E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2019-01-29 16:12:27

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Tel Awiw 2019 - FINAŁ

https://66.media.tumblr.com/9ce715af2b8ead5ecfe469d8a9283870/tumblr_pl14xayZIV1qd9lqbo1_500.gif

FINAŁ - DYSKUSJA



Data: 18.05.2019
Miejsce: Expo Tel Aviv
Prowadzący: Erez Tal, Bar Refaeli, Assi Azar (green room), Lucy Ayoub (green room)
BIG 5:
Bilal Hassani - "Roi"
S!sters - "Sister"
Mahmood - "Soldi"
Miki - "La venda"
Michael Rice - "Bigger than Us"
Gospodarz:
  Kobi Marimi - "Home"

Ostatnio edytowany przez The King (2019-05-17 21:51:11)

Offline

 

#2 2019-05-17 21:08:08

 Kubuniu

Un premier amour

Piosenka-ESC: Elle était si jolie
Kraj-ESC: au it fr il es lx pt

Re: Tel Awiw 2019 - FINAŁ

Dzisiaj odbyło się losowanie numerów startowych w finale 64 Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Izrael, zgodnie z przywilejem gospodarza, już wcześniej wybrał 14 pozycję.

26 finalistów zaprezentuje się w następującej kolejności (dla ciekawostki z podziałem na półfinały, BIG 5 oraz gospodarza):

[-] I półfinał
[-] II półfinał
[-] BIG5 i gospodarz

01 MALTA Michela - Chameleon
02 ALBANIA Jonida Maliqi - Ktheju tokës
03 CZECHY Lake Malawi - Friend of a Friend
04 NIEMCY S!sters - Sister
05 ROSJA Sergey Lazarev - Scream
06 DANIA Leonora - Love Is Forever
07 SAN MARINO Serhat - Say Na Na Na
08 MACEDONIA PÓŁNOCNA Tamara Todevska - Proud
09 SZWECJA John Lundvik - Too Late for Love
10 SŁOWENIA Zala Kralj & Gašper Šantl - Sebi
11 CYPR Tamta - Replay
12 HOLANDIA Duncan Laurence - Arcade
13 GRECJA Katerine Duska - Better Love
14 IZRAEL Kobi Marimi - Home
15 NORWEGIA KEiiNO - Spirit in the Sky
16 WIELKA BRYTANIA Michael Rice - Bigger than Us
17 ISLANDIA Hatari - Hatrið mun sigra
18 ESTONIA Victor Crone - Storm
19 BIAŁORUŚ ZENA - Like It
20 AZERBEJDŻAN Chingiz - Truth
21 FRANCJA Bilal Hassani - Roi
22 WŁOCHY Mahmood - Soldi
23 SERBIA Nevena Božović - Kruna
24 SZWAJCARIA Luca Hänni - She Got Me
25 AUSTRALIA Kate Miller-Heidke - Zero Gravity
26 HISZPANIA Miki - La Venda

Gośćmi specjalnymi podczas koncertu finałowego będą: Conchita Wurst (Kopenhaga 2014), Måns Zelmerlöw (Wiedeń 2015), Eleni (Lizbona 2018), Verka Serduchka (Helsinki 2007), Gali Atari (Jerozolima 1979) oraz Idan Raichel i królowa popu - Madonna.


https://1.bp.blogspot.com/--o8UKr99EaQ/W9Hlig12MUI/AAAAAAAAAOE/-J8po9Rf_34P_QQYoWiT3kW04_1rNVGDACLcBGAs/s1600/motylki.gif

Offline

 

