E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2013-12-20 13:53:13

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

http://4.bp.blogspot.com/-HsCrl-b3yog/UrIITCT-3hI/AAAAAAAAIq8/kMgF9aiDkho/s320/Just_Diamond.png
II PÓŁFINAŁ
DYSKUSJA



Data: 08.05.2014
Miejsce: B&W Hallerne, Kopenhaga, Dania
Prowadzący: Lise Rønne , Nikolaj Koppel i Pilou Asbæk
Opening Act:"Jalousie 'Tango Tzigane'"
Interval Act: Jessica Mauboy - "Sea of Flags" (Australia)
BIG5 głosuje: Włochy, Niemcy, Zjednoczone Królestwo

Źródło - www.eurovisionsongcomedy.blogspot.com


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#2 2014-05-05 20:39:43

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

Typowanie:

FINAŁ:
- Izrael
- Norwegia
- Polska
- Litwa
- Finlandia
- Szwajcaria
- Grecja
- Rumunia
- Austria
- Irlandia

Ostatnie miejsce:
Macedonia

Offline

 

#3 2014-05-05 20:58:23

 Kysio

Dansevise

Piosenka-ESC: Diese Welt
Kraj-ESC: Niemcy

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

KOLEJNOSC STARTOWA:

01| MALTA Firelight - Coming Home
02| IZRAEL Mei Finegold - Same Heart
03| NORWEGIA Carl Espen - Silent Storm
04| GRUZJA The Shin & Mariko - Three minutes to Earth
05| POLSKA Donatan & Cleo - My Słowianie - We Are Slavic
06| AUSTRIA Conchita Wurst - Rise Like a Phoenix
07| LITWA Vilija Matačiūnaitė - Attention
08| FINLANDIA Softengine - Something Better
09| IRLANDIA Can-Linn (featuring Kasey Smith) - Heartbeat
10| BIAŁORUŚ Teo - Cheesecake
11| MACEDONIA Tijana Dapčević - To The Sky
12| SZWAJCARIA Sebalter - Hunter Of Stars
13| GRECJA Freaky Fortune ft. Riskykidd - Rise Up
14| SŁOWENIA Tinkara Kovač - Round And Round
15| RUMUNIA Paula Seling & OVI - Miracle


Wir sind stark, Wir zwei.

Offline

 

#4 2014-05-05 21:14:36

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

http://4.bp.blogspot.com/-OVSo5lX_nZM/UrybRetIe9I/AAAAAAAAIxs/sDxV0T7QKy4/s400/JoinUs_press_1.png
Typowanie 2014, czyli 5. Konkurs ELFY!!!


Zasady!!!
Typujemy 10 piosenek, które wejdą do finału z drugiego półfinału.
Typujemy zwycięzcę półfinału.
Typujemy ostatnie miejsce półfinału. Dodatkowo zgadujemy, ile punktów zdobędzie piosenka z ostatniego miejsca; może być tez .
Post z naszymi typami należy wyróżnić kolorem granatowym.

Typowania zamykam godzinę przez półfinałem.
Powodzenia!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#5 2014-05-05 21:24:31

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

FINAŁ:
- Izrael
- Norwegia
- Polska
- Litwa
- Finlandia
- Szwajcaria
- Grecja
- Rumunia
- Austria
- Irlandia

ZWYCIĘZCA:
Norwegia

OSTATNIE MIEJSCE:
Macedonia, 11 punktów

7

Ostatnio edytowany przez Daniel (2014-05-05 21:28:48)

Offline

 

#6 2014-05-07 09:51:29

 Poland

Net Als Toen

Piosenka-ESC: Ilinca & Alex - Yodel It!
Kraj-ESC: Rumunia

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

FINAŁ:
- Polska
- Irlandia
- Słowenia
- Rumunia
- Izrael
- Austria
- Szwajcaria
- Białoruś
- Grecja
- Macedonia

ZWYCIĘZCA:
- Grecja

OSTATNIE MIEJSCE:
Litwa, 5 punktów

7


Od ponad 14 lat z Konkursem Piosenki Eurowizji

Offline

 

#7 2014-05-07 17:04:29

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

Poland napisał:

OSTATNIE MIEJSCE:
Litwa, 5 punktów

Z Gruzją, Irlandią, Białorusią i Wielką Brytanią jest to wręcz niemożliwe. Litwa spokojnie trafi do finału.


Top 10:
- Malta
- Izrael
- Norwegia
- Polska
- Litwa
- Finlandia
- Białoruś
- Szwajcaria
- Grecja
- Rumunia

Pierwsze miejsce: Grecja
Ostatnie miejsce: Irlandia 10 pkt.

8

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2014-05-07 17:08:38)

Offline

 

#8 2014-05-08 17:03:30

 F_o_X

Een Beetje

Piosenka-ESC: Diva
Kraj-ESC: Italia

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

1
Izrael
Norwegia
Gruzja
Polska
Finlandia
Irlandia
Białoruś
Szwajcaria
Grecja
Rumunia

2
Polska

3
Austria / 6

7


Offline

 

#9 2014-05-08 17:20:37

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

01

-   Firelight - Coming Home
- Carl Espen - Silent Storm
- Conchita Wurst - Rise Like a Phoenix
- Vilija Matačiūnaitė - Attention
- Softengine - Something Better
- Teo - Cheesecake
- Sebalter - Hunter Of Stars
- Freaky Fortune ft. Riskykidd - Rise Up
- Tinkara Kovač - Round And Round
- Paula Seling & OVI - Miracle

02

- Paula Seling & OVI - Miracle

03
- The Shin & Mariko - Three minutes to Earth

9


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#10 2014-05-08 17:29:09

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

1.
- Malta
- Izrael
- Norwegia
- Polska
- Austria
- Litwa
- Finlandia
- Szwajcaria
- Grecja
- Rumunia

2.
Grecja

3.
Gruzja/ 5punktów



8


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#11 2014-05-08 18:20:47

 Kysio

Dansevise

Piosenka-ESC: Diese Welt
Kraj-ESC: Niemcy

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

1
- Rumunia
- Malta
- Polska
- Grecja
- Austria
- Finlandia
- Szwajcaria
- Norwegia
- Macedonia
- Irlandia
2
Austria
3
Bialorus
9

8

Ostatnio edytowany przez Kysio (2014-05-08 18:21:35)


Wir sind stark, Wir zwei.

Offline

 

#12 2014-05-08 23:03:25

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

KONIEC TYPOWANIA W DRUGIM PÓŁFINALE!!!

Do finału awansowali:
- MALTA Firelight - "Coming Home""
- NORWEGIA Carl Espen - "Silent Storm"
- POLSKA Donatan & Cleo - "My Słowianie - We Are Slavic"
- AUSTRIA Conchita Wurst - "Rise Like a Phoenix"
- FINLANDIA Softengine - "Something Better"
- BIAŁORUŚ Teo - "Cheesecake"
- SZWAJCARIA Sebalter - "Hunter Of Stars"
- GRECJA Freaky Fortune ft. Riskykidd - "Rise Up"
- SŁOWENIA Tinkara Kovač - "Round And Round"
- RUMUNIA Paula Seling & OVI – "Miracle"


Jak Wam się podobał drugi półfinał? Czy jesteście zadowoleni z wyników?


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#13 2014-05-09 03:55:28

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

Co do wygranych, to najbardziej cieszy mnie awans , i oczywiście (bez względu na piosenkę). Odniosłem wrażenie, że Norweg nie brzmiał najlepiej. Obrzydliwy występ zaliczyła dzisiaj - przez chwilę myślałem, że może ludzie tego nie kupią, ale to był chyba oczywisty awans. lepiej wyglądała niż śpiewała. Po występie na żywo byłem pewien awansu i . Zaskoczeniem była dla mnie , ale może lepiej, że to właśnie ona jest w finale niż np. Irlandia?

Co do przegranych - faworyzowanie było dla mnie bardzo na wyrost, a brak awansu mnie zupełnie nie dziwi. Ja nie słyszałem tam tego wspaniałego wokalu, tylko silnik, który nie chciał się odpalić. Opięta cycata z spartoliła wszystko, co mogła spartolić, swobodnie można straszyć niegrzeczne dzieci. W występie coś mi nie pasowało - na preselekcjach wypadała znacznie lepiej. A wynik chyba nikogo nie dziwi

. Fajnie, udało się. W oczach Cleo był widoczny stres, ale udźwignęła ten utwór tak, jak mogła. Zbliżenia na panią od masła wg mnie nietrafione i trochę komiczne, z pewnością nie są sexy. A chórzystka od tych radosnych krzyków "iiiiiiiiiiiiija" brzmiała jak drobny gryzoń, któremu ktoś stanął na ogon. Może nic nie jadła wcześniej? Ogólnie z występu jestem zadowolony i cieszę się, że po 6 latach wreszcie Polska jest w finale!

