E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2016-05-14 14:21:50

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Dyskusja ogólna

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/e1/Eurovision_Song_Contest.svg/300px-Eurovision_Song_Contest.svg.png
62. Konkurs Piosenki Eurowizji


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#2 2016-05-14 14:34:38

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: Dyskusja ogólna

Udział w przyszłorocznej Eurowizji potwierdziło już 5 państw: Estonia, Niemcy, Węgry, Szwecja i pauzująca w tym roku Portugalia.
Jeśli w tym roku wygra Rosja, to Ukraina najprawdopodobniej wycofa się z udziału w Konkursie w 2017.

Offline

 

#3 2016-05-15 00:51:00

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

The King napisał:

Jeśli w tym roku wygra Rosja, to Ukraina najprawdopodobniej wycofa się z udziału w Konkursie w 2017.

Gdyby interesowała mnie przyszłoroczna Eurowizja, której przecież nie będzie, bo Eurowizja zrobiła sobie roczną przerwę, to zapytałam raczej, czy Rosja wzięłaby udział w przyszłorocznej Eurowizji, której nie będzie...?


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#4 2016-05-15 00:58:23

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Weteranka napisał:

The King napisał:

Jeśli w tym roku wygra Rosja, to Ukraina najprawdopodobniej wycofa się z udziału w Konkursie w 2017.

Gdyby interesowała mnie przyszłoroczna Eurowizja, której przecież nie będzie, bo Eurowizja zrobiła sobie roczną przerwę, to zapytałam raczej, czy Rosja wzięłaby udział w przyszłorocznej Eurowizji, której nie będzie...?

Rosja powie "We're not guilty"... i będzie miała rację...


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#5 2016-05-15 12:34:18

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Najbardziej śmieszą mnie komentarze o przyszłorocznej Eurowizji w stylu: nie mówmy o polityce, wygrała piosenka. Uwielbiam zwłaszcza te momenty, kiedy prowadzący czy inni przedstawiciele Eurowizji uspokajają, żeby łączyć się, nie dzielić, żeby pamiętać, że polityka - nie, muzyka - tak, po czym serwują nam zwycięstwo czysto polityczne.
W gruncie rzeczy trochę szkoda Ukraińców - bieda, brud, smród, ubóstwo, wojna, korupcja i jeszcze im Eurowizji potrzeba... Jakby nie mieli większych problemów... Właśnie może dlatego jednak nasza pomoc im powinna się ograniczyć do wskazywania poprawnej drogi ku demokracji, ku wolności, ku zbliżeniu z zachodem...?
Na miejscu Ukraińców, zaprosiłabym na Eurowizję te wszystkie quasi-państewka i inne zrywy narodowościowe: Górny Karabach, Katalonię, Szkocję, może Czeczenię...? Zróbcie coś - skoro powiedzieliście A, to powiedźcie B. O, koniecznie Autonomię zaproście - jak się bawić, to się bawić!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#6 2016-05-15 13:43:04

 Adelbert

Net Als Toen

Piosenka-ESC: "Autostop"
Kraj-ESC: Grecja Cypr

Re: Dyskusja ogólna

Dołączam do pytania czy w przyszłym roku zobaczymy Rosję czy Federację Rosyjską cz może Rosję i jej federacje osobno?


Child of Plato and Aristotle

Offline

 

#7 2016-05-21 17:19:29

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Dyskusja ogólna

Weteranka napisał:

Na miejscu Ukraińców, zaprosiłabym na Eurowizję te wszystkie quasi-państewka i inne zrywy narodowościowe

Pytanie, jak duży wpływ na przyszłoroczną Eurowizję będą mieli Ukraińcy... Minął tydzień od zwycięstwa Jamali, a Szwedzi już wjeżdżają z pomocą. Nie spodziewam się w przyszłym roku tak dopracowanego show, jaki pokazali w tym roku gospodarze, ale może nie będzie aż tak źle? Pora sobie odświeżyć Kijów 2005 i przekalkulować, czego właściwie możemy oczekiwać na 12 lat po ukraińskiej Eurowizji.

Swoją drogą chodzi za mną od jakiegoś czasu dziwna myśl, że Eurowizja zostanie na wschodzie Może Rosjanie dopną swego w przyszłym roku, a może pobudzona Szpakiem Polska zwojuje coś ciekawego?

Offline

 

#8 2016-05-21 22:28:18

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Nie wiem, czy ESC 2005 może być jakimkolwiek wyznacznikiem tego, czego możemy się spodziewać po przyszłorocznej edycji. Jednak Ukraina wtedy i teraz znajduje się w innym historycznym położeniu, trudno to porównać. Ale jak już szukać odwołań... to był całkiem niezły muzycznie rocznik, nie mam nic przeciwko powtórce A organizacyjnie? Minął tydzień, więc jeszcze mam nadzieję, że lokalni macherzy ostudzą w końcu gorączkę po zwycięstwie (bo w swoich komentarzach i zapowiedziach już orbitują) i będziemy mogli zobaczyć kolejną edycję Eurowizji, a nie ukraińskich gorzkich żalów pod logo konkursu.

Co do Polski. Faktycznie, po sukcesie Michała w Sztokholmie, pomyślałem, że to dobry prognostyk przed kolejnymi wejściami. Wystarczy trochę bardziej przyłożyć się do przygotowań, finału narodowego itd. i może być naprawdę dobrze, a wynik Michała może być zachętą dla silnych kandydatów do zgłoszenia się do eliminacji... niestety, komentarze, jakie się podniosły po dość nietypowej rozbieżności opinii jury i widzów sprawiły, że natychmiast wróciliśmy do polskiego piekiełka. Dla sprawy lepiej by było, by nasz reprezentant i ekipa TVP w ogóle nie komentowali wyników, niż mieliby to robić w taki sposób. System jest kulawy, ale żeby od razu domagać się jakiejś dziejowej sprawiedliwości...? Słaby prognostyk na przyszłość niestety. Mimo to życzyłbym sobie, by, wybrany na przyszłoroczną Eurowizję, 20. reprezentant Polski był w stanie dać nam jeszcze więcej pozytywnych emocji niż ten tegoroczny.

Ostatnio edytowany przez SiM (2016-05-22 14:37:47)


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#9 2016-06-03 17:00:30

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Dyskusja ogólna

SiM napisał:

Nie wiem, czy ESC 2005 może być jakimkolwiek wyznacznikiem tego, czego możemy się spodziewać po przyszłorocznej edycji. Jednak Ukraina wtedy i teraz znajduje się w innym historycznym położeniu, trudno to porównać

Niby tak, ale widzę minimalną analogię w trudnej sytuacji politycznej - wtedy związanej z protestami i pomarańczową rewolucją. Swoją drogą Ukraińcy kolejny raz mają pecha z czasem, w którym przychodzi im zorganizować Eurowizję. Ja osobiście liczę na to, że zabraknie środków finansowych na zaawansowaną pirotechnikę i inne wspaniałe atrakcje uświetniające występy. Może nie będzie tak źle...? W 2005 roku większość miała podobne warunki do zaprezentowania swojego utworu, dzięki czemu można było choćby przez chwilę odnieść wrażenie, że pieniądze nie odgrywają aż tak dużej roli w wynikach.

Offline

 

#10 2016-06-03 21:33:39

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Dyskusja ogólna

Daniel napisał:

Niby tak, ale widzę minimalną analogię w trudnej sytuacji politycznej - wtedy związanej z protestami i pomarańczową rewolucją. Swoją drogą Ukraińcy kolejny raz mają pecha z czasem, w którym przychodzi im zorganizować Eurowizję.

