E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2017-03-06 14:23:13

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Kijów 2017 - FINAŁ

https://eurovision.tv/apex/image/8d68a47238b573a73ad7a6d55ffa0a21?h=600
FINAŁ - DYSKUSJA



Data: 13.05.2017
Miejsce: International Exhibition Centre, Kijów, Ukraina
Prowadzący: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk, Timur Miroshnychenko
BIG5:
Alma - "Requiem"
Levina - "Perfect Life"
Francesco Gabbani - "Occidentali's Karma"
Manel Navarro - "Do It for Your Lover"
  Lucie Jones - "Never Give Up on You"
Gospodarz:
O.Torvald - "Time"

Ostatnio edytowany przez The King (2017-05-06 16:55:59)

Offline

 

#2 2017-05-12 09:07:21

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

KOLEJNOŚĆ STARTOWA FINAŁU ESC 2017



01. Izrael
02. Polska
03. Białoruś
04. Austria
05. Armenia
06. Holandia
07. Mołdawia
08. Węgry
09. Włochy
10. Dania
11. Portugalia
12. Azerbejdżan
13. Chorwacja
14. Australia
15. Grecja
16. Hiszpania
17. Norwegia
18. Wielka Brytania
19. Cypr
20. Rumunia
21. Niemcy
22. Ukraina
23. Belgia
24. Szwecja
25. Bułgaria
26. Francja


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#3 2017-05-13 13:33:59

tomek992

Duszek

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

W finale zabraknie kilku moich faworytów, ale na szczęście niektórzy udanie przebrnęli półfinały, a niektórzy są w wielkiej piątce . Liczę na końcowe zwycięstwo kogoś z grona: Belgia, Bułgaria, Australia, Francja, Węgry, w ostateczności Azerbejdżan, Niemcy lub Chorwacja . Pozostałe piosenki są jak dla mnie przeciętne lub nawet słabe. Fajnie byłoby gdyby Polska znalazła się w TOP15, a obecność w TOP10 będzie sporą niespodzianką na +. Oby nie zawysoko były faworyzowane przez bukmacherów: Włochy, Portugalia i Szwecja.

Offline

 

#4 2017-05-13 14:57:59

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

tomek992 napisał:

Oby nie zawysoko były faworyzowane przez bukmacherów: Włochy, Portugalia i Szwecja

Ta trzecia dużo traci w kijow(ski)ej oprawie, ale top 10 chyba jest oczywiste? Eurowizja ostatnich lat przyzwyczaiła nas do pewnej przewidywalności, jeśli chodzi o ścisłą czołówkę. Propozycje z Włoch, Bułgarii i Szwecji mają utrudnione zadanie, bo obrazki są poniżej oczekiwań, przez co wylądują może nawet poza top 5, choć nadal byłoby to szokujące. Portugalia z kolei wygląda tak, jak ma wyglądać i brzmi tak, jak ma brzmieć. W tym jest jakaś magia. I to on moim zdaniem ma dzisiaj największe szanse na wygraną...

... i dobrze. Niech historia się pisze. Niech w tym kanale, do którego od wielu lat wlewa się masę szamba, zapali się wreszcie światełko. Może kiedyś to światełko zaprowadzi nas na świeże powietrze

Offline

 

#5 2017-05-13 15:50:21

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

Daniel napisał:

Niech w tym kanale, do którego od wielu lat wlewa się masę szamba, zapali się wreszcie światełko. Może kiedyś to światełko zaprowadzi nas na świeże powietrze

Z chemicznego punktu widzenia - ogień zbliżony do szamba... zaprowadzi nas na najwyższe warstwy nieba... A z eurowizyjnego punktu widzenia - mogę się pod tym tylko podpisać!!!