#3 2019-05-19 13:23:11

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Tel Awiw 2019 - FINAŁ

Czyli znowu lecimy z do i bardzo, bardzo dobrze - nawet jeśli poziom muzyczny będzie równie marny czy jeszcze gorszy, to przynajmniej polityczne upośledzenie części społeczeństwa nie zszarga naszych (już i tak wiszących na włosku) nerwów... Zatem zacznę od tego, co pozytywne - widowiska. Jestem dumna z , że na tyle, na ile mógł - wciskał historię Eurowizji i pokazywał swoje miejsce na mapie Europy (nawet jeśli to mapa muzyczne a nie geograficzna). Jak wiemy - dla Gwiazdy Dawida to niezwykle ważne. Mimo sceny, która nie przyciągała uwagi, a raczej zniekształcała percepcję i operatorki, która jeszcze kopała i tak leżące na dnie występy - widowiska były udane. Pochwalić chcę przede wszystkim pocztówki i trzyminutowe filmiki eurowizyjne. Miałam łzy w oczach, a kiedy na scenie i przy głosowaniu pojawiły się postaci tak wielkie dla mnie - ryczałam na dziecko. Todah rabah!!! Tematu prowadzących mocno nie zarysuję, bo - mimo iż było ich tak wielu - ledwo odnotowałam ich obecność, wszyscy byli jacyś tacy bezbarwni (już od momentu zgonowego pomarańczowego dywanu), nawet uśmiechnięta wiecznie buźka przystojnego Azarka nie porywała nadto. Najsłabszym elementem koncertów był koncert królowej popu, która zaprezentowała się, jakby była jedną z wielu reprezentantów jakiejś czy . Wschodnie, biedne i oczywiście zwieńczone "przesłaniem". Nigdy nie przepadałam za Madonną (nie cierpię jej maniery pieszczocha z diastemą), choć obiektywnie jestem w stanie uznać jej wkład w muzykę popolinkową. Z królowej zrobił się szary kopciuch i przecierpieliśmy kilka minut nijakiego, nudnego pokazu quasi-muzycznego. Mam nadzieję, że ostatecznie Madonna wystąpiła charytatywnie (wszak przyjechała z "przesłaniem"), bo nie była warta złamanego szekla. Łooo - ale miało być na początek miło, więc doceniam, iż prawie wszystkie ekipy ścisnęły zadki i pokazały, jak im zależy. Mimo iż wiem, że poprawny wokal i przekonująca interpretacja nie mają większego znaczenia dla szanownych wyrzy... żyry oraz publiczności, to zawsze to słodziej na serduchu, kiedy widzisz artystów (i "artystów") zaangażowanych w walkę o swój występ. I prezentacja wyników głosowania była emocjonująca oraz podła jednocześnie... To teraz idźmy do tego, co złe, gorze i najgorsze... Na początek pięć minut idiotów z , których nawet rozumiem - przyjechało to to prowokować, bo nic innego nie potrafi, więc dzieciaczki (które - o zgrozo!- chyba same mają już dzieci) się zabawiły... ale że ludzie na nich głosowali??? Czy dobrze widziałam, że dała najwyższą notę??? Ci Polacy, którzy od kilku lat wychodzą na ulicę i krzyczą, że nie chcą uchodźców, nie chcą w swoim białym, kapitalistycznym kraju komuchów i islamistów...? Jestem prawie przekonana - co jest najlepszym upokorzeniem dla - że większość ludzi nawet nie zdawała sobie sprawy, jaka choroba umysłowa stoi za tym występem, a po prostu głosowano na coś innego, coś dziwnego i świeżego... Jeżeli nie, to zastanawiam się, czy niedługo będzie można wyskoczyć w brunatnych koszulach, zamawiać głosy prawym łapskiem i szczekać do mikrofonu o najpodlejszych rzeczach, które jako ludzkość powinniśmy byli zakopać głęboko pod ziemią, która nie raz już spłynęła krwią niewinnych ludzi... Natomiast z przykrością odnotowałam, że niektóre polskie tęczowe strony również popierały (co prawda zazwyczaj to lewactwo, więc niby nie powinno mnie dziwić), a ja tak bardzo chciałabym im wszystkim ufundować bilet w tamte regiony, żeby sobie pochodzili za ręce, pokrzyczeli swoje antyklerykalne hasła ubrani w skórki, przyozdobieni tatuażami i kolczykami. Bilet - w jedną stronę... Młodzi ludzi, w większości młodzi ludzie, którzy niczego się nie uczą, nic nie rozumieją... To teraz o następnej grupie profesjonalistów i inteligentów, czyli szanownym żyry... Mdło się robi, kiedy kolejny raz pompowana jest (a publiczność jak zwykle pokazała, co o tym sądzi... ), lecz chyba jeszcze obrzydliwsze było tak mocne głosowanie sąsiedzkie. A przecież - do jasnej i ciasnej - po to przywrócono żyry, żeby wyzbyć się politycznego dziadostwa!!! Gwizdy i jęki przy monogamicznych związkach (typu - ) były silniejsze niż rok, dwa lata temu. Jak chyba wszyscy Eurowizjanie (a przynajmniej obecni podczas dyskusji na żywo) nie pojmuję głosów dla - olewam, o czym lilia śpiewała, ale jej występ był beznadziejny... Reklama luster (ponoć lepszej klasy niż te rosyjskie) i darcie mordy przerywane melorecytacją. Dokładniej o poszczególnych występach będę jeszcze pisała w tematach reprezentantów. Byle jaka wygrywa głosowanie żyry, zaraz po niej jest totalnie z tyłka wzięta i raptem na trzecim - ... Za to bardzo wysoko i - jakby żyry wciąż cierpiało na poważne rozdwojenia jaźni... Televoting chciał zwycięstwa , więc... czyim triumfatorem jest Duncan...? Zdrowego rozsądku, którego coraz mniej na Eurowizji... A nul points dla to wisienka na koszernym torcie - idźcie precz z tymi potworami muzycznopodobnymi i wróćcie do tego, czym byliście albo nie wracajcie wcale!!! Głosowania półfinałowego nawet nie chce mnie się komentować, żeby sobie ciśnienia nie podnieść... Przepuszczono , która ostatecznie dołowała. Pognębiono nasze i , które właśnie żyry powinno było podratować... Dzisiaj jestem pewna, że zwycięstwo Salwadora było perfidną ustawką, coby zamknąć na chwilę buźki weteranom i zmęczonym jak my, żeby dać nam złudną nadzieję, iż może być lepiej... Chwilka była krótka - wróciliśmy do rzeczywistości, a sporadyczne przebłyski normalności (wygrana w swoim półfinale u żyry) niczego nie zmieniły. Eurowizja przenosi się na zachód - do ziołowej krainy łagodności i neutralności (oby ta nie była ich największym problemem), gdzie... jak te ćmy do światła... lecimy tlącą się wciąż nas nadzieją, że Eurowizja jeszcze kiedyś będzie Eurowizją, choć odrobinkę, choć przez chwilkę...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#4 2019-05-19 18:39:54

