E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2013-03-22 15:47:22

 Kysio

Dansevise

Piosenka-ESC: Diese Welt
Kraj-ESC: Niemcy

Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/85/Eurovision_Song_Contest_2013_logo.png/260px-Eurovision_Song_Contest_2013_logo.png
58. Konkurs Piosenki Eurowizji
II PÓŁFINAŁ


D Y S K U S J A



Data: 16.05.2013
Miejsce: Malmö Arena, Malmö, Szwecja
Nadawca-organizator: Sveriges Television (SVT)
Prowadzący: Petra Mede
Głosują z BIG5: Niemcy, Hiszpania i Francja


Wir sind stark, Wir zwei.

Offline

 

#2 2013-04-14 16:41:34

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Kolejność występów!!!

01| ŁOTWA PeR - Here we go
02| SAN MARINO Valentina Monetta - Crisalide
03| MACEDONIA Esma & Lozano - Pred da se razdeni
04| AZERBEJDŻAN Farid Mamedov - Hold Me
05| FINLANDIA Krista Siegfrids - Marry Me
06| MALTA Gianluca Bezzina - Tomorrow
07| BUŁGARIA Elitsa Todorova & Stoyan Yankulov - Samo Shampioni
08| ISLANDIA Eyþór Ingi Gunnlaugsson - Ég á líf
09| GRECJA Koza Mostra feat. Agathonas - Alcohol is free
10| IZRAEL Moran Mazor - Rak bishvilo
11| ARMENIA Gor Sujyan - Lonely Planet
12| WĘGRY ByeAlex - Kedvesem
13| NORWEGIA Margaret Berger - I feed you my love
14| ALBANIA Adrian Lulgjuraj &  Bledar Sejko - Identitet
15| GRUZJA Sopho Gelovani & Nodiko Tatishvili - Waterfall
16| SZWAJCARIA Takasa - You and Me
17| RUMUNIA Cezar - It's My Life


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#3 2013-04-23 00:03:49

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Chyba silniejszy półfinał, ale nie wiem, czy to dobre słowo, bo poziom i tak tragiczny. W finale chcę na pewno zobaczyć San Marino, Azerbejdżan, Bułgarię, Islandię, Grecję i Izrael. Reszta mi obojętna, choć śmiesznie byłoby, gdyby awansowała Rumunia zamiast np. Węgier.

Offline

 

#4 2013-04-28 14:29:31

 Marinabel

Duszek

Piosenka-ESC: " Not Alone"
Kraj-ESC: Armenia 2014

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Ja W Finale Chciałabym Zobaczyć ( Kolejność Przypadkowa) : San Marino, Azerbejdżan, Islandię Reszta Mi Obojętna

Offline

 

#5 2013-05-16 16:39:54

 F_o_X

Een Beetje

Piosenka-ESC: Diva
Kraj-ESC: Italia

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

W finale chcę widzieć Węgry i San Marino! =D


Offline

 

#6 2013-05-16 17:22:20

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Mnie nawet los Izraela jest obojętny, ale... niech wejdą najmniej najgorsi z najgorszych.   Dobrze, a teraz koniec marudzenia - sobie tak myślę, że Islandia uratowałaby finał. Poza tym - Gruzja i Izrael, bo nie wierzę w Madziarów ani Łotyszy.
Coś czuję, że Bułgaria pozostanie w półfinale. Ale Rumunia - Rumunia na pewno będzie w finale!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#7 2013-05-16 17:34:44

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Czy mocniejszy, nie jestem pewien, na pewno bardziej wyrównany. Patrząc na listę startową nie ma właściwie kraju, którego ewentualny awans by mnie bardzo mocno zdziwił. Chciałbym, żeby dziś awansowała Islandia, San Marino i Gruzja, za Węgry i Izrael się nie obrażę. Rumunia niech sobie awansuje, trochę show nie zaszkodzi, a Bułgaria... wolałbym, żeby była pod kreską niż nad nią.


