E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#91 2018-07-27 17:06:27

 Schamomilka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: Im Wartesaal zum großen Glück
Kraj-ESC: Turcja Australia Izrael
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Eurowizjańskie czy wiesz, że...
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSpyv8xGriNcs7dBuUvRDBqozwHWAMP__gYbRFKt5MR3c3kdtbq
Po wielu sukcesach Australii w eurowizjańskich plebiscytach wydawało się, że to odniesienia do Antypodów będą najchętniej poszukiwane przez menedżerów KPE. Czy rzeczywiście tak było? Sprawdźmy!
Po australijskie dobra narodowe najpierw sięgnęła Austria, której to piosenka "Kangaroo" zapewniła 2 w historii zwycięstwo w KPE. W 40 edycji Polska wytańczyła na niebie 2 miejsce wraz z piosenką "Aborygen". Były to jedyne (europejskie) tak oczywiste nawiązania do kraju Koali. W światowej edycji Australia godnie reprezentowała aż trzy kraje (Bułgaria, Turcja, Włochy), ale tylko dwóm, które pokłoniły się aborygeńskiemu dziedzictwu, udało się awansować do finału (Turcja i Włochy).
O Kraju Kwitnącej Wiśni usłyszeliśmy już w pierwszej edycji V dekady i znów dzięki Szalonemu Doktorkowi, który skorzystał z estetyki otaku, ale niestety sukces  "It Takes Me Higher" był żaden, a Austria zakończyła rywalizację na ostatnim miejscu. W 37 edycji z japońskiego koła ratunkowego poetyckiego Haiku skorzystała Rosja i z utworem  "Chustva Hokku" wywalczyła 6 miejsce w finale (wówczas nie było jeszcze półfinałów), pokonując Szwecję, której również zamarzyła się wyprawa na Daleki Wschód z zespołem Takida (21 miejsce). Na kolejne japońskie ostrza musieliśmy poczekać do 39 edycji i kolejny raz Austria wiedziała, na których strunach siamisenu zagrać, dzięki czemu niemieckojęzyczny "Samurai" uplasował się na 7 miejscu w finale. W najbardziej zwariowanej edycji tej dekady wyraźne nawiązanie do Japonii znalazło się także w teledysku do greckiej piosenki "Katazitite", jednak tej nie udało się awansować do finału. Edycję później do walki ponownie stanęła Rosja i w najbardziej japońskim stylu, opiewając japońskie symbole narodowe, wystawiła zespół uzbecko-rosyjskiego japonisty - Origami Wings. Słońce i origami były połączeniem na 4 pozycję w finale. W edycji "Multi-kulti" można było jeszcze bardziej zaszaleć. Z szansy jednej na milion skorzystały Niemcy i Hiszpania. Niemieckie "Big in Japan" triumfowało, ale już hiszpańskiemu "Taiyo" wystarczyło mocy tylko na 13 miejsce w finale. Oba utwory w całości były poświęcone Japonii, a ponadto w następnej, niemieckiej edycji, podziwialiśmy widoki z kraju Godzilli i Pokemonów. A jeśli jesteśmy już przy anime i chyba każdy z nas (nawet jeśli nie chce) pamięta przygody "Czarodziejki z Księżyca", to w 44 edycji Rosja z "Luną" znów delikatnie musnęła nas diademem i wylądowała na 6 miejscu w finale. W ostatniej edycji V dekady KPE, w której europejskie kraje zapraszają do współpracy artystów z innych kontynentów, mamy aż 3 przedstawicieli Japonii: w barwach Austrii (a jakże), Holandii i Czech. Wszystkie ekipy awansowały do finału, a jak zakończy się ich przygoda z KPE dowiemy się już niedługo.
Jak widać, w V dekadzie KPE zdecydowanie królowała Japonia!

A jak to było w poprzednich dekadach KPE? I jakie inne kraje przemycali do Europy Eurowizjanie? Zapraszam na kolejne ciekawostki!


https://lh5.googleusercontent.com/--uHQ5xIb0yQ/T3HrqV_Oc0I/AAAAAAAABTg/IX1W-H8xK1M/s360/pajaczek.gif

Offline

 

#92 2018-07-27 19:02:55

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Ciekawostki przecudowne - chcemy jeszcze!!!

The King napisał:

Skandynawia + Finlandia to jakiś potwór HEGEMON

Do mam sentyment od kiedy pojawiła się w KPE i dawniej była niedoceniania, ale fakt faktem - teraz dołączyła do czołówki!!!

Kysio napisał:

ale najbardziej chce pochwalic Kazuhiko, bo jest zupa, zupa, zupa

Przyłączam się do pochwał - biało-czerwoni () prowadzeni są rewelacyjnie!!!

Adelbert napisał:

ale cieszy mnie też, że niektóre rzeczy się nie zmieniają i Austria pozostaje najdziwniejszym krajem KPE, przynajmniej dla mnie

Tak - na zawsze można liczyć (jeśli chce się zbierać zęby z podłogi lub oczy z orbit)... Skubany ma zmysł i rozeznanie, skoro tak dobrze sobie z nami poczyna w tej dekadzie (to Kangury, to Samuraje) - więcej się przy Nim nie zdradzajmy z jakimikolwiek sympatiami...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#93 2018-07-27 19:50:31

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Dołączam do chóru zachwyconych ciekawostkami (i już nie mogę się doczekać kolejnych!)
A teraz wypracowanko słowo podsumowania
- Co było dla Was największym zaskoczeniem V dekady KPE?
Z pewnością dużym zaskoczeniem było dynamiczne powiększenie strefy KPE wymuszające większą (potrójną) liczbę trudnych wyborów, na pewno przewrót w "geopolityce KPE" (gdzie nikt nie może być pewny swego jeśli nie jest członkiem skandynawskiego kartelu). No i to (choć tu zaskoczenie być może nieco mniejsze), że, mimo wystrzelenia niemal 300 muzycznych pocisków jądrowych (tylko w tej dekadzie, a nie zapominajmy, że niektórzy strzelają ogniem ciągłym już piątą dekadę!) arsenały nadal zdają się być pełne!
- Który kraj (lub kraje) uważacie za najbardziej niedoceniony?
Nie będę oryginalny - dla mnie gra tu pierwsze skrzypce - Kachel w tej dekadzie czaruje na wiele sposobów i jestem pewny, że to kiedyś musi w końcu zaprocentować. Wspomnę też o i jakoś tak dziwnie pomijanych w kolejnych edycjach. No i - raz, że to chyba spore wyzwanie prowadzić taki kraj, a dwa, że wiem, jak trudno łączyć managerowanie z nadzorowaniem całego tego naszego wesołego pociągu (zwłaszcza, gdy cuś tak nie chce iść jakby się chciało).
- Jakie piosenki i edycje wspominacie najlepiej?
Jakie to... standardowe. Skandynawia oczywiście (czy szerzej - północ) - za przypomnienie dlaczego swoją przygodę w KPE zaczynałem w , za co uwielbiałem (dlaczego w czasie przeszłym...? fińskiego rocka, za co polubiłem eurowizyjną ...
Nie mogę nie wspomnieć o naszych wojownikach z Bałkanów i - za przywrócenie wiary w brzmienie bałkańskiej duszy!
A z edycji - chyba jednak "Multi-kulti" ale ogólnie te edycje, w których trzeba było się wykazać też pewną kreatywnością