Analogia jest faktycznie minimalna i dotyczy w zasadzie tylko tego, że jest też i teraz jakiś szczególny czas w historii Ukrainy. Ale pamiętać trzeba, że w 2005 roku w czasie Eurowizji Ukraina w zasadzie opiewała już zwycięstwo. Rewolucja zdążyła już doprowadzić do zmiany władzy, a prezydent Juszczenko w glorii chwały mógł wręczyć Helenie nagrodę. Hymn pomarańczowych przemian w barwach Ukrainy na kijowskiej scenie był bardziej przypieczętowaniem, postawieniem kropki nad "i" niż wołaniem o cokolwiek. Teraz trudno mówić o zwycięstwie nad kimkolwiek i chyba trudno będzie mówić również za rok. Sytuacja rozpaprana, rozgrzebana, niebezpieczna i nieprzewidywalna. Wtedy można było zrobić Eurowizję z dumą i podniesionym czołem, a teraz zastanawiam się, na ile Konkurs będzie przypominał zbiorowe gorzkie żale z przepełnioną boleścią miną Jamali rozpoczynającej Eurowizję 2017.

Offline

 

#11 2016-06-05 22:59:09

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

BarthezDezerter napisał:

Wtedy można było zrobić Eurowizję z dumą i podniesionym czołem, a teraz zastanawiam się, na ile Konkurs będzie przypominał zbiorowe gorzkie żale z przepełnioną boleścią miną Jamali rozpoczynającej Eurowizję 2017.

Zgadzam się z Barthezem!!!

Tymczasem występ kolejnego kraju stoi pod znakiem zapytania - zadłużona Bośnia i Hercegowina straciła telewizję publiczną...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#12 2016-06-06 01:57:56

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Dyskusja ogólna

Weteranka napisał:

Tymczasem występ kolejnego kraju stoi pod znakiem zapytania - zadłużona Bośnia i Hercegowina straciła telewizję publiczną...

Wydaje mi się, że nawet gdyby ta sytuacja nie miała miejsca, to pewnie udział Bośni i Hercegowiny stałby pod znakiem zapytania. Nie ma to jak wysłać na europejski festiwal zestaw lokalnych gwiazdeczek i przegrać...
A tak na poważnie - jeśli sytuacja się nie rozwiąże, to nie widzę nadziei dla Bośniaków. Tegoroczna sytuacja z Rumunią uświadomiła chyba nawet najwytrwalszym obrońcom systemu, że jeśli chodzi o kalkulacje, to EBU nie ma litości. Rumunia się nie opłacała, Bośnia też średnio. Do końca sezonu długa droga, może po drodze okaże się, że nie ma po co walczyć o pozostałych, a Eurowizja małymi krokami przeniesie się na wschód, przygarniając pod swój dach Kazachstan i okolice. Albo zaskoczą nas w tym sezonie jakąś kolejną Australią

Offline

 

#13 2016-08-10 21:39:20

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Dyskusja ogólna

Jest tu jeszcze ktoś?

Muszę przyznać, że cała ta ukraińska zabawa pt. "gdzie będzie przyszłoroczna Eurowizja?" w ogóle mnie nie bawi i dziwię się, że może to kogokolwiek interesować do tego stopnia, by pisać relacje z tego zamieszania. Póki co trudna sytuacja polityczna nie jest problemem ukraińskiej Eurowizji, tylko ta dziwna wschodnia przypadłość polegająca na wiecznym niezdecydowaniu, ciągłej zmianie zdania, krętactwie, odwracaniu kota ogonem, zamienianiu, przemienianiu, mieszaniu wszystkiego, co się tylko da.

Offline

 

#14 2016-09-13 19:40:50

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: Dyskusja ogólna

Eurowizja 2017 odbędzie się w Kijowie.
http://www.eurovision.tv/page/news?id=k … ision_2017

Offline

 

#15 2017-01-30 14:00:55

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

http://www.eurovision.tv/save-files/resizes/be/03/d2/01/78/c8/f4/fe/59/ea/a2/cb/15/a5/96/ff/story_image.png

CELEBRATE DIVERSITY


Mamy oficjalny motyw ESC 2017, Ukraińcy chcą w maju świętować różnorodność. Niby dobrze, że przynajmniej hasło nie będzie się nurzać w cierpiętniczym klimacie Jamali, ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że to będzie taki bal na Titanicu... Ukrainy? Konkursu? Jednego i drugiego?


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#16 2017-01-30 14:35:54

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Dyskusja ogólna

Jak zobaczyłem pierwszy raz to logo, to pomyślałem, że to jakiś psikus fana Eurowizji. Nienawidzę połączenia kolorów czerwonego i czarnego, jest według mnie zupełnie nieestetyczne. Ale mniejsza o to.

Nigdy nie emocjonowałem się logo, zazwyczaj nie byłem ani zachwycony, ani zniesmaczony, ale tu aż się prosi o jakąś interwencję. Jeśli cała identyfikacja wizualna będzie utrzymana w takiej stylistyce, to szykuje nam się najbrzydsza Eurowizja od lat.

Offline

 

#17 2017-01-31 22:15:37

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Mamy już rozlosowane przydziały półfinałowe:

1 PÓŁFINAŁ
Czarnogóra
Finlandia
Gruzja
Portugalia
Belgia
Szwecja
Albania
Azerbejdżan
Australia
__________
Cypr
Słowenia
Armenia
Mołdawia
Czechy
Łotwa
Islandia
Grecja
Polska

Transmisja i głosowanie:
Włochy
Hiszpania
Wielka Brytania


2 PÓŁFINAŁ
Macedonia
Malta
Holandia
Serbia
Dania
Rosja
Rumunia
Węgry
Austria
Irlandia
_________
Szwajcaria
Estonia
Izrael
Bułgaria
San Marino
Litwa
Chorwacja
Norwegia
Białoruś

Transmisja i głosowanie:
Niemcy
Ukraina
Francja

Pojawiła się też pierwsza grafika sceny (nie wiem, jak wy, ale ja to już chyba gdzieś widziałem)
https://oikotimesofficial.files.wordpress.com/2017/01/eurovision-2017-stage.png?w=620&h=264&crop=1


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#18 2017-02-14 15:05:00

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Dziś rusza sprzedaż biletów na ESC 2017 - data jest pewnym zaskoczeniem, bo ostatnio bardzo dużo mówiło się o poważnych problemach dystrybutora odpowiedzialnego za rozprowadzenie wejściówek, które miały stawiać pod znakiem zapytania całość tego procesu. Wygląda jednak na to, że albo kryzys udało się zażegnać, albo... pojawiły się jeszcze poważniejsze kłopoty.
Z dniem 10 lutego rezygnację z pracy przy projekcie tegorocznej Eurowizji złożyły kluczowe osoby pracujące przy nim z ramienia ukraińskiego nadawcy: Oleksandr Kharebin i Victoria Romanova (Producenci Wykonawczy), Iryna Asman (Dyrektor Komercyjny), Denys Bloshchynskyi (Event Manager) wraz z zespołem oraz Oleksii Karaban (Szef Ochrony). Powodem (oficjalnym) rezygnacji jest brak możliwości dalszej współpracy z nadawcą, UA:PBC. Oświadczenie w tej sprawie wydała EBU, jednak niewiele z niego wynika. Poza informacją o rezygnacji, i wyrażeniem nadziei, że zmiany na ww. stanowiskach nie zaburzą znacząco przygotowań do Konkursu, pismo nie zawiera nic więcej.