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#8 2013-05-16 18:01:34

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

A mnie Izrael z czasem przekonał, mam go w zielonym worku. Choć nie jest to moja ulubiona piosenka tego kraju z XXI wieku, nawet chyba nie ma jej w top 5

Co do Bułgarii - odnoszę wrażenie, że oni są bardzo pewni siebie, przez co sobie odpuszczają. Nie brzmiało to najlepiej na próbach. Jeśli tak samo słabo wypadli wczoraj na próbie generalnej i wypadną dzisiaj podczas półfinału, to całkiem możliwe, że odlecą. Z drugiej strony - sama piosenka wyróżnia się na tle stawki i awans jest prawdopodobny. A w finale może nawet top 10, skoro Bałkany nie mają na kogo głosować

Offline

 

#9 2013-05-16 19:15:50

 Antek

Non ho l'eta

Piosenka-ESC: Anabel Conde - Vuelve conmigo
Kraj-ESC: Hiszpania

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Dziś kibicuję przede wszystkim San Marino, bo to ich los jest najbardziej niepewny. Poza tym liczą się dla mnie Grecja i Izrael

Offline

 

#10 2013-05-16 19:54:23

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Chciałbym przede wszystkim awansu Gruzji, Islandii i Bułgarii. Bułgaria może odpaść, jeśli położy wykonanie, nawet jeśli pięć lat temu katastrofalny wykon i pierwsza pozycja nie przeszkodziła im w awansie z bardzo obszernego półfinału. Pozostałe kraje są mi obojętne. Chciałbym bardzo, żeby Finlandia powtórzyła los równie idiotycznej Serbii. Byłym usatysfakcjonowany brakiem awansu Rumunii. Zdziwię się, jeśli ostatniego miejsca nie zajmie Łotwa.

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2013-05-16 19:55:27)

Offline

 

#11 2013-05-16 22:04:52

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Łojeju, łojeju, zdaje się, że   w finale nie zobaczymy (może i dobrze???) i nie usłyszymy...

Ech, Izraelka i jej sukienka...

Maminko Złota!!! Tam był Plastic Bertrand!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#12 2013-05-16 22:52:52

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

DO FINAŁU WCHODZĄ:

- WĘGRY

- AZERBEJDŻAN

- GRUZJA

- RUMUNIA

- NORWEGIA

- ISLANDIA

- ARMENIA

- FINLANDIA

- MALTA

- GRECJA

Ostatnio edytowany przez The King (2013-05-16 22:56:50)

Offline

 

#13 2013-05-16 23:32:41

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Nie wiem nawet, co napisać

1. Przez moment obawiałem się, że oni wejdą do finału. Myślałem, że różne sceniczne zabiegi, takie jak rzucenie się w publikę, odwrócą uwagę od samej piosenki i że ludzie to kupią. Cieszę się, że stało się odwrotnie.

2. Z jednej strony szkoda mi tej piosenki, z drugiej zaś - to nie był udany występ. W momencie, kiedy Valentina pierwszy raz zawyła, odniosłem wrażenie, że jest już po wszystkim. Później było tylko słabiej - nie nadążała za melodią lub za bardzo kombinowała z ozdobnikami, co zepsuło cały odbiór. Jeśli chciałaby myśleć o finale, to musiałaby zapiąć wszystko na ostatni guzik. Idealnie nie było, nie było nawet poprawnie. Utwór brzmiał znacznie słabiej niż w wersji studyjnej. Jestem trochę zdziwiony - rok temu była bardziej dynamiczna podczas prezentacji i wokalnie wypadła znacznie lepiej. Cóż, trudno.

3. Bardzo miło, że na Eurowizji pojawiła się legenda muzyczna, ale jednocześnie jest mi przykro, że tak kiepsko zaśpiewała swoją piosenkę. Zlepek "lelelele" i dziwnych okrzyków poprzeplatany z nudną i wtórną (ale chociaż ładnie zaśpiewaną) częścią Vlatka. Szanse na awans od początku były minimalne, ale po występie na żywo spadły do zera. I słusznie. Nadzieja Bałkanów zaprzepaszczona

4. Mnie się ten występ średnio podobał, więcej w tym pozerstwa i szczerzenia się do kamery niż próby zrobienia czegoś wartościowego. Doceniam jednak piosenkę i w związku z nią uważam, że finał jest zasłużony.

