#1 2018-05-23 22:39:19

Weteranka

Heroes

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Aktualności

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/99/Eurovision_Song_Contest_2019_logo.svg/512px-Eurovision_Song_Contest_2019_logo.svg.png
AKTUALNOŚCI I DYSKUSJA OGÓLNA

E   L   F    A

#2 2018-08-20 22:16:47

Daniel

Ne Partez Pas Sans Moi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras

Re: Aktualności

Trochę się działo ostatnio, głównie w sferze plotkarskiej, ale chyba warto to streścić w kilku zdaniach.

Wydaje się, że chaos związany z przyszłoroczną Eurowizją został póki co opanowany i konkurs odbędzie się w Izraelu. Przypomnę, że wiele eurowizyjnych portali sugerowało, że Eurowizja może zostać przeniesiona do innego kraju w związku z brakiem porozumienia między EBU, izraelskim nadawcą publicznym i rządem Izraela. Na oficjalnym kanale na YT pojawiła się informacja o tym, że więcej szczegółów dotyczących miasta organizatora poznamy we wrześniu. Póki co spekuluje się, że będzie to Tel Aviv.

#3 2018-08-29 00:16:11

Weteranka

Heroes

Spełniło się coś, o czym marzyłam od dwudziestu lat - Przyszłego Roku w Jeruzalem. A jednak nie do końca - nie musi być to Jerozolima i nie musi być to spełnienie marzeń... Ukochana Ziemia Święta czy też ziemia ciągle plugawiona terroryzmem regionu i znieczulicą opartą na nieuleczanej ignorancji reszty świata, zwycięża Konkurs Piosenki Politycznej, nie wymierzając politycznego policzka komukolwiek (wszelkie akcje, których rzekomo dotykała izraelska piosenka skompromitowały się wystarczająco same), lecz dostając razy - z zewnątrz i od wewnątrz. nigdy nie był gotowy na organizację Konkursu - zawsze musiał walczyć do końca (raz się nie udało). Czego to nie było, a czego to nie ma w tym naszym swojskim kibucu - wspomniana polityka, miks religii i obyczajów, entuzjazm i obawy. Codzienność, bolesna rzeczywistość... Nigdy nie było dobrego czasu na organizację Konkursu w i obawiam się, że przynajmniej za mojego życia go nie będzie. Eurowizja mówi "A", ale nie potrafi powiedzieć "B" - kolejny raz daje zwycięstwo (podkreślmy - daje!!!), nie licząc się z konsekwencjami, których przecież nie potrafi i nawet nie próbuje udźwignąć...
to kraj wyjątkowy - chyba żaden inny nie jest tak niesprawiedliwie, jednostronnie oceniany... Sztuka, nauka, pomoc militarna, pomoc humanitarna, wspieranie mniejszości - wszelkie wielkie dzieła na arenie międzynarodowej bledną wobec tzw. problemu palestyńskiego. Sztucznego tworu, który pojawia się także w kontekście eurowizyjnym. Fundamentaliści religijni roszczący sobie prawo do Tego miejsca z jednej, lewactwo ze swymi brunatnymi łapskami z drugiej, a krajowe bagienko jeszcze z trzeciej - nijak nie da się odsunąć rzekomych kontrowersji na bok. powinien i chce być miejscem, które łączy - odpowiedź świata jest zawsze odwrotna - dzieli... Z pozoru warunki Eurowizji są takie same, jakie były dwadzieścia, czterdzieści lat temu. Jednakże odbiorcy Konkursu staczają się estetycznie na dno, a szefostwo już na tym dnie siedzi i liczy pieniądze. Po roku niby-normalności znów wracamy na stare śmieci - Eurowizja chce coś zrobić, coś powiedzieć, być ważną, zaistnieć w świadomości ludzkości. I robi to w najgorszy z możliwych sposób... Konkurs na Ukrainie był dla mnie kompletnym nieporozumieniem - zaprzeczeniem eurowizyjnej idei. W tym roku zostajemy dobici... Nie wiem, czy jest jeszcze ratunek dla Eurowizji - obawiam się, że przekroczono granicę, za którą jest już tylko tabliczka z napisem "Zapraszamy do udziału w kolejnym przypadkowym festiwalu, z przypadkowymi wykonawcami, z przypadkowymi utworami". Chciałabym napisać, że mimo wszystko sercem jestem z i wiem, że będę tam też ciałem, ale... po co??? Nie wątpię, że jest w stanie zrobić wspaniałe widowisko (widzieliśmy to już wielokrotnie), nie wątpię, że ten "mały, ale urwis" da radę ze wszystkimi przeciwnościami, bo wstawał z ziemi gorzej poobijany, a nadzieja jego nigdy nie zgaśnie, lecz... jaki to będzie Konkurs...? Eurowizja...? Cyrk plagiatów, dziwolągów, gołodupców z jedną perłą, którą ledwo wyciągnie się z szamba...? Ciężko znaleźć na to siły i zdobyć się na choćby iskierkę radości... Nie zapominajmy, że wszystko, co złe, kiczowe, ohydne w Eurowizji było zawsze mniejszością, było traktowane jako joke entry czy po prostu nieproszony gość - wujek, który zawsze się wprasza i już zostaje na kolacji, choć trudno znieść jego idiotyczne żarty... Teraz jest inaczej - dziś ktoś, kto ma coś do zaprezentowania, kto chce podzielić się z innymi sobą i być medium muzyki jest w mniejszości i to mniejszości (mam wrażenie) pogardzanej, a przynajmniej nierozumianej...
Czekam na zaskoczenie, ale prawdopodobieństwo, że Eurowizja znów - chociaż na chwilkę - stanie się Eurowizją, jest porównywalne do wygranej w totka przy braku kuponów... Marzyłam o powrocie Eurowizji do , ze wszystkim koszernymi i niekoszernymi konsekwencjami, ale nie po takiej wygranej i nie takiej Eurowizji...