Weteranka napisał:

Kysio napisał:

ale najbardziej chce pochwalic Kazuhiko, bo jest zupa, zupa, zupa

Przyłączam się do pochwał - biało-czerwoni () prowadzeni są rewelacyjnie!!!

A tak - tu też się przyłączam. Zwłaszcza, że (jak Elisa wspomniała przy starcie tej dekady), Kazuhiko ma nie lada wyzwanie - prowadzi rynek, który wielu z nas zna bardziej niż dobrze i niezwykle trudno wyborem zaskoczyć. I, nawet jeśli czasem z Polski mamy artystów, których osobiście bardziej szanuję niż lubię, to muszę oddać, że Biało-czerwoni są w naprawdę dobrych rękach!

Ostatnio edytowany przez SiM (2018-07-28 08:57:46)


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#94 2018-07-28 02:33:42

 Schamomilka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: Im Wartesaal zum großen Glück
Kraj-ESC: Turcja Australia Izrael
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

SiM napisał:

Zwłaszcza, że (jak Elisa wspomniała przy starcie tej dekady), Kazuhiko ma nie lada wyzwanie - prowadzi rynek, który wielu z nas zna bardziej niż dobrze i niezwykle trudno wyborem zaskoczyć.

na pewno zaskoczył wszystkich

Żeby już nie słodzić Północnym powiem, że dla mnie odkryciem tej dekady są Czechy! Widać, że Fizi wreszcie dobrze czuje się w wybranym kraju. Eksperymentuje z różnymi gatunkami i rocznikami, co przynosi całkiem niezłe wyniki Rosja powoli nakręcała się od poprzedniej dekady, a w tej wprost eksplodowała jakością i takiej Rosji nie da się nie lubić Najmniej doceniane wydają mi się: Belgia, Holandia i Szwajcaria Bułgaria, Cypr to trudne rynki, ale Dawid i Kaja wyciskają z nich to, co najlepsze. Czego więc brakuje? Chyba dodatkowych zestawów punktów i dodatkowych miejsc w finale Pochwalę też Philona, który zamiast odpoczywać z KPE, miażdży bezlitośnie i od powrotu do zabawy chyba w prawie każdej edycji Chorwacja była brana pod uwagę jako kandydatka do zwycięstwa Tzw. Wielcy pozostają wielcy, ale ich (w sumie to też mój, więc nasz ) problem polega nam tym, że w tej dekadzie (wreszcie) wielcy są wszyscy!

Eurowizjańskie czy wiesz, że...
W Konkursie Piosenki Eurowizjańskiej można skorzystać z wyboru strefowego. Początkowa jazda bez trzymanki ewoluowała w 2 możliwości pomocy ze strefy, a obecnie tylko 1 raz na dekadę wolno sięgnąć po strefowe koło ratunkowe. W I dekadzie KPE aż roiło się od wyborów strefowych, a prym w podkradaniu piosenek wiodła Francja (wówczas prowadzona przez Antka). Antkowi poza podróżą do Hiszpanii, od której rozpoczął swoją przygodę z KPE, udało się wystawić nawet Kanadyjkę i Libańczyka. Stare dobre czasy! Poza tym ze stref chętnie korzystali i inni: Belgia pożyczyła sobie francuskiego wokalistę, Hiszpania wyskubała zwycięstwo dzięki brytyjskiej kapeli, Rosja posiłkowała się bułgarskim herosem muzyki oraz odwiedziła Uzbekistan (dwukrotnie w historii KPE), choć jak to mówią: wszystko zostało przecież w rodzinie. Ukraina dusiła się w swoim rynku i o pomoc poprosiła diwy z Czech i Rosji. W II dekadzie również nie brakowało wyborów strefowych. Rosja znów zajrzała do Bułgarii oraz aż trzykrotnie dotarła na Ukrainę (za każdym razem ze świetnym wynikiem)! Szwecja, zagarnięta po uczciwej bitwie o kraje przez Antka, dwukrotnie wsparła się Wielką Brytanią. Od III dekady wybory strefowe były coraz rzadsze. W 29 edycji Rumunia ratowała się włoskim kompozytorem, a Węgry bośniackim. W IV, najkrótszej dekadzie KPE, tylko 2 kraje zdążyły dosięgnąć do koła ratunkowego: Chorwacja do rzuconego przez Serbię, a Norwegia przez Wielką Brytanię. Za to w obecnej, V dekadzie, mieliśmy kilka takich przypadków: Hiszpania zamieniła się w Portugalię, a Portugalia w Hiszpanię, a to wszystko w zakręconej edycji "Cisza Krzyczy". Z brytyjskiego rynku skorzystała Islandia, Austria zapukała po sąsiedzku do Niemiec, a ponownie na Ukrainę wybrała się Rosja.

Ostatnio edytowany przez Schamomilka (2018-07-28 14:04:36)


https://lh5.googleusercontent.com/--uHQ5xIb0yQ/T3HrqV_Oc0I/AAAAAAAABTg/IX1W-H8xK1M/s360/pajaczek.gif

Offline

 

#95 2018-07-28 13:33:54

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Schamomilka napisał:

Bułgaria, Cypr to trudne rynki, ale Dawid i Kaja wyciskają z nich to, co najlepsze. Czego więc brakuje? Chyba dodatkowych zestawów punktów i dodatkowych miejsc w finale

DZIĘKI

Schamomilka napisał:

Tzw. Wielcy pozostają wielcy, ale ich (w sumie to też mój, więc nasz ) problem polega nam tym, że w tej dekadzie (wreszcie) wielcy są wszyscy!