5. Występ godny tej pięknej piosenki. Wiadomo było, że przejdzie, choć chyba każdy z nas gdzieś w środku miał nadzieję, że znajdzie się tuż pod kreską. Słabiutkie i głupiutkie.

6. Mam nadzieję, że upiorny uśmiech Gianluci nie będzie mi się śnił dzisiaj w nocy Wokalnie nie było to wybitne, a ze sceny zapamiętałem tylko mimikę twarzy wokalisty. Straszne, ale można było przypuszczać, że awansuje do finału.

7. Nie wiem, czy "Samo shampioni" przeszłoby do finału, bo luźna wariacja na temat tej piosenki, którą zaprezentowano na scenie, nie miała nawet minimalnych szans na awans. Zupełna prowizorka i amatorszczyzna.

8. Mój dzisiejszy faworyt. Klasycznie, bardzo ładnie i dobrze wokalnie. Brak awansu byłby dużym nieporozumieniem. Myślę, że w finale będzie wysoko, chyba że organizatorzy wsadzą go między Anouk i Alionę Moon. Stawiam, że Islandia znalazła się dzisiaj w pierwszej trójce. W finale liczę na pierwszą piątkę.

9. Dobra, dynamiczna prezentacja, która nie mogła nie znaleźć się w finale. Kiedy został ostatni motylek, wiadomo było, że pokryją go greckie barwy. I słusznie.

10. Szkoda mi tego utworu, chyba dobrze wykonanego na żywo, ale takie są zasady Eurowizji. To, do czego można się przyczepić, to wizerunek Moran. Sukienka, która zrobiła z niej sporych rozmiarów morsicę i okulary-kujony nie pasowały mi do piosenki - ładnej, zasługującej na finał.

11. Nie pamiętam zbytnio tego występu, samej piosenki też nie, ale z dwóch rockowych utworów zdecydowanie wolę ten albański. Dziwny ten awans.

12. Ja się wkręciłem w ten klimat i przyznam szczerze, że mocno trzymałem kciuki za Węgrów To było takie dziwaczne, oderwane od rzeczywistości i "inne", że nie mogło być inaczej

13. Głęboko wierzyłem, że faworyzowanie tego potworka przez fanów Eurowizji jest na wyrost, niestety pomyliłem się. Dla mnie zbyt ciężkie, przez to bardzo męczące i nieciekawe. Awans niezasłużony.

14. Nie był to może jakiś silny faworyt, ale myślałem, że odmienność utworu od innych i pozycja startowa zadziałają. Nie udało się - i ani mnie to nie grzeje, ani nie ziębi.

15. Utrzymuję swoją opinię na temat tego utworu, jednak przyznam, że wokalnie mnie zaciekawili. Awans był mi obojętny.

16. Nie mogło być inaczej. Przez cały występ drżałem o najstarszego członka zespołu, bo wyglądał tak, jakby nie czuł się najlepiej.

17. ...

Ostatnio edytowany przez Daniel (2013-05-16 23:35:30)

Offline

 

#14 2013-05-17 00:19:10

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Tak jak z wtorkowego półfinału byłem w gruncie rzeczy zadowolony, z tych nawet nieprzewidywalnych wyników, tak dzisiaj - zgaga. Półfinał dla mnie w ogóle gorszy, mniej ciekawy, jeśli chodzi o piosenki. Co do finalistów, to dzisiejsi nieprzewidywani szczęśliwcy mi się kompletnie nie podobają, a i niektórzy typowani budzą emocje raczej negatywne.

