E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2013-03-22 15:46:13

 Kysio

Dansevise

Piosenka-ESC: Diese Welt
Kraj-ESC: Niemcy

Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/85/Eurovision_Song_Contest_2013_logo.png/260px-Eurovision_Song_Contest_2013_logo.png
58. Konkurs Piosenki Eurowizji
I PÓŁFINAŁ


D Y S K U S J A



Data: 14.05.2013
Miejsce: Malmö Arena, Malmö, Szwecja
Nadawca-organizator: Sveriges Television (SVT)
Prowadzący: Petra Mede
Głosują z BIG5: Włochy, Szwecja i Wielka Brytania


Wir sind stark, Wir zwei.

Offline

 

#2 2013-04-14 16:40:56

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Kolejność występów!!!

01| AUSTRIA Natália Kelly - Shine
02| ESTONIA Birgit Õigemeel - Et uus saaks alguse
03| SŁOWENIA Hannah Mancini - Straight into Love
04| CHORWACJA Klapa s mora - Mižerija
05| DANIA Emmelie de Forest - Only Teardrops
06| ROSJA Dina Garipova - What if
07| UKRAINA Zlata Ognevich - Gravity
08| HOLANDIA Anouk - Birds
09| CZARNOGÓRA Who See - Igranka
10| LITWA Andrius Pojavis - Something
11| BIAŁORUŚ Alyona Lanskaya - Solayoh
12| MOŁDAWIA Aliona Moon - A Million (O Mie)
13| IRLANDIA Ryan Dolan - Only Love Survives
14| CYPR Despina Olympiou - An Me Thimase
15| BELGIA Roberto Bellarosa - Love kills
16| SERBIA Moje 3 - Ljubav je svuda


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#3 2013-04-23 00:00:04

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Ojej, ten półfinał jest tak słabiutki, że sam nie wiem, kogo bym odrzucił, bo odrzucić można tylko 6 piosenek... Jak dla mnie w tym zestawieniu najsłabiej wypadają Słowenia, Ukraina, Białoruś, Belgia, Cypr i Serbia. Trzymam kciuki za Holandię (jestem prawie pewien awansu) i Estonię (która najpewniej przepadnie). Byłoby miło, gdyby udało się tym słabszym - może Czarnogóra wreszcie awansuje? Wyróżnia się na tle stawki, moim zdaniem pozytywnie. Drżę, że pozycja startowa i nudna ballada z Cypru pomogą w awansie Belgii i Serbii.

Offline

 

#4 2013-04-28 14:32:00

 Marinabel

Duszek

Piosenka-ESC: " Not Alone"
Kraj-ESC: Armenia 2014

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Może Przejdą Do Finału : Austria, Dania, Holandia, Mołdawia

Offline

 

#5 2013-05-14 20:11:14

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Zapraszam do dzielenia się przemyśleniami...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#6 2013-05-14 20:50:22

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Odwołali mi zajęcia i w związku z tym jestem "na telewizorze" Będę po koncercie i wtedy się podzielę. Łojeeejj, to już, prawie już

Offline

 

#7 2013-05-14 20:55:16

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Czekam niecierpliwie. Życzę wszystkim udanego wieczoru

Offline

 

#8 2013-05-14 22:26:47

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Głosowanie!!!
Przyznam, że przynajmniej trzy występy zaskoczyły mnie pozytywnie - mimo tego, że niespecjalnie lubię te piosenki.
Za to Czarnogórcy i Serbowie chyba chcieli nas obrazić...?
Co sądzicie o występnie Holenderki??? Mam mieszane odczucia - nawet przy uznaniu tej kompozycji za dobrą, jakoś nie mogłam wczuć się w występ, jakby Pani była obok sceny, obok utwory. Może tak miało być...
I Ukraina - ech.

Petra i pierwszy suchar - odhaczyć.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#9 2013-05-14 22:50:23

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

DO FINAŁU WCHODZĄ:

- MOŁDAWIA

- LITWA

- IRLANDIA

- ESTONIA

- BIAŁORUŚ

- DANIA

- ROSJA

- BELGIA

- UKRAINA

- HOLANDIA

Ostatnio edytowany przez The King (2013-05-14 22:54:52)

Offline

 

#10 2013-05-14 22:56:07

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Nie ma Serbii!!! Ale jak to się stało, że weszły razem Irlandia i Belgia, a do tego jeszcze Biała Ruś...?


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#11 2013-05-14 23:19:00

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Weteranka napisał:

Co sądzicie o występnie Holenderki??? Mam mieszane odczucia - nawet przy uznaniu tej kompozycji za dobrą, jakoś nie mogłam wczuć się w występ, jakby Pani była obok sceny, obok utwory. Może tak miało być...

Miałem dokładnie takie same odczucia. Bardzo bałem się o awans po jej występie, bo coś mi w nim nie gra. Kiedy do ostatniego motylko została Holandia i Serbia, straciłem nadzieję, bo nie wierzyłem, że może nic z Bałkanów nie wpaść. A jednak! Cieszę się, choć wobec holenderskiego występu mam niedosyt.
Bałrdzo ładny wizualnie koncert - organizacyjnie Szwedzi stanęli na wysokości zadania. Petra... hiperpoprawność językowa to najzabawniejszy element jej konferansjerki, niemniej cały koncert mnie oglądało się dobrze.
Białoruś... Łukaszenka się skarżył, że go nie doceniają, pewnie postraszył, że się wycofa (choć mnie Alyona bardzo zawiodła, taka skoczna piosneczka a tu panienka z drewna, słabiutko). Ukraina bez komentarza, po co to wszystko? Zupełnie nie podobała mi się Belgia, bez wyrazu. Na razie tyle...


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#12 2013-05-14 23:31:49

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Jestem. Piszę. Piszę, więc jestem. Jestem, to i piszę.

Finaliści:
Mołdawia - chyba co do tego awansu nikt nie miał wątpliwości po tej prezentacji. Efektowna? Efekciarska? Nie wiem, każdy po swojemu oceni. W mojej opinii najciekawsza dzisiaj, zdecydowanie ubarwiająca średnią piosenkę. I ona może być bardzo wysoko w finale... Pani na początku chyba sobie ze śliną nie radziła, ale po pierwszym mlaśnięciu poszło. Awans zasłużony.
Litwa - nie wiem, jak ten kraj to robi. Nie wiem, jak to się stało,że rok temu wszedł paralityczny Jaś Fasola z beznadziejną piosenką, a teraz pan "brewka" z utworem takim sobie, nieokraszonym niczym. Choć lepsze to niż Fasola i może... cieszyć się trzeba, że z Montellem nie przegrał, póki co przynajmniej.
Irlandia - piosenka do poskakania, ale głos tego pana mi się nie podobał. Utwór wolę od zeszłorocznego. I tyle.
Estonia - bardzo się cieszę z tego awansu. Bardzo ładna, nastrojowa piosenka, ładnie wykonana, przenosząca do mojego ulubionego klimatu lat 90. Będę jej w finale kibicował, żeby chociaż top 10 było.
Białoruś - Lanskaya popełniła dzieło wiekopomne: nadała wszystkim Hadisom, Paparizou, Kalomirom sens i głębię, jakiej te nigdy nie miały. Nie myślałem, że te utwory uda się jakkolwiek sparodiować i stworzyć coś głupszego. Jej się udało. Lanska, jesteś wielka, szacher-macher z zeszłego roku Alaksandr wybaczy
Dania - cóż, swojego podpisu nie usunę. Myślę, że Kopenhaga 2014 jest bardzo realna i nie mierzi mnie to. Choć z drugiej strony gdyby pozbyła się image'u Wodnika Szuwarka, to czy Europa aż tak by ją polubiła...?
Rosja - awans uważam za zasłużony, chociaż coś mnie w głosie tej pani drażni. Mimo wszystko to jest ładna piosenka, chociaż z dzisiejszych ballad w finale bardziej kibicuję Estonii.
Belgia - myślałem, że średnia piosenka z prezentacją w barwach czerni i granatu, w garniturze bez krawatu się nie sprzeda. Z drugiej jednak strony ładnie dosyć zaśpiewał i chyba tym się wybronił.
Ukraina - zasłużony awans, chociaż mam jakiś niedosyt tutaj. Choć doceniam, że poza tym cudakiem na początku jednak nie przesadzili i dalsza część piosenki nie była okraszona żadnym soczystym karakańcem, to jednak myślę, że nie powalczy w sobotę o wygraną. Top 10 realne, ale chyba tylko tyle. Ładnie zaśpiewała, chórek chyba dopracowany, choć pana szczekającego ogr powinien ze sceny znieść jeszcze przed rozpoczęciem utworu.
Holandia - długo czekali i się doczekali. Gdyby się jeszcze nie doczekali, to chyba by już nie czekali, tylko poszli w siną dal. Troszkę się obawiałem, że nie wejdzie, choć odczucia mam dość podobne jak Weteranka. Jakieś takie to... Nie wiem jakie.

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2013-05-14 23:33:24)

Offline

 

#13 2013-05-14 23:46:03

 Marinabel

Duszek

Piosenka-ESC: " Not Alone"
Kraj-ESC: Armenia 2014

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Jestem rozczarowana ale zarazem cała w skowronkach.
Po pierwsze z moich typów w finale znalazły się : Estonia, Dania, Ukraina, Holandia i Mołdawia.
Ale do licha co tu robi do diabła Białoruś, Irlandia, Litwa i Belgia.
Bez Rosji nie byłoby finału. To było wiadomo.
najgorszy strój : Serbki i Petra.
Okropny Green Roome.
A cieszę się bo nie ma mojej znienawidzonej Czarnogóry ( z góry sorry, jeśli kogoś uraziłam) i okropnej, kiczowatej Serbii. 
I od razu dobranoc.

Ostatnio edytowany przez Marinabel (2013-05-14 23:50:49)

Offline

 

#14 2013-05-14 23:46:06

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Odrzuceni:
Austria - powinna w finale być przede wszystkim zamiast Białorusi. Ciekawe, czy po tegorocznym Konkursie podniosą się jakieś głosy przeciwko ustalanej kolejności startowej. Kiedyś o jedynce decydował ślepy los, teraz jedynkę wskazano palcem.
Słowenia - ostatnie miejsce? Dość prawdopodobne. Brzydki występ do słabej i kiepsko zaśpiewanej piosenki.
Chorwacja - jeden z tych występów, który mnie przekonał, mimo że piosenki nie lubię. Bardzo ładne wykonanie nadało życia temu utworowi i widziałbym ich w finale. A swoją drogą mamy w finale Belgię i Holandię, a Ex-Yugo zmiażdżone. Choć Chorwacji na serio żałuję.
Czarnogóra - beznadziejne pod każdym względem, nie rozumiem opinii pozytywnych. Występ pogrzebał i tak niewielkie szanse na cokolwiek.
Cypr - za bardzo nijakie. Ciężko było wygrać z Estonią i Rosją walkę o uznanie amatorów ballad. A wykonanie też jakoś mnie nie chwyciło za serce.
Serbia - najbardziej pozytywny akcent wieczoru to z pewnością brak tego czegoś w finale. Obrzydliwe stroje, obrzydliwa piosenka, wszystko obrzydliwe. Pani Bozović pomyliła konkursy, bo na dziecięcej Eurowizji miała poważniejszy utwór.

Konkurs:
Podoba mi się chyba najbardziej od lat. Zorganizowany ładnie, ze smakiem. Scena wydaje się nie za duża, kameralna. Oprawa graficzna z motylkiem w barwach flagi bardzo mi się podoba. Prowadzenie na plus, ale głównie dlatego, że sama jedna Petra nie ma z kim gadać głupot i nie tworzą się dłużyzny nieobce Azerom czy Niemcom. Minusy? Greenroom jest w piwnicy, drewutni Emila czy w Bullerbyn? No i...podawanie wyników. Szybko, bez składu i ładu. Tu motylek, tam jakieś kraje gasną, potem zapalają się na innej planszy. Skomplikowane jakoś coś...

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2013-05-14 23:56:53)

Offline

 

#15 2013-05-14 23:57:30

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

No cóż, nie było to ciekawe widowisko dla oka i ucha. W zasadzie żaden występ mnie nie porwał - wszystko na jedno kopyto i jakieś takie rozmamłane. Niestety, przekaz na eurovision.tv mi się zacinał, dlatego przeniosłem się do estońskiego nadawcy. Nie zobaczyłem przez to całego openingu. Z interval actu sam zrezygnowałem, bo co roku jest niemal identycznie nudny i wtórny. Prowadząca mnie nie porwała, choć przyznam, że pomysł wklejenia jej do historii Eurowizji dość zabawny. A teraz o uczestnikach:

1. Może zaszkodziła pozycja startowa, a może to, że sama propozycja nie była zbyt ciekawa. Do piosenki byłem negatywnie nastawiony od samego początku i nie zdziwi mnie, jeśli po prostu się nie spodobała ani jurorom, ani widzom. Występ chyba dobry, taki zwykły, ale w porównaniu z późniejszymi cudami wyszło to na plus, szczególnie wokalnie. Austria mogła jak dla mnie awansować, mogła odpaść - było mi to zupełnie obojętne.

2. Bardzo wierzyłem w awans tej dobrej w moim odczuciu piosenki i nie zawiodłem się. Nie podobał mi się zabieg z czarno-białym wstępem, był zupełnie zbędny. Ładny, klasyczny występ, wokalnie bardzo dobrze, szczególnie w finałowej części utworu. Wszystko pasowało do siebie - miło się to oglądało i słuchało.

3. Tej okropnej piosenki nie mogły uratować nawet dobry występ i świetny wokal. Słowenka ewidentnie najgorzej sobie dzisiaj poradziła wokalnie - krzyczała bez sensu i fałszowała. Występ przewidywalny i nudny. Mocna kandydatka do ostatniego miejsca.

4. Wokalnie może to jakoś zabrzmiało, ale sama koncepcja tego wejścia była stracona już w momencie stworzenia piosenki. Nie znalazłem żadnego punktu zaczepienia, było czysto-przezroczysto i w pewnym momencie zapomniałem w ogóle, że Chorwacja pojawiła się w tym półfinale. Brak awansu niby zasłużony, choć patrząc na to, kto awansował, nabieram pewnych wątpliwości...

5. Było pewne, że awansuje. I moim zdaniem słusznie awansowała. Nie był to bardzo dobry występ, według mnie trochę nieposkładany i wyuczony na pamięć - brakowało mi swobody, lekkości, jakiegoś pomysłu. Jeśli Dania wygra Eurowizję, będzie to kolejne już zwycięstwo bez historii.

6. Słabiutka piosenka, wręcz niezapamiętywalny występ i wokalistka, która ciągle gdzieś ginie między tymi niepotrzebnymi kulami (złapałem się na tym, że obserwowałem właśnie te kule, a nie Dinę). Wokalnie za to całkiem przyzwoicie - dlatego stawiałem ją w grupie tych, których awans będzie mi obojętny. Możliwa obok Danii zwyciężczyni półfinału. (Zauważyliście, że w trakcie występu spadło kilka papierków, które ostały się gdzieś na górze po występie Danii?)

7. Przyznam, że w obrazku ten olbrzym nie narzucał się zbytnio, tak, jak wynikałoby to z prób. Znalazłem kilka momentów utworu, które mi się umiarkowanie spodobały, ale całość nadal oceniam bardzo negatywnie. Zmiana stroju względem tego z prób zdecydowanie na plus. Dziwne wstawki chórku na minus. Miałem nadzieję, że nie awansuje, choć z drugiej strony było mi to już trochę obojętne.

8. I tu zaskoczenie - nie podobało mi się. Albo Anouk zjadł stres, albo czuła się słabo. Może nie było to wokalnie złe, ale jakieś takie bez polotu i emocji. 40% możliwości wokalistki. Po występie myślałem, że już pozamiatane, choć mimo wszystko miałem nadzieję na awans. Zobaczymy, jak wypadnie w sobotę.

9. Pomimo mojej sympatii do utworu, to jednak źle się to oglądało. Wizualizacje do bani, stroje astronautów byłyby może dobre przy odpowiedniej estetyce sceny, a tutaj mi nie pasowały. Wokalnie ani dobrze, ani źle. Zupełnie obojętne dla mnie wejście.

10. Może pomogło to, że to wejście było takie... oderwane od wszystkiego? Dla mnie duże zaskoczenie, nie spodziewałem się awansu.

11. Spodziewałem się awansu. Plus taki, że występ był troszkę bardziej estetyczny niż ma to zazwyczaj miejsce w przypadku Białorusi, ale jednak nadal artyści zza naszej wschodniej granicy nie rezygnują ze zbędnych dodatków. Alyona równie dobrze mogła rozpocząć piosenkę na scenie, a nie wyskakując z wielkiej kuli. Nadal uważam, że to żałosna i słaba piosenka, ale wiele takich było w tym półfinale, więc wrzuciłem Białoruś do worka z tymi państwami, których awans był mi obojętny.

12. Tragedia. Trzej wijący się i skaczący tancerze w tle pasowały do tej piosenki jak suknia wieczorowa Severiny do jej piosenki z 2006 roku. Aliona fatalnie ufryzowana i wystylizowana. Wokalnie momentami całkiem dobrze, choć było za mało czasu między tymi wersami na złapanie oddechu

13. Kolejna tragedia. Jedynie refren jest w tej piosence chwytliwy. Bębny i półnadzy tancerze zupełnie bez sensu, a sam wokalista wyglądał po prostu źle. Ale skoro ubiegłoroczna piosenka irlandzka mogła bez trudu wejść do finału, to dlaczego ta miałaby niby odpaść?

14. Nie lubiłem tej piosenki, ale po półfinale tylko ona została mi w głowie. Spodziewałem się awansu kosztem Estonii lub Austrii. Cypr nie ma się czego wstydzić, Despina zaprezentowała się bardzo dobrze, było to znacznie ciekawsze od wielu występów, które załapały się do top 10 półfinału. Ciekawy klimat, pomimo, że na scenie znajdowała się tylko jedna osoba. Szkoda, choć utwór był ciut za słaby.

15. Ojej, straszne to było pod prawie każdym względem, jednak nie miałem wątpliwości co do awansu. Chwytliwa, "eskowa" propozycja, która z powodzeniem może być puszczana w MTV i która pewnie zyskała sobie spore fanek z przedziału wiekowego 10-15 lat. Mnie się ten utwór zupełnie nie podoba, ale abstrahując od samej piosenki - kto mu się kazał ubrać w garnitur?

16. Największe dno serbskie. Cipela przy tym to dzieło. Aż żal patrzeć, jak kraj, który wysyłał na Eurowizję naprawdę piękne piosenki, tak prezentuje się na scenie. Już w trakcie oglądania pocztówki skojarzyłem sobie je z naszymi Queens, a sam utwór przypomniał mi hit z polskich preselekcji - "I say my body". Najgorszy w moim odczuciu występ dzisiaj, choć dziewczyny mogłyby podać sobie ze Słowenką rękę. Strojów chyba nie muszę komentować - Baśka Dex bardzo prawdopodobna. Cieszę się, że tegoroczna Eurowizja pokazała, że w przypadku przekroczenia pewnej granicy dobrego smaku, nawet sąsiedzkie głosowanie nie pomoże. Wszystkie kraje byłej Jugosławii poza finałem

Offline

 

#16 2013-05-15 00:25:14

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Daniel napisał:

Największe dno serbskie. Cipela przy tym to dzieło.

Och, jakże trafione porównanie...

