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Jeszcze niespełna 2 lata temu byliśmy świadkami politycznego szamba w trakcie organizacji Eurowizji, teraz Ukraińcy sami się w tym szambie utopili. Dla mnie też budujące jest to, że nikt nie przyjął propozycji publicznego nadawcy, nie sądzę jednak, by coś to zmieniło poza uważniejszym sprawdzaniem uczestników kolejnych selekcji pod względem bycia właściwym ambasadorem Ukrainy na Eurowizji

Offline

 

#8 2019-02-28 16:16:26

 F_o_X

Een Beetje

Piosenka-ESC: Diva
Kraj-ESC: Italia

Re: REZYGNACJA: Ukraina

Super! Nic lepszego nas w Tel Awiwie nie czeka, chyba że wygrana Rosji i kolejny rok bez Ukrainy

Ostatnio edytowany przez F_o_X (2019-02-28 16:16:48)


Offline

 

#9 2019-03-09 17:19:26

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: REZYGNACJA: Ukraina

F_o_X napisał:

wygrana Rosji

Hmmm... nie wygra... A jeśli jakimś "cudownym przypadkiem" Jon postanowiłby podarować zwycięstwo, to byłby to jeden z najsłabszych triumfatorów ostatnich lat - nie kontrowersyjnych, nie wymyślnych, ale zwyczajnie najsłabszych... nie ma, a zabrakło pary - możemy być spokojni i przestać obawiać się kolejnej Eurowizji na dzikim wschodzie.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://police.betonoweszamba.com