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Tel Awiw 2019 - FINAŁ

Ojej, popłakałem się wczoraj jak dziecko - pierwszy raz Eurowizję wygrał mój faworyt I choć było to zwycięstwo liche, ledwo wywalczone, to i tak mam satysfakcję, że Duncanowi się udało. już wiele razy udowodniła, że im zależy, a wygrana była zapewne kwestią czasu - dobrze, że przydarzyła się właśnie w tym fatalnym roku, gdzie z jednej strony głosowanie widzów zwycięża kiczowata i fatalna wręcz propozycja z , a jury winduje na samą górę dwie nijakie propozycje z i .

Ustawka z to kpina roku. Wiadomo, że EBU z Piaskiem na czele muszą czasami połaskotać słabszych, żeby pokazać, że wszyscy mają szansę na jakiś sukces. Ale żeby od razu pozwalać tak słabej piosence, słabemu występowi, słabiutkiej interpretacji prawie wygrać półfinał i głosowanie jurorskie w finale...?

W jakikolwiek sens głosów z i gościnnie w tym roku wierzą chyba tylko najwięksi naiwniacy. Te wyniki sobie ktoś wymyślił. Taki system się w końcu kiedyś rypnie, jak się okaże, że przy pomocy wymyślonych głosów ktoś wygrał. skończyłby z , gdyby nie wymyślona dwunastka. Z kolei jakimś cudem załapała się na 2 miejsce w "televotingu" z , gdzie cała Europa solidarnie zignorowała tę piosenkę (jedynie 12 punktów z i 2 z ). Jakim cudem w ustalanym rzekomo na podstawie innych głosowań rankingu załapała się na 2 miejsce...?