A mnie całość średnio się podobała - czy naprawdę było tak skromnie jak piszecie? Mnie od kilku lat przeszkadzają za wielkie flagi za blisko sceny - zwłaszcza krajów, których nie ma w Konkursie... Czepianie, ale jednak - zabroniłabym lub poprosiła o zajęcie dalszych miejsc.

Szkoda Ostrysii, ale odpadła kosztem beznadziejnie nijakiej Estonii, której występ był jeszcze słabszy niż utwór.
Cieszy mnie brak Cypru i Serbii, a najbardziej martwi brak Chorwacji - chłopcu dali radę.
Awans Litwy raczej nie dziwi - dostaje tyle samo (dużych) not od tych samych regionów. Skuteczne.

Dania - tragedia.

Belgia - na plus.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#17 2013-05-15 00:29:31

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Weteranka napisał:

Daniel napisał:

Największe dno serbskie. Cipela przy tym to dzieło.

Och, jakże trafione porównanie...

No co, do tej pory to Cipelę uważałem za dno serbskich występów na Eurowizji

Offline

 

#18 2013-05-15 00:34:11

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Weteranka napisał:

Daniel napisał:

Największe dno serbskie. Cipela przy tym to dzieło.

Och, jakże trafione porównanie...

Czyż nie...? Miło wiedzieć, że, prowadzona ongiś, kampania informacyjna poszła w las...

Weteranka napisał:

A mnie całość średnio się podobała - czy naprawdę było tak skromnie jak piszecie? Mnie od kilku lat przeszkadzają za wielkie flagi za blisko sceny - zwłaszcza krajów, których nie ma w Konkursie... Czepianie, ale jednak - zabroniłabym lub poprosiła o zajęcie dalszych miejsc.

Zgoda, nie było skromnie, było na bogato. Ale to był ten rodzaj bogactwa, który (przynajmniej dla mnie) był smaczny i spójny, motyw motylków, choć ryzykowny, moim zdaniem sprawdził się bardzo dobrze. Nie dźgało mnie to tak, jak rok temu w Baku. Interval jak dla mnie nudny, jedyny moment, w którym się zaciekawiłem, to wyskaujący spod sceny tancerze, mało... Co do flag... była, szkoda, że nikt nie wniósł jak wszyscy, to wszyscy


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#19 2013-05-15 00:35:23

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Daniel napisał:

Weteranka napisał:

Daniel napisał:

Największe dno serbskie. Cipela przy tym to dzieło.

Och, jakże trafione porównanie...

No co, do tej pory to Cipelę uważałem za dno serbskich występów na Eurowizji

Jakoś mnie to nie dziwi (zważywszy na tegoroczne sympatie i opinie)... Jednak zaprotestuję, chociaż może nie ma nawet sensu protestować - w piaskach nie dotarło, teraz też dotrze.

A jak podobało się Wam rozpoczęcie z dzieciaczkami???


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#20 2013-05-15 00:44:26

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Podobało. Chociaż myślę, że zwycięska piosenka z zeszłego roku powinna być zaprezentowana w finale i chociaż fragment powinien być w wersji sprzed roku. Tak jakoś mi pasuje.

Offline

 

#21 2013-05-15 00:44:41

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Weteranka napisał:

A jak podobało się Wam rozpoczęcie z dzieciaczkami???

Mnie się podobało, ale potem przyszła ... w czerwonym i skopała. Motyw zaczerpnięty z Melodifestivalen, więc już to widziałem, ale tu zrobili to lepiej.


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#22 2013-05-15 22:54:36

 Antek

Non ho l'eta

Piosenka-ESC: Anabel Conde - Vuelve conmigo
Kraj-ESC: Hiszpania

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ

Półfinał mi się bardzo podobał, obawiałem się, że po obejrzeniu prawie wszystkich prób będę się nudził ale na szczęście to nie nastapiło :P Świetna, dosyć kameralna w porównaniu z poprzednimi scena i arena, prowadząca nie udziwnia zbędnymi żarcikami, całość całkiem ładna i spójna. Interval act zawsze mnie nudzi (poza moskiewskim z finału), więc nie wypowiem się, show na początek było całkiem przyzwoite choć kompletnie nie rozumiem dlaczego Loreen nie będzie w finale... Wyniki, choć zaskakujące, wydają mi się do zaakceptowania.