Nic dodać, nic ująć

Coś mi świta, że kiedyś była niepisana zasada, o której mówiło się szeptem, że Rosja i Bałkany niby nie korzystają ze strefy Przemyślałem to i postanowiłem, że  kiedy przejmę KPE zasada będzie jasna i stała: każdy kraj ze strefy europejskiej jest autonomiczny i nieważne czy artysta urodził się na terenie byłego Związku Radzieckiego czy Jugosławii. Jeśli dzisiaj to Białoruś, a Białoruś jest na mapie KPE to jest to wybór strefowy z Białorusi. Ponieważ dotyczy to tylko kilku osób załatwiłem to z nimi na stronie Ale w sumie mogłem o tym napisać wszystkim i dobrze, że ta ciekawostka mnie do tego zmusiła A i dzięki Kamili widać, że dobrze, że już Szymon zaczął ograniczenia strefowe, bo takie kwiatki jak Kanada? Liban? 5 najazdów na Ukrainę?

Offline

 

#96 2018-08-11 17:38:59

 Artur

Dansevise

Piosenka-ESC: Just nu!
Kraj-ESC: Skandynawia

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Schamomilka napisał:

Przygotowałam kilka ciekawostek związanych z Konkursem Piosenki Eurowizjańskiej, ale najpierw chciałabym Was podpytać o to i owo:
- Co było dla Was największym zaskoczeniem V dekady KPE?
- Który kraj (lub kraje) uważacie za najbardziej niedoceniony?
- Jakie piosenki i edycje wspominacie najlepiej?

Na wstepnie chce podziekowac za wspaniale przyjecie w KPE i za genialne ciekawostki!
Moge wypowiadac sie tylko z perspektywy pierwszej (choc piatej ) dekady KPE i nie mam dobrego prownania, wiec napisze, co mnie, jako debiutujacego, zaskoczylo i oczarowalo w tej zabawie. Dodam, ze bede przy tym do bolu nudny i powtorze kolejny raz, ze najwieksze wrazenie robi jakosc zgloszen Poza tym dla mnie najwiekszym zaskoczeniem bylo przekonanie sie do muzyki rosyjskiej Rosja i Polska to moje ulubione kraje tej dekady (oczywiscie zaraz po moich polnocnych braciach, ze Szwecja na przodzie ). O ile polska, stara muzyke kocham, o tyle nigdy nie podejrzewalem sie o tak radykalna zmiane myslenia i czucia o wschodniej muzyce. Ja tez przylaczam sie do chwalacych polskie wybory. Nie bylo zgloszenia, ktore bym szanowal a nie lubil W kazdej edycji Polska zaslugiwala na moja 12, ale strach przed wypracowaniem i mnogosc kandydatow do najwyzszej oceny zrobily swoje Dlatego jako kolejne zaskoczenie moge dopisac fakt, ze ani Rosji, ani Polsce nie udalo sie w tej dekadzie wygrac Nie bede rowniez oryginalny, jesli mowimy o niedoceniony krajach: Islandia, Szwajcaria, Hiszpania (Taiyo kocham! ). Te ostatnia, razem z Austria, uwazam za najdziwniejsze kraje w KPE Docenilbym bardziej Estonie, Wegry, Holandie i Czechy, bo Chorwacji juz nie trzeba Nie mam problemu ze wskazaniem ulubionej piosenki, to oczywiscie Tomas Ledin, Blå Blå Känslor Z edycji najbardziej lubie tematyczne

Ostatnio edytowany przez Artur (2018-08-11 17:39:21)


Disco tango à la carte

Offline

 

#97 2018-08-11 21:49:37

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Chcę bardzo coś napisać, więc wymyśliłam sobie pytanie Jaki utwór powinien się znaleźć w finale lub był według mnie pewniakiem do finału, ale przepadł??? Otóż odpowiadam - są trzy takie piosenki i ubij-ustrzel pojęcia nie mam, jak tym trzem mężczyznom je wykonującym nie udało się awansować Miro z , Milan z i Pierre z - szok nad szokami...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#98 2018-08-15 03:28:10

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Dziękuję wszystkim za udział w V dekadzie KPE! Gratulacje dla zwycięzców edycji i klasyfikacji generalnej i słowa otuchy dla przegranych. W następnej dekadzie na pewno będzie lepiej!

W tym poście będą wszystkie sprawy organizacje dotyczące VI dekady, która rozpocznie się 1 września

DEKADA 6
https://3.bp.blogspot.com/-Q2UiXAraW3I/T2ogmyk6y1I/AAAAAAAAD_o/-nPLjwkSQJg/s640/strefy.PNG
Strefa I
Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Szwecja, Norwegia, Polska, Dania, Malta, Cypr
+ Ameryka Północna
Strefa II
Francja, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Gruzja, Monako, Izrael, Macedonia, San Marino
+ Azja
Strefa III
Niemcy, Austria, Czechy, Holandia, Grecja, Finlandia, Estonia, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Węgry
+ Afryka
Strefa IV
Hiszpania, Portugalia, Rosja, Słowacja, Mołdawia, Serbia, Czarnogóra, Andora, Ukraina, Białoruś
+ Australia i Oceania
Strefa V
Włochy, Rumunia, Turcja, Słowenia, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Azerbejdżan, Albania, Bułgaria
+ Ameryka Południowa



Kraje i menedżerowie:
Iulio
Mad^o^Doc
Montezuma
Philon
Fizi
Artur
LeoL
oDo Dodo
Elfa
Adelbert
Noam
Max
Mort
Beytlechem
Klaus
Jarli
Apollo
Sikorka
Shīsā
Bombo
F_o_X
The King
Karaimko
Hotaru
Rajka
Kachel
Willy
Schamomilka
Tori
SiM
KriPi
Kubuniu

Edycje:


46 Ogólna (k)
47 Edycja tematyczna: liczby (s)
48 Ogólna (s)
49 Przystań ukojenia: ballady (k)
50 Ogólna (k)
51 Chaos: zamiana krajów*
52 Edycja tematyczna: dla niego (s)
53 Ogólna (k)
54 Dźwięki Siedmiu Mórz (ś)
55 Ogólna (k)


(k) - edycja krajowa (wybór tylko z kraju)
(s) - edycja strefowa (wybór z dowolnego kraju ze strefy)
(ś) - edycja światowa (wybór tylko z przypisanego do strefy kontynentu)

*zamiana krajów odbędzie poprzez losowanie (tak brzmi oficjalna wersja, bo i tak wszyscy wiedzą, że prowadzący zrobi każdemu na złość)

Offline

 

#99 2018-08-15 12:56:50

 Kubuniu

Un premier amour

Piosenka-ESC: Elle était si jolie
Kraj-ESC: au it fr il es lx pt

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Dawiś, dziękujemy!