E   L   F    A

#4 2018-08-29 16:43:47

Daniel

Ne Partez Pas Sans Moi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras

Weteranka napisał:

Teraz jest inaczej - dziś ktoś, kto ma coś do zaprezentowania, kto chce podzielić się z innymi sobą i być medium muzyki jest w mniejszości i to mniejszości (mam wrażenie) pogardzanej, a przynajmniej nierozumianej...

Myślę, że w mniejszości zarówno nierozumianej, jak i pogardzanej - Salvador niech będzie najlepszym tego przykładem. Eurowizja się już nie zmieni, a już na pewno nie na lepsze. Nam pozostaje przyjąć taki stan rzeczy i wyczekiwać na te 2-3 perły, które z każdym rokiem będą coraz gorzej traktowane. I nie jest to kwestia wyłącznie tych na samej górze - tych, którym zależy chyba wyłącznie na liczeniu pieniędzy. Reszta się dostosowuje - od fanów, którzy największe wsparcie dają tym najgorszym, po artystów aspirujących do Eurowizji, którzy muzycznie dopasowują się do współczesnych standardów konkursu, nawet jeśli na co dzień tworzą coś zupełnie innego. Mam wrażenie, że będziemy się babrać w tym szambie do końca świata, a nawet jeśli jakaś konkretna estetyka zniknie z konkursu, to będą to tylko pozory - prędzej czy później wróci ze zdwojoną siłą i tyle będzie z "lepszej Eurowizji". W tym roku Netta i Eleni otworzyły drzwi wymarłym - jakby się wydawało - koncepcjom muzyczno-scenicznym. I o ile wątpię, że ktoś skuszony sukcesem Netty postawi na joke entry (zwycięzców z poprzedniego roku raczej się nie kopiuje), tak jestem prawie pewien wylewu kalomirowo-lorakowych gołopoopców.

#5 2018-09-13 14:42:35

Artur

Merci Chérie

Piosenka-ESC: Just nu!
Kraj-ESC: Skandynawia

http://www.fairs.co.il/wp-content/uploads/2015/06/BITAN_2_059.jpg
http://www.fairs.co.il/wp-content/uploads/2015/06/FB_IMG_1485536952615.jpg
http://www.fairs.co.il/wp-content/uploads/2015/06/FB_IMG_1485536865118.jpg

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14 maja, 16 maja (półfinały) i 18 maja (finał) w Tel Awiwie (w Centrum Konferencyjnym)!

Ostatnio edytowany przez Artur (2018-09-13 14:47:18)

Disco tango à la carte

#6 2018-09-13 16:57:41

Weteranka

Heroes

Miasto piękne, choć miejscami widać, że budowane przez ludzi z różnych stron świata, to jednak ma w sobie urok - może właśnie ta wielokulturowość współczesnego stanowi o Jego pięknie...? potknął się o własne nogi (dość grube nogi - dodajmy), więc "wybierał" miasto nie na swoich warunkach, lecz na warunkach ignoranta nieorientującego się w specyfice regionu. Teoretycznie mamy bezpieczny wybór (na pewno od strony fizycznej łatwiejszy do zabezpieczenia), ale nie możemy zapominać, że w Jerozolimie mógłby darować sobie głośną politykę tożsamościową - w Tel Awiwie może ona uderzyć w dwójnasób... Nic - polityki nie da się uniknąć (nie tylko w tym miejscu, o czym na Eurowizji się wielokrotnie przekonywaliśmy), ale wciąż trzeba stworzyć wspaniałe show. Poziom muzyczny przemilczmy (a potem rzućmu w niepamięć), ale zapamiętamy na pewno - oby dobrze...

E   L   F    A

|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS