E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2011-01-25 13:51:27

 soniab

Puppet on a String

Piosenka-ESC: "The fire in your eyes"

PORTUGALIA: Filipa Azevedo (Há dias assim)

http://www.esc.pun.pl/_fora/esc/smilies/[dblpt]0pt[dblpt]
PORTUGALIA 2010
Filipa Azevedo
"Há dias assim"

Muzyka i słowa: Agusto Madureira

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/12/Flickr_-_aktivioslo_-_Filipa_Azevedo_-_Portugal_%282%29.jpg/1200px-Flickr_-_aktivioslo_-_Filipa_Azevedo_-_Portugal_%282%29.jpg
Filipa Daniela Azevedo de Magalhães (ur. 31.07.1991)


POSŁUCHAJ: "Há dias assim"
Há dias assim - teledysk
PÓŁFINAŁ 4 miejsce (89pkt.)
FINAŁ 18 miejsce (43 pkt.)

http://www.eurovisioncovers.co.uk/p10.jpg

Há dias assim

Há dias assim, que nos deixam sós
A alma vazia, a mágoa na voz
Gastamos as mãos, tanto as apertamos
Já não há palavras, foi de tanto as calarmos

Há uma canção que não te cantei
Versos por rimar, poemas que nunca inventei
Quem nos pôs assim? A vida rasgada
Quem te me levou? Roubou-me a alma
Mas de ti não sabe nada

Há dias assim, não há que esconder
Recear palavras, amar ou sofrer
Ocultar sentidos, fingir que não há
Há dias perdidos entre cá e lá

Há uma canção que não te cantei
Versos por rimar, poemas que nunca inventei
Quem nos pôs assim? A vida rasgada
Quem te me levou? Roubou-me a alma
Mas de ti não sabe nada

Sei que um dia saberás que a vida é uma só
Não volta atrás

Quem nos pôs assim? A vida rasgada
Quem te me levou? Roubou-me a alma
Mas de ti não sabe nada


Temat przygotował - SiM

Offline

 

#2 2011-01-25 14:28:19

 Antek

Non ho l'eta

Piosenka-ESC: Anabel Conde - Vuelve conmigo
Kraj-ESC: Hiszpania

Re: PORTUGALIA: Filipa Azevedo (Há dias assim)

Ja się dziwię, że Portugalia jest doceniana (bo już sam awans jest dla tego kraju nie lada sukcesem) kiedy wysyła takie sobie piosenki... Bardzo disneyowski, sztuczny klimat, łzawa piosenka - nie przepadam za tym wejściem.

Offline

 

#3 2011-11-01 22:09:57

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: PORTUGALIA: Filipa Azevedo (Há dias assim)

Wiem, że to, co napiszę, będzie zaskakujące, bo znam Wasze opinie na temat tego awansu, ale... Portugalia była moim numerem 2 w finale Eurowizji 2010. Uważam, że występ wypadł na żywo bardzo dobrze, Filipa ma wyszkolony głos, jak dla mnie brzmiała znakomicie. Wystąpiła na scenie klasycznie, ale bez przesady, ładnie wyglądała w ładnej sukience, występ został pięknie oprawiony i mimo iż ocierała się o przesłodzenie tego wszystkiego, to jednak jestem zdania, że nie przekroczyła granicy dobrego smaku. No i piosenka też mi się bardzo podoba.

5/6

Offline

 

#4 2012-01-03 01:08:19

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: PORTUGALIA: Filipa Azevedo (Há dias assim)

Zaskakujące albo i nie zaskakujące, wszak aż tyle duszyczek opinię tę podzieliło Ja zapisałbym w tymże miejscu to, co napisałem w temacie o Malcie, z tym że dodałbym "nie" w zdaniach, w których go nie było, a usunął tam, gdzie było. Konfrontacji tego dzieła z Maltą dokonywałem już milion razy, bo i ta konfrontacja sama się nasuwa. Ja się na głosach nie znam, ale w moich głuchych uszach to głos Maltanki brzmiał bardzo dźwięcznie, porywająco, z jakimś ciepłem i uczuciem. W głosie Portugalki, może i szkolonym i poprawnym, nie słyszę nic ciekawego. Ta pani nie ma głosu, który przyciąga choć na moment do tego, co chce wyśpiewać. Choć to, co wyśpiewała też nie za bardzo skłaniało do jakiegokolwiek zatrzymania się. Dla mnie jedno z wielkich zaskoczeń ostatnich lat, choć Eurowizja z takich zaskoczeń również się składa i im dalej, tym mnie one już chyba dziwią. Takich piosenek w polskich preselekcjach od 2003 roku mieliśmy na pęczki, i nie chodzi mi o gatunek, obojętnie czy ballad czy rockowych czy popowych, w każdym razie chodzi mi o siłę oddziaływania na poziomie minus 5. Hallelujah, mielibyśmy szansę!

0 / 6

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Gorzów Śląski