E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2011-01-25 18:19:01

 soniab

Puppet on a String

Piosenka-ESC: "The fire in your eyes"

NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

http://www.esc.pun.pl/_fora/esc/smilies/[dblpt]0de[dblpt]
NIEMCY 2010
Lena
"Satellite"

Muzyka: Julie Frost, John Gordon
Słowa: Julie Frost


https://ae01.alicdn.com/kf/HTB14DNGeQfb_uJkHFNRq6A3vpXai/Lena-meyer-landrut-dziewczyna-singer-KC787-portret-tapety-salon-home-wall-art-decor-drewnianej-ramie-tkaniny.jpg_640x640.jpg
Lena Johanna Therese Meyer-Landrut (ur. 23.05.1991)


POSŁUCHAJ: "Satellite"
Satellite - teledysk
FINAŁ 1 miejsce (246 pkt.)

http://www.eurovisioncovers.co.uk/d10.jpg

Satellite

I went everywhere for you
I even did my hair for you
I bought new underwear, they blue
And I wore ’em just the other day

Love, you know I’ll fight for you
I left on the porch light for you
Whether you are sweet or cruel
I’m gonna love you either way

Love, oh, love
I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I
Can’t go a minute without your love

Like a satellite, I’m in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love

Love, I got it bad for you
I saved the best I have for you
You sometimes make me sad and blue
Wouldn’t have it any other way

Love, my aim is straight and true
Cupid’s arrow is just for you
I even painted my toenails for you
I did it just the other day

Love, oh, love
I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I
Can’t go a minute without your love

Like a satellite I’m in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love

Oh, love
I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I
Can’t go a minute without your love

Where you go, I’ll follow
You set the pace, we take it fast or slow
I’ll follow in your way, oh oh oh

You got me, you got me
A force more powerful then gravity
Its physics, there’s no escape

Love, my aim is straight and true
Cupid’s arrow is just for you
I even painted my toenails for you
I did it just the other day

Love, oh, love
I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I
Can’t go a minute without your love

Like a satellite I’m in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love

Oh, love
I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I
Can’t go a minute without your

Love, oh, love
Love, love, love


Temat przygotował - SiM

Offline

 

#2 2011-01-25 20:13:07

 Antek

Non ho l'eta

Piosenka-ESC: Anabel Conde - Vuelve conmigo
Kraj-ESC: Hiszpania

Re: NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

Utwór jest naprawdę świetny, Lena taka sobie, a wykonanie na żywo - kiepskie. Mimo wszystko cieszę się ze zwycięstwa Niemiec.

Offline

 

#3 2011-01-30 04:10:56

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

Mnie już tak bardzo zwycięstwo nie cieszy, z każdym kolejnym tygodniem dźga mnie w serce boleśniej O interpretacji i wykonaniu utworu przez Lenę pisałam wiele razy, a dokładniej to nie ma, o czym pisać, bo interpretacji i wykonania nie było. Piosenka rzeczywiście skomponowana zacnie, lecz nie jest to piosenka, przynajmniej nie dla mnie, która mogłaby się swoją świetnością wpisać w historię Konkursu. Szybo się nudzi, szybko o niej zapominam, nic nie czuję, ot kolejna z zestawu. Do dziś nie opuszczają mnie przerażające obrazy z Leną w roli zwyciężczyni, feee
Moja ocena: piosenka - 4, występ - 0, razem - 1/6


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#4 2011-02-03 20:24:28

 soniab

Puppet on a String

Piosenka-ESC: "The fire in your eyes"

Re: NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

Piosenka bardzo mi się podoba jak nie patrze na Lene i ciesze się że Niemcy wygrały. A sama Lena hmmm jest strasznie irytującą osobą

Offline

 

#5 2011-11-02 11:34:58

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

W zasadzie to było bardzo zaskakujące zwycięstwo, bo chociaż Niemcy mieli silną piosenkę i przodowali w sondażach, to po latach fatalnych startów ciężko było uwierzyć w to, że kraj z big 4 może wygrać Eurowizję. Jeśli ktoś przed wyborem "Satellite" powiedziałby mi, że stawia w ciemno, że w tym roku wygrają Niemcy, to bym pomyślał, że nie zna realiów Eurowizji. Ja uważam, że dobrze się stało, wygrał naprawdę znakomity utwór, który stał się hitem w całej Europie. Co do umiejętności wokalnych Leny... Zgodzę się, że momentami nie brzmiało to najlepiej, ale nie uważam, żeby zniszczyła całą piosenkę. Nie było to wykonanie godne zwycięzcy, to fakt, ale w finale mało kto zaśpiewał poprawnie, więc można było się tego spodziewać. Nie zgodzę się z czesto stawianą tezą, że Lena na scenie była swobodna i tym zyskała sobie sympatię widzów. Jak dla mnie miała wymalowany stres na twarzy, co przerzuciło się również na wokal. Zrobiła jednak swoje, ten utwór można było zniszczyć rozbudowaną choreografią, prezentacją, Lena tego nie zrobiła. Całościowo jak dla mnie wypada to na plus.

4/6

Offline

 

#6 2011-11-05 16:17:51

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

dop napisał:

ten utwór można było zniszczyć rozbudowaną choreografią, prezentacją,

Tu się akurat muszę zgodzić. Niemcy w Oslo nie zrobili tego, co mocno rzutowało na ich występy z poprzednich lat. Nie ustawili na scenie sztucznych kaktusów czy maszyn oblężniczych rodem z domów uciech przeróżnych, nie wypuścili tancerek, tylko postawili na piosenkę. To niewątpliwy plus tamtego występu. Ale czy dobrze się stało? Patrząc na to, jak "rozwija się" młoda wokalistka i co z tą wyczekaną wygraną zrobiły Niemcy... wątpię...


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#7 2012-01-03 00:36:50

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: NIEMCY: Lena Meyer-Landrut (Satellite)

Właściwie wszystko już na ten temat wypowiedziałem. Wygrana, która mi nie przeszkadza, głównie dlatego, że wygrała sympatyczna piosenka z kraju, którego nikt nie posądzałby o wygranie Eurowizji (nawet jeśli kiedykolwiek spodziewałbym się wygranej Big4, to Niemcy byłyby ostatnim krajem, który wziąłbym pod uwagę). Wykonawczyni natomiast nie jest dla mnie wokalistką, tylko pewnym fenomenem, zjawiskiem, konstruktem mentalnym, czy jak to tam jeszcze można nazwać. Przyszła znikąd, była, wygrała, ok, natomiast nie istnieje w mojej świadomości dalej. I tak istniała o rok za długo, bo gospodarze postanowili uraczyć nią Europę po raz kolejny. Dla Niemców to pewnie dobrze, bo wykonała tak luźną wersję tej piosenki, że Europie się spodobało. Nie sądzę, by rywalka z preselekcji z bardzo ładną, aczkolwiek zdecydowanie mniej frywolną interpretacją "Satellite" osiągnęła w Oslo taki wynik.

4+ / 6

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com/