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#19 2017-02-23 00:08:24

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Czasami mnie nachodzi jakaś myśl i warto ją zapisać, a nóż-widelec trafię... Analizowałam ostatnie polityczne posunięcia ESC i wychodzi, że teraz powinny wygrać albo Włosi, albo Madziarzy... Pomijam jakość piosenek - wiemy, że kompozycje i występy u Jona nie grają ważnej roli.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#20 2017-02-24 01:10:39

 Poland

Net Als Toen

Piosenka-ESC: Ilinca & Alex - Yodel It!
Kraj-ESC: Rumunia

Re: Dyskusja ogólna

Obyś nie wykrakała z Węgrami bo ich piosenka jest tragiczna


Od ponad 14 lat z Konkursem Piosenki Eurowizji

Offline

 

#21 2017-02-24 12:44:15

 Qweir

Duszek

Re: Dyskusja ogólna

Poland napisał:

Obyś nie wykrakała z Węgrami bo ich piosenka jest tragiczna

E tam. Nie jest zła tylko specyficzna i nie każdemu może podejść.

Offline

 

#22 2017-02-24 16:35:04

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Tak, tak, Polandzie... A zapewne wygrana Azerbejdżanu była z powodu świetnego utworu - jak dobrze, że nie musimy się za tamtą wygraną wstydzić...

Będzie w temacie ogólnym, bo dotyczy trzech Wielkich... Nie rozumiem, zaiste nie rozumiem, jak bardzo trzeba być upośledzonym muzycznie, estetycznie, intelektualnie (brak znajomości rynku muzycznego i eurowizyjnego, wybrakowani producenci), żeby prawie każdego roku serwować nam gnioty, które dzielnie walczą o ostatnie miejsce od końca...? Dlaczego kraje mające największy przemysł rozrywkowy w Europie i na świecie (o czym nie wolno zapominać), nie potrafią wybrać utworów, za które przynajmniej nie trzeba się wstydzić...? Zauważmy, że kiedy już zdarzy się piosenka, której nie trzeba się wstydzić, która może nawet wpadnie komuś w ucho, to i tak najczęściej jest ona z drugiej, a nawet trzej ligi, a prezentacje to liga głębokiego buszu...   Albo traktują Eurowizję jak zło konieczne, albo do zabawy w Eurowizję wybierają osoby z dolnej, zakurzonej półki, albo naprawdę jest z nimi coś nie tak...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#23 2017-02-24 17:31:29

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: Dyskusja ogólna

Poland napisał:

Obyś nie wykrakała z Węgrami bo ich piosenka jest tragiczna

Ale to chyba nie o to chodziło

Weteranka napisał:

Albo traktują Eurowizję jak zło konieczne, albo do zabawy w Eurowizję wybierają osoby z dolnej, zakurzonej półki, albo naprawdę jest z nimi coś nie tak...

Wydaje mi się, że w miejsce "albo" powinnaś wstawić "i"

Offline

 

#24 2017-02-24 17:41:14

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Kiedyś miałam pewną teorię spiskową, że Wielcy wystawiają gnioty, ponieważ w przypadku wysokiego miejsca lub - co gorsza - wygranej, nie będą mieli powodów do narzekania na Eurowizję, a przecież tym się głównie pocieszają... Kiedy Marysia mówi, że Eurowizja to już nie jest konkurs piosenki biesiadnej, to Graham się z nią zgadza, dodając, że jest jeszcze gorzej...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#25 2017-02-27 12:05:06

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna


Takiej konfiguracji na Eurowizji jeszcze nie było. Koncerty w Kijowie poprowadzą trzej panowie: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk, i Timur Miroshnychenko.

Oleksandr Skichko pracuje w przemyśle rozrywkowym odkąd skończył 15 lat, swego czasu porwał publiczność Ukraine's Got Talent swoimi parodiowymi występami docierając do półfinału show. Był dotąd gospodarzem takich programów jak: Wake Up, Star Way czy Sing Like A Star.

Volodymyr Ostapchuk wita ukraińskich widzów w programie Morning with Ukraine. Ponadto jest gospodarzem Shopping Goddess i Style Icon. Pracuje również jako aktor dubbingowy - to jego głosem na Ukrainie mówi m.in. Hans z Krainy Lodu.