Offline

 

#5 2019-05-22 21:47:05

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Tel Awiw 2019 - FINAŁ

Po wywiadzie białoruskich jurorów, w których ujawnili swoje głosy w półfinale ESC, EBU podjęła decyzję o dyskwalifikacji całego składu jury przed oceną finalistów. Zgodnie z zasadami, ich głosy zastąpiła wypadkowa algorytmu głosów z pięciu podobnie głosujących krajów). Problem ujawnił się, kiedy wyszło na jaw, że "białoruska 12" trafiła na konto reprezentanta i... były to jedyne punkty, jakie otrzymał on od jurorów ze wszystkich 41 krajów. Dopiero dziś EBU w specjalnym oświadczeniu przyznało, że doszło do błędu i wypaczenia wyników głosowania jurorów w finale ESC 2019. Dokonano również korekty ostatecznych wyników.
Pełne wyniki ESC 2019 prezentują się następująco:
1. Holandia (498)
2. Włochy (472)
3. Rosja (370)
4. Szwajcaria (364)
5. Szwecja (334)
6. Norwegia (331)
7. Macedonia Płn. (305)
8. Azerbejdżan (302)
9. Australia (284)
10. Islandia (232)
11. Czechy (157)
12. Dania (120)
13. Cypr (109)
14. Malta (107)
15. Słowenia (105)
16. Francja (105)
17. Albania (90)
18. Serbia (89)
19. San Marino (77)
20. Estonia (76)
21. Grecja (74)
22. Hiszpania (54)
23. Izrael (35)
24. Białoruś (31)
25. Niemcy (24)
26. Wielka Brytania (11)

I bardziej szczegółowo:
http://www.esc.pun.pl/_fora/esc/gallery/3_1558554321.png


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#6 2019-05-22 22:38:00

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Tel Awiw 2019 - FINAŁ

Jestem pewien, że gdyby taka pomyłka zadecydowała o czyimś zwycięstwie w konkursie, to nigdy byśmy się o niej nie dowiedzieli Tu aż tak poważnych zmian nie ma - niby wygrała głosowanie jurorów, ale po fakcie nie ma to aż takiej siły rażenia, jaką miałoby podczas konkursu na żywo, więc wszystko jedno. Niech sobie ma, za miesiąc wszyscy zapomną. Bardziej mnie zastanawia, czemu EBU, mając jednak trochę czasu, nie wymusiła na białoruskim nadawcy zmiany składu jurorskiego, a postanowiła sobie głosy z po prostu wymyślić Czemu ta organizacja idzie coraz bardziej w tego typu absurdy, skoro prostsze i budzące mniej kontrowersji rozwiązania są na tacy? I skąd ta na pierwszym miejscu? Na tej samej zasadzie, co z 10 punktami od w televotingu utworzonym na podstawie rzekomych głosów innych państw (z których na zagłosowały tylko 2...)?

Offline

 

#7 2019-05-24 14:08:05

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Tel Awiw 2019 - FINAŁ

Szto się wyprawia do jasnej i ciasnej??? Mało się zdenerwowałam, że wygrywa u żyry, a tu za chwilę cios, że to jednak ustawka na ??? Pralnia brudnych punktów, kombinacje alpejskie z układaniem głosów, obdarowywanie będących w łasce i odbieranie podpadającym, kraje, których wcale nie powinno być w finale dostają magiczne punkty... Nic, zaprawdę nic już mnie więcej nie przekona - ani cudowna , ani sensowna , że to wciąż jest Eurowizja - nic, dopóki ten bezwstydny, mały człowieczek nie zrezygnuje z przerastającej go funkcji (rok można spróbować zamydlić oczy, ale kolejny raz, znowu tak perfidnie???) i nie odejdzie z pochyloną głową...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ĺ ima