Offline

 

#14 2014-05-09 22:30:22

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

No i odbyło się Koncert oglądałem w gronie znajomych, albo nieinteresujących się Eurowizją szczególnie albo nawet oglądających po raz pierwszy Tym ostatnim (młodym niepełnoletnim jeszcze) musiałem przybliżyć nieco zasady Konkursu i wyjaśnić "dlaczego tak". Sam koncert i pozakonkursowe elementy wywarły wrażenie raczej dobre, również interesujący układ choreograficzny na rozpoczęcie (znacznie lepszy niż niewyrabiająca Emmelie we wtorek) oraz wdzięczny interval act z m.in. szaloną rosyjską dziewuszką w chustce na głowie i wywijającą starszą panią. Co do zmagań konkursowych:
Grono finalistów chyba w mniejszym procencie przewidywalne niż we wtorek. Brak Izraela mnie zaskakuje. W zasadzie podzielam opinię Daniela, ale z drugiej strony nie spodziewałem się tutaj chyba niczego innego, bo głos tej pani jest specyficzny, a poza tym nawet jeśli, to myślałem, że to wystarczy, żeby nie być w odpadającej piątce. Zastanawia również brak Litwy (Ździś-wieszcz...). Chyba układy polityczne nieco zostały w tym roku poluzowane, bo Litwa mająca tak korzystną sytuację w tym półfinale i piosenkę jednak ciekawszą niż dwie ostatnie nie zdołała na tym skorzystać. Brak Irlandii z kolei mnie nie dziwi, spodziewałem się, że do finału nie wejdzie. Nijakie, bez życia. Wokalistka wydawała się mówić "Sorry, ale nie umiem was przekonać do zagłosowania". Żadna z prezentacji nie wywołała takich salw śmiechu w naszym gronie jak propozycja gruzińska. Nie wiem, czy tej grupie o to chodziło, ale w tym roku przedstawili jedno z najśmieszniejszych "joke entry" ostatnich lat. Kiedy zielona pani podrygiwała przez pół piosenki odwrócona tyłem, moje towarzyszki i towarzysze skwitowali: "Tyyy, patrz, Gesslerowa". Jak już się odwróciła, to była tak absolutnie w swoim świecie, że moja grupka zaczęła się poważnie zastanawiać, co Gruzini palili przed występem. Polot pana z zespołu tylko utwierdzał w tym przekonaniu. Dość późno odkryliśmy, czym jest ta płachta nad sceną. Najpierw obstawialiśmy, że to latawiec, ale w końcu zauważyliśmy, że wisi na niej jakiś pląsający człowiek. Stracony rok, stracona kasa na wysłanie tych państwa. Paskudne.
Co do finalistów:
- Nadal mnie nieco irytuje tymi gwizdami i mimiką, ale występ był wciągający i sympatyczny. Nie sądzę, by zrobił furorę jutro, ale awans nie zaskakuje.
- A tu małe zaskoczenie. Spodziewałem się, że z tej piosenki i występu można wycisnąć coś na miarę awansu. Jednak wydaje mi się, że tego nie zrobiono, dlatego trochę ruszyłem brwią na widok słoweńskiej flagi na planszy.
- Wreszcie się udało! I wreszcie jestem zadowolony z naszego występu. Można tej piosenki nie lubić, występu też. Ale był on dokładnie taki, jaki być powinien. Balonik napompowany przed Konkursem został pokazany w pełnej krasie, bo zwykle naszym reprezentantom pękał tuż przed wejściem na scenę... Cleo doskonale maskowała tremę, miała fajny kontakt z publiką ale i z telewidzami po drugiej stronie ekranu. Wszystko dopasowane, stroje, wizualizacje, cała stylistyka. Awans bardzo zasłużony. Jutro trzymam kciuki, żeby było jak najlepiej.
- Nie ruszała mnie ta piosenka i nie rusza. Wykonawcy nadal są sympatyczni, wczoraj pokazali świetlisty show i byli pewniakami do awansu. Zaskoczenia brak, emocji również.
- Młodzieżowa przyśpiewka, mogła być pod kreską, mogła być nad kreską. Do mnie to również nie trafia. Opinii zero, emocji zero. Egal.
- Pewniak do awansu, pewnie zasłużonego. Nie zgodzę się jednak, że to jeden z pewniaków do Grand Prix i chyba po półfinale niewielu już się z tym zgodzi. Jury mógł urzec. Dla widzów będzie zbyt trudny, żeby wygrać. Sądzę, że może być w top 5, ale nie z kryształowym mikrofonem.
- Kolejna młodzieżowa propozycja, której w finale należało oczekiwać. Fajna do poskakania, niefajna do oceny w Konkursie. Mogą powalczyć, to się spodoba.
- Mój cichy faworyt wczoraj nieco mnie zawiódł i myślałem, że w połączeniu z pierwszą pozycją startową się nie uda. A jednak... Bardzo lubię ten utwór, ale sam występ mnie nie przekonał.
- To mnie zaskoczyło. Spodziewałem się bardziej wdzięcznego występu, z "jajem". Było nieciekawie i nudno.
- Przyznaję, występ efektowny. I tyle. Do chóru wielbicieli jednak nie dołączam, a coraz liczniejsze głosy mówiące, że Austria wygrała wczoraj i wygra jutro, napawają mnie przerażeniem. Aczkolwiek jest faktycznie możliwe... Nie porywa mnie ta piosenka, nie porywa mnie ta prezentacja. I znacznie wyżej oceniam zarówno utwór jak i prezentację chociażby Nadine Beiler z 2011 roku, która wylądowała na zaledwie 18. miejscu. Poza tym wydaje mi się jednak, że organizatorzy show korzystają z Conchity, jak się da. I to nawet nie chodzi o jakieś faworyzowanie. Wczoraj miałem wrażenie, że jest pokazywana nie jako osoba, wokalistka, reprezentantka, faworytka, tylko "małpka w zoo", indywiduum mogące przyciągnąć widzów przed ekrany. Sztucznie wyreżyserowane zakończenie odczytywania wyników, pokazywanie zestresowanej ekipy Austrii, wcześniej green room. Tu i ówdzie czytam o faworyzowaniu. A jednak wydaje mi się, że w pierwszym półfinale Szwedkę faworyzowano nieco inaczej...

Czekam na jutrzejszy finał. Może być ciekawie, może być emocjonująco, bo w tym roku naprawdę nie mamy wiodącego przez całe konkursowe zgrupowanie faworyta. Po półfinałach sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, ktoś traci, ktoś zyskuje, wcześniejsi teoretycznie faworyci bledną, niedoceniani błyszczą... Będzie się działo...

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2014-05-09 22:37:29)

Offline

 

#15 2014-05-09 22:50:58

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: II PÓŁFINAŁ

BarthezDezerter napisał:

- Wreszcie się udało! I wreszcie jestem zadowolony z naszego występu. Można tej piosenki nie lubić, występu też. Ale był on dokładnie taki, jaki być powinien. Balonik napompowany przed Konkursem został pokazany w pełnej krasie, bo zwykle naszym reprezentantom pękał tuż przed wejściem na scenę... Cleo doskonale maskowała tremę, miała fajny kontakt z publiką ale i z telewidzami po drugiej stronie ekranu. Wszystko dopasowane, stroje, wizualizacje, cała stylistyka. Awans bardzo zasłużony. Jutro trzymam kciuki, żeby było jak najlepiej.
.

Tak, dokładnie taki miał być - miał utrwalić stereotyp w krajach basenu Morza Śródziemnego, także na Bliskim Wschodzie (jeszcze przed Eurowizją), że Słowianki, głownie Polki i Ukrainki nadają się tylko do jednej, właściwej im wdziękom pracy. Nie, to nie moja opinia, to męska opinia w ramach ciekawostki.

Szkoda, że musimy cieszyć się z awansu Polski w takim stylu... Mam!!! Awans jest tak niesmaczny i jednocześnie miły, jak byłaby wygrana dla .


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esc.pun.pl