- Co było dla Was największym zaskoczeniem V dekady KPE?
Oj, ja też nie będę oryginalny: dużo piosenek, wysoka jakość i problemy z głosowaniem , ale najbardziej zaskoczyło mnie tyle piosenek z Japonią w tle (i Australią też)!
- Który kraj (lub kraje) uważacie za najbardziej niedoceniony?
Włochy, hihi Jak patrzę na klasyfikację generalną to Szwajcaria, ale bardzo mi szkoda też Belgii (najbardziej), Grecji i Cypru Mam nadzieję, że w następnej dekadzie każdemu uda się wejść do finału i zdobyć finałowe punkty!
- Jakie piosenki i edycje wspominacie najlepiej?
Podobały mi się wszystkie edycje, zwłaszcza światowa Przekonałem się do różnorodnej muzyki, bo w KPE mieliśmy chyba wszystko , ale pozostaję wierny moim romańskim braciom , a moją ukochaną piosenką jest Julien Doré - "Coco Câline" z Francji Polska jest cudowna, a Austria kosmiczna!
- Jaki utwór powinien się znaleźć w finale lub był według mnie pewniakiem do finału, ale przepadł???
A mogę wymienić włoskie? To tak: Chorwacja 44 (Quasarr & Josipa Lisac - "Ljubav"), Irlandia 43 (Marillion - "Kayleigh"), Izrael 39 i 42 (Victoria Hanna - "The Aleph-bet song (Hosha'ana)", Liora Itzhak - "Malla Malla"), Szwajcaria 45 i 41 (Kongos - "Come With Me Now", Marc Sway - "Non, Non, Non"), Belgia 41 i 40 (Pierre Rapsat - "Illusions", Philippe Lafontaine - "Coeur De Loup"), Serbia 41 (Milan Stankovic - "Od Mene Se Odvikavaj"), Bułgaria 41 i 4 (Miro - "Souvenir", Ostava - "Polia ot slunchogledi"), Ukraina 39 (Vitas - "Sedmoy element"), Polska 39 (Mieczysław Wojnicki - "Jabłuszko (pełne snu)"), Wielka Brytania 41 (Red Box - "Heart of the Sun"), Niemcy 38 i 44 (Seeed - "Augenbling", Beborn Beton - "She Cried"), Rosja 41 (Burito - "Po volnam"), Islandia 44 (Greifarnir - "Útihátíð"). Próbowałem być obiektywny i dać maksymalnie po 2 z kraju, choć z Belgii i Niemiec mógłbym wiecej

Ostatnio edytowany przez Kubuniu (2018-08-15 12:59:56)


https://1.bp.blogspot.com/--o8UKr99EaQ/W9Hlig12MUI/AAAAAAAAAOE/-J8po9Rf_34P_QQYoWiT3kW04_1rNVGDACLcBGAs/s1600/motylki.gif

Offline

 

#100 2018-08-15 14:55:22

 Schamomilka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: Im Wartesaal zum großen Glück
Kraj-ESC: Turcja Australia Izrael
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Eurowizjańskie czy wiesz, że...

Wysoka frekwencja to coś, o czym po nocach śni każdy prowadzący konkurs. W KPE bywało z nią różnie i nim eurowizjańska karuzela muzyczna rozkręciła się na dobre, bywało, że cierpiała na średnie zainteresowanie wspólną przejażdżką. W I edycji zajęto aż 14 gondoli, ale etniczny rollercoaster IV edycji wydał się Eurowizjanom zbyt straszny i stawiło się na niego tylko 10 menedżerów (była to najmniej liczna edycja w historii KPE). Rekordowa (na tamte czasy) frekwencja eurowizjańskiego wesołego miasteczka zamknęła I dekadę 19 piosenkami z całego świata. W kolejnych dekadach liczba uczestników szybowała w górę: w II dekadzie mogliśmy wysłuchać propozycji od 21 menedżerów, w III dekadzie 24 opiekunów stanęło do rywalizacji, ale już w IV dekadzie (gwoli ścisłości pół-dekadzie) starło się mniej, bo 22 Eurowizjan. Jednak to w V dekadzie Eurowizjanie wspięli się na szczyt muzycznej korony gór - wysłuchaliśmy piosenek z 32 krajów eurowizjańskich. Taka liczba zgłoszeń wymagała wprowadzenia półfinałów, o których ledwie przebąkiwano w poprzednich dekadach. Nie było konkretnego systemu ich przeprowadzenia, więc uczestnicy KPE, metodą prób i błędów, wspólnie wybrali najlepszy: w każdej edycji powyżej 25 piosenek rozgrywane jest głosowanie w 2 półfinałach, z których 6 (przy półfinałach do 15 zgłoszeń) najwyżej ocenionych utworów otrzymuje przepustkę do finału (w finale automatycznie znajdują się 3 uczestnicy, który w poprzedniej edycji stanęli na podium). W półfinałach, co najważniejsze, głosują wszyscy menedżerowie danej edycji. Pierwsza rywalizacja półfinałowa miała miejsce w węgierskiej 38 edycji, a pierwszymi zwycięzcami półfinałów były: Francja i Irlandia, ale oba te kraje, jak i czekające w finale: Portugalię, Polskę i Węgry, na kangurze przeskoczyła Austria. Natomiast pierwszymi przegranymi półfinałów były: Islandia i Szwajcaria. Więcej o wynikach półfinałów w poście Sikorki: http://www.esc.pun.pl/viewtopic.php?pid=8055#p8055

Jak wyglądała półfinałowa skuteczność w V dekadzie?


* Awanse do finału *

7 Hiszpania
6 Irlandia
6 Szwecja
5 Czechy
5 Dania
5 Rosja
5 Turcja
4 Francja
4 Izrael
4 Norwegia
4 Polska
4 Portugalia
4 Wielka Brytania
4 Włochy
3 Austria
3 Belgia
3 Estonia
3 Finlandia
3 Holandia
3 Niemcy
2 Chorwacja
2 Litwa
2 Szwajcaria
2 Węgry
1 Grecja
1 Serbia
1 Słowacja

* Brak awansu do finału *

Cypr
Malta
Ukraina

* Półfinałowe podium *

ZŁOTO

2 Francja
2 Norwegia
2 Portugalia
1 Austria
1 Chorwacja
1 Finlandia
1 Hiszpania
1 Irlandia
1 Polska
1 Niemcy
1 Turcja
1 Węgry
1 Wielka Brytania

SREBRO

3 Izrael
2 Dania
1 Austria
1 Czechy
1 Grecja
1 Irlandia
1 Islandia
1 Niemcy
1 Polska
1 Słowacja
1 Szwecja
1 Turcja
1 Włochy

BRĄZ

2 Szwecja
1 Austria
1 Czechy
1 Estonia
1 Hiszpania
1 Holandia
1 Irlandia
1 Izrael
1 Niemcy
1 Polska
1 Portugalia
1 Rosja
1 Serbia
1 Turcja
1 Włochy

* Ostatnie miejsca *

3 Ukraina
2 Bułgaria
2 Estonia
2 Grecja
2 Szwajcaria
1 Belgia
1 Islandia
1 Izrael
1 Portugalia
1 Serbia

Ostatnio edytowany przez Schamomilka (2018-08-15 14:56:37)


https://lh5.googleusercontent.com/--uHQ5xIb0yQ/T3HrqV_Oc0I/AAAAAAAABTg/IX1W-H8xK1M/s360/pajaczek.gif

Offline

 

#101 2018-08-15 16:39:27

 Sikorka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: חי
Kraj-ESC: UK ISR ESP

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Przed rozpoczęciem V dekady zapoznałem się z większością piosenek, które wystawiliście do tej pory i mniej więcej byłem gotowy na mocny konkurs, ale szybko zrozumiałem, że You know nothing, Sikorka , dlatego sporym zaskoczeniem wydaje mi się to, że przeżyliśmy 10 zabójczych edycji Ale największym zaskoczeniem jest dla mnie to, że udało mi się wygrać aż 3 razy i jeszcze zwyciężyć w klasyfikacji generalnej! Wciąż nie mogę w to wszystko uwierzyć Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję!
Dla mnie najbardziej niedoceniona była Szwajcaria a w ostatnich dwóch edycjach byłem pewny, że powalczy o wysokie miejsce w finale Po zapoznaniu się z historią KPE wydawało mi się, że takie kraje jak np. Hiszpania, Grecja, Wielka Brytania czy Niemcy są nie do pokonania, to teraz myślę, że w tej dekadzie w kilku przypadkach zostały potraktowane zbyt surowo, ale widocznie muszą się jeszcze bardziej postarać, bo ja nie zamierzam osiąść na laurach
Mam chyba specyficzny gust, bo Hiszpanię i Austrię pokochałem błyskawicznie Moją ulubioną edycją była przedostatnia (44). Stuprocentowych ulubionych piosenek raczej nie uda mi się wypisać (z czasem dojrzewam do kolejnych), ale pierwsze, które przychodzą mi do głowy to: Kangaroo, The Girl In Byakkoya, Luna, Blå Blå Känslor (Bracie mój ) Shake (mówiłem już, że kocham 44 edycję?), Big In Japan Taiyo, Xibalba, Whisky Tango, HaVodim BaChalal, Ocean i mnóstwo innych

Ciekawostki Sikorki


Ile trwały poszczególne dekady?
Za start dekady przyjmujemy pierwsze głosowanie, za koniec wyniki ostatniej edycji. Pierwsza notka z rezerwacją państw i zgłoszeniami opublikowana została 18 kwietnia 2011.

I DEKADA (10 edycji): od 28 kwietnia 2011 (zgłoszenia ruszyły 18 kwietnia) do 21 stycznia 2012

II DEKADA (10 edycji): od 10 kwietnia 2012 (zgłoszenia ruszyły 31 marca 2012) do 16 listopada 2012

III DEKADA (10 edycji): od 16 marca 2013 (zgłoszenia ruszyły 5 marca 2013) do 23 grudnia 2013

IV DEKADA (5 edycji): od 21 stycznia 2014 (zgłoszenia ruszyły 10 stycznia 2014) do 15 czerwca 2014

V DEKADA (10 edycji): od 7 czerwca 2017 (zgłoszenia ruszyły 1 czerwca 2017) do 14 sierpnia 2018

Ostatnio edytowany przez Sikorka (2018-08-15 16:55:03)


http://4.bp.blogspot.com/-fQ2_8yt0DMI/U5Rekys53II/AAAAAAAAELE/oDZTNML98bY/s1600/81.gif

Offline

 

#102 2018-10-30 13:17:08

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

W tej dekadzie KPE wprowadzony zostaje nowy, testowy sposób przyznawania punktów w klasyfikacji generalnej. Każdy aktywny uczestnik KPE dostaje punkty za: udział w edycji (+1), za bycie w finale (+1) i zajęcia miejsca w TOP10 finału (odpowiednio do miejsca punkty w skali eurowizyjnej). Klasyfikacja generalna pojawi się po zakończeniu 47 edycji. Powodzenia!

Offline

 

#103 2018-10-30 20:58:31

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

The King napisał:

za bycie w finale (+1)

Czy to dotyczy także awansujących z automatu...?


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#104 2018-11-01 18:14:41

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Weteranka napisał:

The King napisał:

za bycie w finale (+1)

Czy to dotyczy także awansujących z automatu...?

Tak , ale to na razie system testowy, więc w każdej chwili będę mógł usunąć kolumnę z dodatkowymi punktami, ale myślę, że będzie dobrze i nowy system się spodoba

47 edycja wystartowała!

Offline

 

#105 2019-01-07 02:33:24

 Sikorka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: חי
Kraj-ESC: UK ISR ESP

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

DEKADA VI

FINAŁY

WYGRANE - LICZBA PUNKTÓW

321 "Zauvijek Tvoj"
287 "The Girl In Byakkoya"
279 "Rane"
270 "Siđi Do Reke"
248 "Jag trodde Ănglarna fanns"
244 "Rychta"
236 "Vardøger"
234 "Kal Bugün"
220 "Big in Japan"
214 "Snijeg"
210 "If You Go"
207 "Everything Is Coming Up Roses"
205 "Boş Gemiler"
196 "Pasadena"
190 "Kangaroo"
173 "På Bredden"
153 "Gyöngyhajú Lány"
137 "En Este Mundo En Que Vivimos"
135 "Alpha"
131 "Major Tom"
126 "Maria No Mas"
122 "When Do I Get to Sing My Way"
121 "Olya Iz Seti"
120 "You've Got A Friend"
117 "Canción del Mariachi"
114 "El"
114 "Wounds of War"
113 "Oreach BaOlam"
112 "Prendre L'Air"
111 "La Solitudine"
110 "The Look Of Love"
108 "Prensesin Uykusuyum"
108 "Viviré"
107 "Lichter der Stadt"
106 'Children of the Revolution"
106 "Vom Wesen Der Liebe"
106 "Rock Me Amadeus"
105 "Det var jag"
104 "Ekini"
104 "Elohay"
103 "La Puerta Del Cielo"
103 "Maria Magdalena"
102 "I don't know"
101 "Arriesgate"
100 "Or Kachol"
97 "Tal Gheyabak"
95 "Kafile"
95 "Alitissa Vrohi"
93 "Horny'98"
80 "Chupchik"
78 "SOS"

OSTATNIE MIEJSCA - LICZBA PUNKTÓW

61 "Bees And Butterflies"
55 "Matrimony"
50 "Ľudožrút"
47 "Cape of no Hope"
45 "Black Water"
45 "Spiritus"
40 "Trail to a New Land"
39 "Derevya"
37 "Un cuore a metà"
36 "Rise"
36 "Podaruj mi trochę słońca"
35 "Hajduk"
29 "Automatic Lover"
28 "Dacă Vrei"
25 "The Land of Make Believe"
24 "Maybe Tomorrow"
23 "Głośny śmiech"
22 "To Kalo Paidi"
21 "Iss mich"
20 "As of Lately"
20 "Zöld Borostyán"
19 "Sleep"
19 "Čemu Se Nadaš, Srce Moje?"
18 "Die Hafentreppe von Odessa"
18 "Happening"
16 "Trance-formation"
15 "Twoja Lorelei"
13 "Todas tus amigas"
13 "U can't stop"
13 "Elle s'endort"
13 "Magija"
13 "Underwear"
12 "Dancing Lasha Tumbai"
12 "Ni mi žal"
12 "Fool To Cry"
12 "Barbika"
12 "Słoiki"
12 "Seven Seas"
11 "Midnight Sun"
11 "See The Light"
11 "In Tune"
10 "It Takes Me Higher"
08 "In zadišijo dalije"
08 "Äckligt"
07 "Alya"
05 "You Make You Feel"
05 "Bez pożegnania"
04 "Aghelia"
04 "High on Emotion"
03 "Gutan"
02 "Tõmmu Naine"
01 "Love Is Not a Reason to Cry"

NUL POINTS

"Hi Dee Ho!"
"Skinny Love" (dyskwalifikacja)
"Venuše" (dyskwalifikacja)

PÓŁFINAŁY

WYGRANE - LICZBA PUNKTÓW

372 "Zauvijek Tvoj"
319 "Siđi Do Reke"
313 "The Girl In Byakkoya"
306 "Goin' Back To China"
306 "Rychta"
297 "Kal Bugün"
291 "Hanina"
289 "Big in Japan"
286 "Rabot HaDrachim"
273 "If You Go"
273 "Padayu v nebo"
269 "Pasadena"
266 "Malciki"
265 "Vardøger"
263 "Bondage Belcanto"
263 "De Vilde Kaniner"
263 "Je m'en vais"
263 "Everything Is Coming Up Roses"
262 "Una Parola"
261 "The Sound of Silence"
260 "Nagy utazás"
254 "Snijeg"
250 "Lauren Caught My Eye"
248 "Coco Câline"
237 "Flor Sem Tempo"
233 "Daze"
228 "Caribbean Blue"
215 "Rzeka Miłości, Morze Radości, Ocean Szczęścia"
150 "Jag trodde Ănglarna fanns"
122 "Ácido"

OSTATNIE MIEJSCA - LICZBA PUNKTÓW

56 "Christina"
41 "Boy Will Be Boys"
32 "E iarnă între noi"
30 "Noguris Un Nelaimigs"
24 "Tri poloski"
23 "Pingvin"
23 "Nothing But A Heartache"
21 "Nevrav Mi Aký Som"
18 "Antso"
18 "Vegtelen"
18 "White Flag"
17 "Umbadá"
15 "Smooth Operator"
15 "Agapi Mou"
15 "Shuffle the Cards"
13 "Éna Poulí Pou To Élegan Agápi"
13 "Adam + Eva"
12 "Venus As A Boy"
12 "Tam za obrijem"
12 "The Long Face"
11 "Kill For Love"
11 "Aš Žiūriu Į Tave Pasauli"
10 "Mozhe li..."
08 "Blossom"
07 "Wiesna"
07 "Da li želiš?"
06 "Ei"
05 "Jungle Bill"
03 "Panama"

NUL POINTS

"Davam Se Tselia"

Ostatnio edytowany przez Sikorka (2019-09-12 00:07:36)


http://4.bp.blogspot.com/-fQ2_8yt0DMI/U5Rekys53II/AAAAAAAAELE/oDZTNML98bY/s1600/81.gif

Offline

 

#106 2019-03-31 19:33:21

 Schamomilka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: Im Wartesaal zum großen Glück
Kraj-ESC: Turcja Australia Izrael
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Eurowizjańskie czy wiesz, że...
Edycje światowe - Azja