Chcę, aby wreszcie w Konkursie muzycznym wygrała muzyka!!! Czymię kciuki z Salvadora, natomiast wygrana Francesca, czyli wygrana rozumu, również mnie nie zmartwi. Niech Eurowizja wraca na zachód!!! Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o moich ulubieńcach, którzy znaleźli się w finale. Najlepsza w historii propozycja węgierska (dla mnie kompletna, czego nie mogę powiedzieć o jakiejkolwiek wcześniejszej piosence z tegoż kraju) i wykonawca, który od początku chwycił mnie prawdą - czymię kciuki za świetny występ (tym razem bez nerwów) i wysokie miejsce!!! Jak rzadko - Madziarom się w tym roku ono należy!!! nie należy do reprezentacji, za które w tym roku dałabym się pokroić, lecz i tak piosenka zasługuje na docenienie. Za to występ... tu mnie zabrakło jakiegoś pomyślunku... I to się może zemścić. Tak czy siak - broni w finale honoru Skandynawii... Na koniec zostało Kangurzątko - o które się nie obawiam. Bez względu na wyniki - dla mnie jest wygranym i wierzę (może nieco nawinie), że wydobędzie się ze zgnilizny, w którą został wciśnięty, a pierwsze przebłyski rozsądku i prawdy zobaczymy podczas dzisiejszego koncertu!!! Najlepsza dziesiątka nierealna - może to i dobrze, niech to będzie kubeł zimnej wody dla ekipy australijskiej. Nie rozerwałabym szat i nie popadła w spazmy, gdyby na tym australijska przygoda z Eurowizją się zakończyła...
I łyżeczka dziegciu - o ile Brenda w finale mnie przekonała, pomimo fatalnej oprawy, o tyle Krysia straciła u mnie najwięcej... Nie oszalałam na punkcie bułgarskiej propozycji, choć dalej uważam, że to jedna z lepszych piosenek na tej kijowej Eurowizji. Natomiast Krysia broniła się podczas występów imprezowych i zyskiwała na scenie - w półfinale było dennie... Przede wszystkim bezsensowna prezentacja, do tego brak interpretacji utworu (ktoś też to zauważył...?) - widać, że piosenka nie dla dziecka... Niemniej - życzę pobicia zeszłorocznego wyniku.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#6 2017-05-14 13:06:18

 Sikorka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: חי
Kraj-ESC: UK ISR ESP

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

Wyniki finału:

TOP 10 (łącznie):
01 | J: 382 | T: 376 | 758 | Portugalia
02 | J: 278 | T: 337 | 615 | Bułgaria
03 | J: 110 | T: 264 | 374 | Mołdawia
04 | J: 108 | T: 255 | 363 | Belgia
05 | J: 218 | T: 126 | 344 | Szwecja
06 | J: 126 | T: 208 | 334 | Włochy
07 | J: 058 | T: 224 | 282 | Rumunia
08 | J: 048 | T: 152 | 200 | Węgry
09 | J: 171 | T: 002 | 173 | Australia
10 | J: 129 | T: 029 | 158 | Norwegia

TOP 10 (televoting):

01 Portugalia
02 Bułgaria
03 Mołdawia
04 Belgia
05 Rumunia
06 Włochy
07 Węgry
08 Szwecja
09 Chorwacja
10 Francja

TOP 10 (jury):

01 Portugalia
02 Bułgaria
03 Szwecja
04 Australia
05 Holandia
06 Norwegia
07 Włochy
08 Mołdawia
09 Belgia
10 Wielka Brytania

Szczegółowe wyniki:
https://eurovision.tv/event/kyiv-2017/g … rticipants
http://eurovisionworld.com/?eurovision=2017

Ostatnio edytowany przez Sikorka (2017-05-14 13:07:15)


http://4.bp.blogspot.com/-fQ2_8yt0DMI/U5Rekys53II/AAAAAAAAELE/oDZTNML98bY/s1600/81.gif

Offline

 

#7 2017-05-14 13:46:58

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

Ze zwycięstwa Portugalii jestem zadowolony i myślę, że to dobry znak na przyszłość. Czekali bardzo długo i się doczekali, a co najpiękniejsze w tym wszystkim - wygrali kompozycją i występem, bez dodatkowych punktów politycznych. Po obejrzeniu finału wiedziałem, że jedyną przeszkodą dla Salvadora może być Kristian - drugie miejsce jest jednak uczciwe i być może zmotywuje Bułgarów. Jeśli pójdą dalej tym tropem, wygrają w niedalekiej przyszłości. Pozycja Włocha mnie nie dziwi. To w obrazku wyglądało okropnie, prawie jak Yodel it.

Najlepszym podsumowaniem pozostałych wyników i całej tegorocznej Eurowizji była dupa podczas występu Jamali.

Nie wiem, jakim cudem wskoczyła na podium, a zajęła 7 miejsce. Każdy juror, który przyznał tym występom jakikolwiek punkt, powinien mieć zakaz oceniania piosenek w następnych latach.

Offline

 