Węgry - ja bym ich do finału nie wpuścił. Ta piosenka ma jakąś magię w sobie, jest jakaś inna, ma coś, co ostatnio modnie określane jest jako "alternatywne". Ale właśnie moim zdaniem kompletnie nie było tutaj tego widać, słychać ani czuć. Pobujali się, pogibali się i już. To właśnie wcale nie było tak "inne" jak miało być w zamierzeniu. Nie wzruszyło mnie.
Azerbejdżan - finalista przewidywalny i niebudzący raczej zastrzeżeń. Na tle finałowej stawki prezentuje się przyzwoicie. A wokalista wydaje się ponadto bardzo sympatyczny. Nie chciałbym jednak, żeby w sobotę w glorii chwały wkraczał na scenę po nagrodę.
Gruzja - moi faworyci w bardzo ładnej piosence. Dzisiaj troszkę jednak mnie... no nie, może nie zawiedli. Ale spodziewałem się jakiegoś większego "wow" przy tej prezentacji. Wokaliści momentami sprawiali wrażenie takich... zmęczonych? Trzymam jednak kciuki w finale.
Rumunia - tę suknię powinna założyć Moran Mazor. Nie ma to jak chłop w kiecce piejący jak baba. Nie znoszę tego i po stokroć powtórzę, że nie znoszę. Pan z takim głosem i tak dramatyczną mimiką do piosenki w rytmie disco polo zawsze będzie śmieszny i tyle. Jeden z tych występów, które wstydziłbym się pokazać znajomym niewtajemniczonym w Konkurs. Finalista przewidywalny, ale i tak na jego miejsce powinien trafić ktoś inny. PS. Wolałem pupę ślicznej Rumunki w sympatycznej piosence rok temu, przepraszam, dobranoc.
Norwegia - cóż za paskudne wykonanie. Pani ma okropniasty głos, a piosenka nadal mi się nie podoba. Zauważyłem, że została mniej optymistycznie przyjęta przez szwedzką publiczność niż Dunka. I mam nadzieję, że nie pokona Emmelie w sobotę. Paskudztwo.
Islandia - schludnie, ładnie. Wolę taką klasykę, niż siłowanie się z alternatywą, z którego nic nie wychodzi. Chciałbym, żeby był wysoko.
Armenia - finalista chyba najbardziej wybuczany po ogłoszeniu i w sumie to chyba nie dziwne? 2011 rok pokazał, że ten kraj niekoniecznie ze wszystkim musi wejść do finału, więc spodziewałem się, że w tym roku również wyczytany nie będzie. W finale przerwa na toaletę będzie.
Finlandia - występ niestety dopracowany w taki sposób, który się sprzedał. I może się sprzedać w finale. Paskudne to było, przesadą i debilizmem przerastające wtorkową Serbię, choć poziom zasadniczo ten sam. Pocałunek z chórzystką ewidentnie pod publiczkę, żeby wzbudzić jakieś tam kontrowersje, żeby "gadali". Ale czy to aby jeszcze wzbudza kontrowersje? Pani na siłę chce być wyrazista, tylko jej nie wychodzi.
Malta - myślałem, że tym razem im się nie uda. Nieodżałowana Thea Garrett przegrała z byle kim, a tu nagle w ostatnich dwóch latach Malta w tak łatwy i banalny sposób do finału awansuje. Facet z paraliżem twarzy, wyglądający chyba jeszcze bardziej przerażająco niż upiór z Rumunii. Piosenka przedstawiona usypiająco, co też chyba zamiarem nie było. W finale zamknie stawkę, nie mam co do tego wątpliwości.
Grecja - co do tego awansu mam bardzo pozytywne odczucia i kiedy ostatni motylek był grecki, byłem zadowolony. Zdołali mnie szczerze rozbawić. Mogą zebrać bałkańskie głosy w sobotę i być wysoko. I dobrze.

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2013-05-17 00:49:41)

Offline

 