Jeszcze raz wrócimy do Azji rozpoczynając cykl podsumowujący światowe edycje Konkursu Piosenki Eurowizjańskiej. Po raz pierwszy Eurowizjanie mogli wybierać piosenki z całego świata już w I dekadzie KPE - w kończącej ją edycji Dowolnej. Nie było wówczas podziału kontynentalnego ani nawet strefowego, panowała więc czysta Amerykanka! Z 19 osób aż 14 wybrało piosenki spoza Europy. Mieliśmy wtedy 5 piosenek z Azji (nie licząc Izraela): irańską "They Won't Understand", indyjskie "Aaj Kal" i "EBB", japońską "Chouwa Oto" oraz tajwańską "Wounds of War", która zwyciężyła w tej edycji. W II dekadzie regulamin powoli się klarował i do europejskich stref przypisano kontynenty i tak 18 edycja była Continental. Izrael gościł tylko 17 Eurowizjan, a 4 piosenki reprezentowały Azję: koreańska "I'm A Loner", japońska "For example, I will die", chińska "24 Billy" i tajska "Kid Haud", której z azjatyckiej braci poszło w tej edycji najlepiej (uplasowała się tuż pod podium). III dekada to zaskakujący powrót do zasad z I dekady i prawie całkowita dowolność w wyborze piosenki. Prawie, bo teoretycznie nie wolno było wybierać z aktywnych krajów europejskich, a w praktyce kolejny raz Eurowizjanie pokazali, że wszelkie zasady rozumieją po swojemu. Edycja z utworami z całego świata znów odbywała się w Izraelu, a do rywalizacji stanęło 16 Eurowizjan (czyli jeszcze mniej niż w poprzednich dekadach). Był to też pogrom Azji, a przynajmniej Azji Dalekowschodniej, bo jedyną przedstawicielką kontynentu była uzbecka "Chicco" (w dodatku zajęła odległe 14 miejsce). IV dekada, najkrótsza z rozegranych w historii KPE miała zapowiedzianą edycję południowoamerykańską, ale właśnie na tej edycji konkurs został przerwany. Jak już wiemy z ciekawostek V dekada wystartowała niczym rakieta kosmiczna i wciąż nabiera tempa! World Music to edycja, którą zakończyliśmy zmagania w pierwszej po przerwie (czyli V według kalendarza eurowizjańskiego) dekadzie. 31 piosenek z całego świata zaprezentowało się w Norwegii. W głosowaniu półfinałowym usłyszeliśmy 3 piosenki japońskie: "Shiver",  "Supakuru", "The Girl In Byakkoya" oraz irańską "Eich Zeh Koreh", wietnamską "Men say", hongkońską "Wu" , chińską "Take Care" i koreańską "When you are". Do finału dostał się Hong Kong i Japonia w komplecie, a co więcej to japońska piosenka triumfowała w 45 edycji.
Poza edycjami dowolnymi i światowymi niewielu Eurowizjan przed V dekadą decydowało się na odniesienia do Azji. Z bardziej rzucających się w oczy mieliśmy: francuski zespół Indochine, Mikę z Libanu, który reprezentował Francję, orientalne klimaty w "Złotej bramie" Bajmu i urodzoną w Uzbekistanie Annę German z Polski, buddyjskie nawiązanie słoweńskiego zespołu Siddharta, najpewniej pochodzącą z Wietnamu Amandę Lear, inspirowane j-artem Daft Punk i maNga, szwedzką "Kalkutę" w wykonaniu Doktora Bombaja, niemiecko-bliskowschodnią Jaśmin, portugalskiego Ali Babę, polski pastisz "King Bruce Lee Karate Mistrz", "Honki Ponki" podkreślające kuzynostwo japońsko-tureckie. A od V dekady jeszcze raz tyle Japonii (kliknij, aby przeczytać więcej). Na szczególną uwagę zasługuje piosenka "Samurai" austriackiego zespołu EAV, która przypomina tradycyjną zupę "pięć smaków": Tajlandia, gejsza Madame Butterfly (Cho-cho-san), Bangkok, Singapur, kwiat lotosu, curry, kiełki sojowe, jedwab, kimono i cały teledysk. Co jeszcze? Chorwacki wokalista Miljenko Matijevic nagrał w Korei Południowej kilka singli, w tym "My Love Is Gone" (na potrzeby koreańskiego serialu), który w 41 edycji zajął 3 miejsce! Liora Itzhak, izraelska wokalistka z hinduskiej mniejszości, zachęcała Eurowizjan do tańca w edycji Multi-kulti. Niemiecka grupa śpiewała o cytrynowym drzewku, które jak wiemy pochodzą z Chin, co nie umknęło uwadze czeskiego zespołu Lake Malawi (również lubiącemu chińską roślinność). A Wy znacie jeszcze jakieś azjatyckie akcenty w KPE (do VI dekady)?

Podsumowanie:

CHINY Will Pan - 24 Billy (miejsce: 15)
CHINY Hei Bao - Take Care (miejsce w półfinale: 11)
HONG KONG Andy Lau - Wu (miejsce: 11)
INDIE Lounge Piranha - EBB (miejsce: 9)
INDIE Sifar - Aaj Kal (miejsce: 16)
IRAN Fariman - They Won't Understand (miejsce: 3)
IRAN Rita - Eich Zeh Koreh (miejsce półfinałowe: 13)
JAPONIA Kokia - Chouwa Oto (miejsce: 7)
JAPONIA Doji Morita - For example, I will die (miejsce: 9)
JAPONIA the GazettE - Shiver (miejsce: 12)
JAPONIA Radwimps - "Supakuru"(miejsce: 5)
JAPONIA Susumu Hirasawa - "The Girl In Byakkoya" (miejsce: 1) w
KOREA POŁUDNIOWA CN Blue - I'm A Loner (miejsce: 8)
KOREA POŁUDNIOWA EVE - When you are (miejsce w półfinale: 13)
TAJLANDIA Bodyslam - Kid Haud (miejsce: 4)
TAJWAN Jay Chou - Wounds of War (miejsce: 1) w
UZBEKISTAN Shahzoda - Chicco (miejsce: 14)
WIETNAM Bức Tường - Men say (miejsce w półfinale: 11)

Ostatnio edytowany przez Schamomilka (2019-04-02 15:40:09)


https://lh5.googleusercontent.com/--uHQ5xIb0yQ/T3HrqV_Oc0I/AAAAAAAABTg/IX1W-H8xK1M/s360/pajaczek.gif

Offline

 

#107 2019-03-31 19:52:04

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Podziękowania za kolejne świetne ciekawostki!!!

Schamomilka napisał:

Prawie, bo teoretycznie nie wolno było wybierać z aktywnych krajów europejskich, a w praktyce kolejny raz Eurowizjanie pokazali, że wszelkie zasady rozumieją po swojemu.

I to jest właśnie kwintesencja naszego ukochanego konkursu!!! Gdyby ktoś pytał - czy KPE ma jakiś regulamin...? Wystarczy odpowiedzieć - ma taki, na jaki pozwolą mu uczestnicy...
Nie narzekam na przerwę w KPE - należała nam się... zwłaszcza, że wiem, co mnie czeka w tej dekadzie... A czeka mnie właśnie Azja!!! Niemniej cu fil jej nie będzie, bo póki co (poza mną) jeszcze tylko troje biedaków/szczęśliwców wybierze z Japonii z tegoż bogatego kontynentu...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#108 2019-04-27 12:50:01

 Schamomilka

Merci, Cherie

Piosenka-ESC: Im Wartesaal zum großen Glück
Kraj-ESC: Turcja Australia Izrael
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Eurowizjańskie czy wiesz, że...
Edycje światowe - Afryka