#8 2017-05-14 15:30:37

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

Aż mnie się nie chce pisać czegokolwiek o tej kijowej Eurowizji w Kijowie... Organizacja nijaka, Eurowizji tam jak na lekarstwo, a już ściągniecie kozackiego kangura, kiedy zdążył już pokazać, co miał najlepszego -  wstyd!!! Powinno się za to ukarać organizatorów tegoż widowiska... Chociaż to był najmilszy punkt finałowego koncertu - Żamała przy tyłku tego wariata wypadła... blado!!!
Wyniki schizofreniczne... Kolejny raz postuluję o niewypowiadanie tak przykrych słów jak nul points od telewidzów - najmądrzej byłoby wyczytywać tylko najlepiej ocenioną dziesiątkę... Nathan pokazał się od najgorszej strony (wykonanie i prezentacja były poniżej krytyki), ale i tak przykro się tego słuchało. Następny szok - te dwa punkty od Artura dla Izajasza... Nie mam pojęcia, jak mogłabym to cenzuralnie skomentować - kiedy na przeciwległym biegunie publika głosuje na czy . Televoiting sprawdził się tylko w jednym wypadku - Madziara!!! Każde punkty szanownego żyry dla , , , , - to porażka nad porażkami!!! Macie rozdwojenie jaźni??? Tutaj Salvador, a zaraz Konie nie w galopie???
Wygrała muzyka!!! Wygrała nadzieja dla Eurowizji!!! Ale cóż nam po tym, kiedy zaraz za tą nadzieją mamy androida, bazar, dławiące się kozy... Porażka braci Gabbani była do przewidzenia po finałowym występie - zachłysnęła się pewną wygraną i dała na scenie... ciała. Niezaśpiewane, niezaprezentowane, a petrodolarów brak ( to chyba jeden z najbiedniejszych krajów Europy). Więcej napiszę w tematach, które w tym roku są przepięknie przygotowane - podziękowania ogromne!!!
Podsumowując - zabrakło Eurowizji na Eurowizji - dobrze, że przynajmniej kilku artystów spięło pośladki i dało z siebie wszystko!!! Dla nich tylko oglądałam ten kijowy Konkurs i ostatecznie mnie nie zawiedli!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#9 2017-05-14 20:47:40

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kijów 2017 - FINAŁ

Żyjemy w świece jednorazowej muzyki, muzycznego fastfoodu bez jakiejkolwiek zawartości, i myślę, że to może być zwycięstwo dla muzyki, dla ludzi tworzących muzykę, która coś znaczy.
Muzyka to nie fajerwerki, muzyka to uczucia, więc spróbujmy to zmienić i spróbujmy przywrócić muzyce należne jej miejsce - bo to naprawdę się liczy.


Salvador Sobral

Te słowa, wygłoszone ze sceny tuż po odebraniu Kryształowego Mikrofonu, powinny wisieć w gabinecie szefów EBU i wszystkich osób mających wpływ na kształt przyszłych edycji Eurowizji. W poprzednich latach przesłania zwycięzców coraz bardziej przypominały wybory Miss Universe... pragnę pokoju na świecie i szczęścia dla wszystkich. Tym razem triumfator postanowił wsadzić kij w mrowisko, wywołać dyskusję, skłonić do refleksji. Te słowa wyjątkowo mocno wybrzmiały w najwłaściwszym czasie i miejscu. Na eurowizyjnej scenie, naprzeciwko której, w greenroomie, mieliśmy niezłe zbiorowisko indywiduuów i kolektywów święcie wierzących w muzyczny fastfood z lubością doprawiany fajerwerkami. Chciałbym bardzo, żeby wczorajszy wieczór faktycznie sprowokował do przemyślenia strategii wyboru reprezentantów i przygotowań do kolejnych edycji - na pewno nie od razu i na pewno nie wszędzie (przecież nie wszyscy jeszcze potrafią się bawić, a wielu już się raczej nie nauczy) - ale przynajmniej w kilku miejscach, bo kropla drąży skałę...

Wyniki rzeczywiście są trochę "od ściany do ściany" promując to, co w tej edycji najgorsze tuż obok tych kilku autentycznych perełek. Cieszy mnie finałowe "przebudzenie mocy" Młodych Wilczków oraz fakt, że wszystkie ekipy, które zwróciły moją uwagę (i przebiły się przez półfinały ), zmieściły się w Top10...
Miejsca i punkty jurorskie dla wymienionych przez Elisę krajów to faktycznie jakieś grube nieporozumienie i kolejny argument za (przynajmniej) głęboką reformą systemu jury w kierunku naprawdę profesjonalnym. Żal, że Włosi przegrali ten Konkurs przekonaniem, że wygrali go nie ruszając się z Rzymu - kolejna bolesna lekcja. Dwukrotnie w ostatnich latach mieli materiał wystarczający do wygranej, i znowu się nie udało...
Na organizację lepiej spuścić zasłonę milczenia, bo byliśmy świadkami spektakularnej detronizacji Wiednia jako gospodarza najgorzej przygotowanej edycji ostatnich lat (powtórzę to jeszcze raz... zwłaszcza na tle świetnych Szwedów sprzed roku widać to wyraźnie). Trochę szkoda, że autor najciekawszej (bo nie reżyserowanej) akcji wczorajszego wieczoru najbliższe dni spędzi za kratami (Witalij... jesteś Kozak, w przenośni i dosłownie ), choć tam powinni się znaleźć ludzie odpowiedzialni za zabezpieczenie areny - czwórka osiłków eskortujących Salvadora nie poprawi już zepsutego wizerunku...
Ta edycja powinna znaleźć w eurowizyjnym archiwum cichy i mało uczęszczany zakątek, ale jej zwycięzca...


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Tyskland