#15 2013-05-17 00:47:08

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ


Odrzuceni:
Łotwa - bardzo fajnie łapali kontakt z publicznością. I tyle w zasadzie. Piosenka za słaba na cokolwiek. A pozycja startowa, która pogrzebała sporo lepszą Austrię, im pomóc przecież nie mogła.
San Marino - zaskakujący zawód. Valentina, która w swojej zeszłorocznej głupiutkiej piosence była tak swobodna, niestremowana, wyluzowana, dziś - sztywna, niepotrafiąca ukryć zdenerwowania i sprostać wokalnie. Spore oczekiwania ją przerosły? Ponadto w tym występie szczyt beznadziei osiągnęła praca kamer i "praca" publiczności. Żadna reprezentacja na scenie nie była chyba w tym roku tak zasłonięta przez powiewające flagi jak właśnie San Marino. W trakcie występu Monetty zaczęło mi to bardzo przeszkadzać.
Macedonia - cóż, krwista czerwień cygańskiej sukni była ostatnią krwią dobitych Jugosłowian. Choć muszę przyznać, że wyciśnięto z tego utworu chyba najwięcej, ile się dało. Bardzo fajnie wypadł Lozano. Redzepova też nie ma się o co martwić, bo zawsze może dorobić jako Święty Mikołaj. Tylko niech kolęd nie śpiewa.
Bułgaria - widocznie czas bębnów minął. Smutno mi trochę, lubię bardzo ten utwór, ale pani Elitsa nie radzi sobie wokalnie. Inna sprawa, że w 2007 roku też sobie nie radziła, a jednak się udało przejść trudny półfinał i awansować z pierwszej pozycji, a potem odnieść sukces w finale. Wyszło jak wyszło, ale wolę ich niż Maltę czy Armenię.
Izrael - tego występu też autentycznie mi szkoda. Bardzo ładna ballada, bardzo ładnie wykonana. Tu też nie widzę przewagi Armenii, Malty, Węgier. Występ też w gruncie rzeczy ładny, chociaż wizerunku panny Mazor czepiam się w dalszym ciągu. Młode dziewczę cierpiące na "syndrom Kavanagh", stara-malutka. Fryz dziwaczny, musztardówy na oczach i sukienka ukazująca wszelkie niedostatki figury, zwłaszcza, gdy kamera pokazywała ją od tyłu. Mimo to zasługiwała na awans. I to bardzo.
Albania - nic mnie tu nie ruszyło i w sumie gdyby weszła Albania a nie Armenia, byłoby mi obojętne. Nie jestem zaskoczony, że nie ma ich w finale.
Szwajcaria - polubiłem ostatnio tę piosenkę. W gruncie rzeczy miły utwór i chyba tyle mogę powiedzieć. Co mnie dotknęło? Otóż jestem ze względów osobistych bardzo wyczulony na problemy ludzi starszych. Było mi żal staruszka, którego postawili na scenie jak kukiełkę, roślinkę, który nie śpiewał, nie udawał nawet, że gra i generalnie nie bardzo wiedział, jak się tam odnaleźć. Kto wie, może sam chciał, może takie było jego marzenie, żeby tam jechać i być z nimi... Jeśli takowe marzenie miał i spełnił - wspaniale. Jednak wyglądało to dość smutno.


I tyle. Plusy koncertu w zasadzie takie jak we wtorek - nieprzegadany, prowadzącej jest nadal odpowiednio mało, nie prowadzi zbędnych dyskusji, bo nie ma z kim. Nie ma dłużyzn. No i polski akcent w części historycznej, taki niesztampowy, bo Jusi raczej nie pokazują we wspominkach Do soboty. Czekamy na zwycięzcę.

Ostatnio edytowany przez BarthezDezerter (2013-05-17 00:51:26)

Offline

 

#16 2013-05-17 20:07:30

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

BBC Eurovision wczoraj na Twitterze w czasie półfinałowych występów:
Finlandia: "She's from the smallest populated town in Finland. It was the largest til she started singing. Ho ho."
"Ona jest z najmniej zaludnionego miasta w Finlandii. Było większe dopóki nie zaczęła śpiewać"
Grecja: "Greek ska. Taramskalata? Skatziki? Um…no, I'm out."
Norwegia: "I'm on a diet, thanks."
Gruzja: "Anyone know if alcohol is still free?"
Zwłaszcza uwaga do Finki i Norweżki celna


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#17 2013-05-19 01:23:35

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Malmö 2013 II PÓŁFINAŁ

Wyniki
http://www.eurovision.tv/page/history/b … event=1793
1. Azerbejdżan
...
10. Gruzja


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Piła