Wydaje się, że w KPE inaczej jak w historii powszechnej, Afryka nie była nadto eksplorowana i doceniania przez menedżerów ze Starego Kontynentu (i obrzeży). Czy na pewno? W edycjach dowolnych i światowych afrykańskie dźwięki usłyszeliśmy 13 razy. Czarny Ląd już w I dekadzie stanął na podium (2 miejsce Ghany), a dekadę później marokańska diwa wyśpiewała Afryce zwycięstwo. Niestety w niedawno zakończonej (V) kontynent nie wprowadził do finału ani jednego reprezentanta (nie pomógł nawet Avi Toledano). A jak to było poza edycjami specjalnymi? Grecja chętniej niż pozostali czuła afrykański, pustynny klimat, do którego nawiązała w 2 piosenkach: "Opa Opa" i "Kataziteitai", a i nie wolno zapominać, że największa gwiazda greckiej muzyki rozrywkowej, Demis Roussos, urodził się w Egipcie! A jeśli o Egipcie mowa, to Amaseffer chciał tam powrócić z Izraela. Kolegą z norweskiej wioski był Makumba, a Sofa Surfes do współpracy zaprosiła nigeryjskiego wokalistę, Maniego Obeya. Zresztą było wielu artystów, którzy mogą się pochwalić afrykańskimi korzeniami (m.in. Seal, Sara Tavares, Adel Tawil czy duet Madcon). W III dekadzie czar Afryki na Eurowizjan próbowała rzucić Rosa, mieszkanką klimatów mamili Afro Celt Sound System, a Szwecja poprosiła o pomoc senegalską gwiazdę, Youssou N'Doura. W najkrótszej z dekad przede wszystkim Portugalia, tradycyjnie, nie zapomniała o dawnych wyprawach. Do boju w poprzedniej (V) dekadzie Eurowizjanie wystawili kilka reprezentacji z afrykańskimi odniesieniami: zwycięski Leo Aberer zajadał się jogurtem z  Ghany, również Austria przywołała wspomnienia o egipskiej potędze w utworze "Tut-Ench-Amun", a o swoich afrykańskich związkach przypomniała nam Belgia z zespołem Zita Swoon Group. Dzika, kokosowa Chorwacja uciekała aż do Sierra Leone. I sam Toto Cotugno chciał w Afryce znaleźć ukojenie w jednej z najbardziej popularnych piosenek poświęconych temu kontynentowi. Na zakończenie trzeba wspomnieć o czeskim zespole Lake Malawi, który pokazał się w KPE od jak najlepszej strony i mam nadzieję, że jeszcze lepiej poradzi sobie w tym roku na Eurowizji w Tel Awiwie!

Podsumowanie:

EGIPT Wust El-Balad - Soal Wahed (miejsce: 6)
ETIOPIA Kuku Sebsebe - Fiqrih (miejsce: 2)
MADAGASKAR AmbondronA - Antso (miejsce w półfinale: 14)
MAROKO Laila Ghofran - Tal Gheyabak (miejsce: 1) w
MAROKO Hoba Hoba spirit - Trabando (miejsce: 14)
MAROKO  Avi Toledano - Carneval (miejsce w półfinale: 12)
GHANA The Apagya Show Band - Kwaku Ananse (miejsce: 13)
NIGERIA Nneka - Heartbeat (miejsce: 4)
NIGERIA Sade - Smooth Operator (miejsce w półfinale: 14)
RPA Lira - Phakade (miejsce: 8)
RPA Die Heuwels Fantasties - Buitenste Ruim  (miejsce: 15)
RPA Kongos - Come With Me Now (miejsce w półfinale: 9)
ZIMBABWE Leonard Dembo & The Barura Express - Sarura Wako (miejsce: 16)

Ostatnio edytowany przez Schamomilka (2019-04-27 12:50:22)


https://lh5.googleusercontent.com/--uHQ5xIb0yQ/T3HrqV_Oc0I/AAAAAAAABTg/IX1W-H8xK1M/s360/pajaczek.gif

Offline

 

#109 2019-04-27 13:43:07

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: KONKURS PIOSENKI EUROWIZJAŃSKIEJ

Schamomilka napisał:

Niestety w niedawno zakończonej (V) kontynent nie wprowadził do finału ani jednego reprezentanta (nie pomógł nawet Avi Toledano).

Mnie ostatnio niewiele pomaga - dobra zmiana... Obiecałam, że coś napiszę, więc piszę - zwłaszcza z dedykacją dla Szymona i Dawida, solenizantów i prowadzących KPE. Że muzyka jest całym moim życiem - wiadomo i że Eurowizja - wiadomo. I wiadomo również, że jestem raczej monotematyczna muzycznie - miłuję nad życie muzykę francuską, izraelską... Jednakże ostatnimi czasy Eurowizja przestała zaspokajać moje estetyczne potrzeby - widzimy, jakie dziadostwo wystawiają te kraje... Dzięki KPE mogłam nieco - a czasami bardziej niż nieco - rozszerzyć swoje horyzonty i dać się oczarować pieśniom z krajów, po które sama nigdy bym pewnie nie sięgnęła... Na początku naszej zabawy było mniej państw, dominowały raczej też te, które od zawsze były mnie bliskie, ale teraz to się to zmieniło. Od poprzedniej dekady, kiedy dołączyły nowe Bąbelki, nowe kraje - nastało istne szaleństwo muzyczne. Pal licho wyniki, awanse - to świetna zabawa, ale nie one są najważniejsze. Dla mnie czymś niepowtarzalnym, czymś, co naprawdę sprawia, że chce się jeszcze wstawać rano i radować życiem jest możliwość poznawania, odkrywania tak odległych ode mnie cudowności!!! Jestem pewna, bo znam siebie, że nawet do głowy by mnie nie przyszło szperania w rynkach egzotyki typu czy , a nawet jeśli znam jakiś rynek (jak - "Boş Gemiler" lub - "HaVodim BaChalal"), to... nie ma kija we wsi - nie znalazłabym sobie tylu wyśmienitych piosenek. Mogłabym napisać o multum / piosenkach, iż są najpiękniejsze, jakie słyszałam, lecz dzisiaj - dzięki KPE, dzięki Eurowizjanom i angażującym najwięcej w tę zabawę prowadzącym dawnym i obecnym - mogę napisać takie słowa o piosenkach z krajów jak ("Krantas"), a nawet niegdyś niekoniecznie lubianych jak ("Vardøger") czy nawet, nawet, nawet z tej dekady, która dopiero się rozkręca... Nie sposób wymienić wszystkich - nie czujcie się pominięci - od piątej dekady nie ma kraju, który nie zaprezentowałby czegoś wspaniałego, co zostanie ze mną na zawsze!!! Wielkie, przeogromne podziękowania dla każdego, kto dołożył cegiełkę-piosenkę do naszego, eurowizjańskiego dzieła muzycznego!!! Odpoczywajmy czasem dłużej, czasem krócej, ale ciągnijmy to, kontynuujmy, bo warto - można odkrywać świat podróżując, lecz nie każdy ma takie możliwości, za to każdy ma dziś możliwość poznawania świata poprzez kulturę i sztukę, którą - dzięki nauce i nam samym - mamy na wyciągnięcie ręki, więc... niech nasze ręce się nie męczą i wciąż sięgają dalej, głębiej i niech to "odległe" i "obce" każdego dnia staje się nam bliższe, najbliższe!!! Wasze (nasze) zdrowie!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esc.pun.pl