Trochę mi szkoda Natalii i jej piosenki bo bardzo lubię ten utwór, a sama Natalia wydaje się jedną z najsympatyczniejszych postaci tegorocznej Eurowizji... Szkoda, że w telewizji występ był trochę pozbawiony energii, choć jak dla mnie spokojnie mogła zająć miejsce Białorusi.
Jedno z największych zaskoczeń - Birgit z piosenki którą zawsze uważałem za zupełne nudziarstwo zrobiła całkiem przyjemny dla oka i ucha obrazek. Nie drażni mnie ten awans, uważam że był w zupełni zasłużony.
Okropny wokal, nudny występ - mogę się założyć że to właśnie Słowenia zajęła ostatnie miejsce. A już naprawdę zacząłem tolerować ten utwór...
Nie rozumiem porażki, po pierwsze dlatego, że Klapa dała z siebie wszystko, występ był jednym z lepszych wczorajszego wieczora, poza tym obecność prawie całego EX-YU była dla mnie gwarantem ich awansu. No trudno...
Nie dociera do mnie jak po wczorajszym występie Dania dalej może być faworytem. Chaotycznie, latające śmieci, amatorskie minki i uśmieszki, nie podobało mi się. Czekam aż te wszystkie papiereczki po cukierkach się zapalą od tych iskier.
Jak dla mnie zwycięzca tego półfinału. Piękny występ, efektowny choć w moim odczuciu nie zalatywał charakterystyczną dla tego regionu Europy tandetą. Trzymam kciuki za Rosję.
Kolejna świetna prezentacja; obawiałem się, że pan olbrzym będzie wyglądać jak jakiś cyrkowiec, ale na szczęście w TV wyszło to całkiem zgrabnie. Tu też będę kibicować.
Anouk z pewnością nie zaśpiewała na 100% swoich możliwości, ale i tak bardzo cieszy mnie jej awans bo pokochałem "Birds". Drażniły mnie tylko trochę te flagi i szaliki, czułem się jakby to było EURO Mam nadzieję, że w finale da z siebie więcej.
Szkoda, że z piosenki którą naprawdę lubiłem wyszło joke entry. Zasłużony brak awansu.
Ten kraj z pewnością mogę zaliczyć do eurowizyjnych gniotów jako całokształt. Kolejna beznadziejna piosenka której sukcesu nie rozumiem. Nie mam pytań.
Cieszę się, że Alyona ma zgrabne nogi, ale z tym to raczej do Top Model, tak myślę... Wieś tańczy i śpiewa.
Jeden z najjaśniejszych (dosłownie i w przenośni) punktów tego koncertu. Drogie kraje wschodnie i nie tylko - tak się z gustem i smakiem używa zdobyczy techniki na scenie. Piękna prezentacja, wszystko spójnie i nienagannie przedstawione. Powinno być w TOP10.
Kiepski wokal, show takie sobie, piosenka też dla mnie średnia - nie rozumiem, choć jakoś szczególnie nie drażni.
Próby były bardzo obiecujące, na żywo nie było już tak dobrze. Trochę mi zabrakło energii, sam już nie wiedziałem, czy ta piosenka ma być przygnębiająca, czy raczej refleksyjna z zabarwieniem pozytywnym
Jeden z lepszych występów do piosenki, którą pochopnie od początku odpychałem. Nie jest to dalej dla mnie jakaś wielka muzyczna przyjemność, ale ten awans również akceptuję.
Kolejne joke entry z piosenki którą lubię. Beznadziejne stroje i rozmemłana prezentacja, zasłużona porażka.

Offline

 

#23 2013-05-19 01:23:18

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 I PÓŁFINAŁ


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Pińczów JĂ­mky PlzeňskĂ˝ kraj a okolĂ­ Septiky jĂ­mky