Timur Miroshychenko jako jedyny z trójki może się pochwalić eurowizyjnym doświadczeniem. Wielokrotnie prowadził ukraińskie programy eliminacyjne, dwukrotnie był gospodarzem JESC (2009 i 2013), relacjonuje też dla ukraińskiej widowni wszystkie Konkursy Eurowizji, a ostatnio był gospodarzem ceremonii przekazania insygniów ESC i losowania półfinałów ESC 2017. Poza wydarzeniami eurowizyjnymi w jego portfolio są takie programy jak talk show Studio 5 czy program edukacyjny How Is It Made?

W maju Oleksand i Volodymyr będą rządzić na konkursowej scenie, będą też odpowiedzialni za ogłoszenie finalistów i przeprowadzenie głosowania finałowego. Timur będzie prowadził relacje z Green Roomu.

http://www.eurovision.tv/save-files/resizes/38/29/f2/31/08/d6/a9/f6/5f/e1/24/d8/0a/60/55/b1/ILS_9280.jpg

Ostatnio edytowany przez SiM (2017-02-27 12:09:41)


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#26 2017-02-27 13:16:03

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Dyskusja ogólna

Chyba jestem zadowolony - gorzej niż 3 panie z 2015 roku na pewno nie wypadną. Dziwię się, że nie zaangażowali Verki, choć może dowalą ją do greenroomu jeszcze

Offline

 

#27 2017-03-05 00:43:24

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Mam nadzieję, że do zobaczenia w Kijowie!!!
https://www.youtube.com/watch?v=rLZL4ZaT7qU
To lepsza laurka dla Sjonna niż tak, którą wystawili mu jego przyjaciele...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#28 2017-03-05 20:34:31

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Dyskusja ogólna

Kompletnie nie rozumiem fenomenu potworka, który dzisiaj zapewne wygra preselekcje rumuńskie i muszę dać temu ujście w tymże temacie.

https://www.youtube.com/watch?v=etdZhd2zztE

Ohydne badziewie, na które jest jakieś niezrozumiałe dla mnie parcie. Rumunia mogłaby wcale nie wracać, jeśli ma prezentować "Narodnozabavni rock" pozbawiony rocka, narodno, a już na pewno zabavni...

Zwycięzcą rumuńskich selekcji 2017 powinien być Mihai Traistariu. Dziękuję

Offline

 

#29 2017-03-05 20:40:24

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Weteranka napisał:

Mam nadzieję, że do zobaczenia w Kijowie!!!
https://www.youtube.com/watch?v=rLZL4ZaT7qU
To lepsza laurka dla Sjonna niż tak, którą wystawili mu jego przyjaciele...

Podobno decyzja została już podjęta i Aron będzie śpiewał w finale (i, mam wielką nadzieję, w Kijowie) po angielsku. Mimo to, po przesłuchaniu wszystkich islandzkich finalistów, nie widzę dla niego poważnego zagrożenia.
Podpisuję się obiema rękami!!


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#30 2017-03-12 15:22:19

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Dyskusja ogólna

Przyznam się bez bicia, że odrobinkę współczuję Ukraińcom - sprawa z Rosją pokazuje, w jaką nieprzyjemną sytuację wcisnął ich (a przy okazji nas wszystkich) Jon i jego polityka... Najprawdopodobniej nie zobaczymy Rosji w Kijowie - jednych może to dziwić, dla innych może być to oczywiste. Nieważne. Ważne jest to, w jaki sposób Rosja nie pojawi się na eurowizyjnej scenie w tym roku - w sposób dziecinny i niehonorowy. Jon chciał wspólnoty, a wraz ze wschodem zaserwował nam Eurowizję podziałów. Czy Jon zachowa się tak, jak powinien zachować się kapitan tonącego statku i uratuje Eurowizję przed katastrofą (sam idąc na dno)...? Czy kraj za wycofanie się z powodu nieuznawania jakiegoś państwa powinien zostać wyproszony (ukarany) z Eurowizji...? A może w cudowny sposób Jon przekona Rosję (podaruje im jeszcze więcej wolności i honorów), aby jednak pojawili się w Kijowie...? Jakie jest Wasze zdanie???


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com