E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2013-12-20 13:53:10

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

http://4.bp.blogspot.com/-HsCrl-b3yog/UrIITCT-3hI/AAAAAAAAIq8/kMgF9aiDkho/s320/Just_Diamond.png
I PÓŁFINAŁ
DYSKUSJA



Data: 06.05.2014
Miejsce: B&W Hallerne, Kopenhaga, Dania
Prowadzący: Nikolaj Koppel, Pilou Asbæk i Lise Rønne
Opening Act: Choir of Europe i Emmelie de Forest - "Only Teardrops"
Interval Act: "The Ugly Duckling"

BIG5 głosuje: Hiszpania, Francja, Dania

Źródło - www.eurovisionsongcomedy.blogspot.com


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#2 2014-05-05 20:33:27

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Typowanie:

FINAŁ
- Armenia
- Łotwa
- Estonia
- Szwecja
- Rosja
- Azerbejdżan
- Ukraina
- Portugalia
- Holandia
- Węgry

Ostatnie miejsce:
San Marino

Offline

 

#3 2014-05-05 20:55:42

 Kysio

Dansevise

Piosenka-ESC: Diese Welt
Kraj-ESC: Niemcy

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

KOLEJNOSC STARTOWA:

01| ARMENIA Aram MP3 - Not Alone
02| ŁOTWA Aarzemnieki - Cake To Bake
03| ESTONIA Tanja - Amazing
04| SZWECJA Sanna Nielsen - Undo
05| ISLANDIA Pollapönk - No prejudice
06| ALBANIA Hersi - One Night's Anger
07| ROSJA Tolmachevy Sisters - Shine
08| AZERBEJDŻAN Dilara Kazimova - Start a Fire
09| UKRAINA Mariya Yaremchuk - Tick-Tock
10| BELGIA Axel Hirsoux - Mother
11| MOŁDAWIA Cristina Scarlat - Wild Soul
12| SAN MARINO Valentina Monetta - Maybe (Forse)
13| PORTUGALIA Suzy - Quero Ser Tua
14| HOLANDIA The Common Linnets - Calm After The Storm
15| CZARNOGÓRA Sergej Ćetković - Moj Svijet
16| WĘGRY András Kállay-Saunders - Running


Wir sind stark, Wir zwei.

Offline

 

#4 2014-05-05 21:13:40

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

http://4.bp.blogspot.com/-OVSo5lX_nZM/UrybRetIe9I/AAAAAAAAIxs/sDxV0T7QKy4/s400/JoinUs_press_1.png
Typowanie 2014, czyli 5. Konkurs ELFY!!!


Zasady!!!
Typujemy 10 piosenek, które wejdą do finału z pierwszego półfinału.
Typujemy zwycięzcę półfinału.
Typujemy ostatnie miejsce półfinału. Dodatkowo zgadujemy, ile punktów zdobędzie piosenka z ostatniego miejsca; może być tez .
Post z naszymi typami należy wyróżnić kolorem granatowym.

Typowania zamykam godzinę przez półfinałem.
Powodzenia!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#5 2014-05-05 21:39:39

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

FINAŁ
- Armenia
- Łotwa
- Estonia
- Szwecja
- Rosja
- Azerbejdżan
- Ukraina
- Portugalia
- Holandia
- Węgry

Pierwsze miejsce:
Szwecja

Ostatnie miejsce:
San Marino, 19 punktów

7

Ostatnio edytowany przez Daniel (2014-05-05 21:40:06)

Offline

 

#6 2014-05-06 15:32:15

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

01

- Aram MP3 - Not Alone
- Sanna Nielsen - Undo
- Tolmachevy Sisters - Shine
- Mariya Yaremchuk - Tick-Tock
- Dilara Kazimova - Start a Fire
- The Common Linnets - Calm After The Storm
- Cristina Scarlat - Wild Soul
- András Kállay-Saunders - Running
- Axel Hirsoux - Mother
- Suzy - Quero Ser Tua

02 Armenia

03 Łotwa / 2 punkty[/color]

7


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#7 2014-05-06 15:58:00

 F_o_X

Een Beetje

Piosenka-ESC: Diva
Kraj-ESC: Italia

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

1
Armenia
Estonia
Szwecja
Islandia
Rosja
Azerbejdżan
Ukraina
San Marino
Holandia
Węgry

2
Azerbejdżan

3
Albania / 3

9


Offline

 

#8 2014-05-06 17:30:15

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

1
- Armenia
- Estonia
- Szwecja
- Rosja
- Azerbejdżan
- Ukraina
- Portugalia
- Holandia
- Węgry
- Czarnogóra

2


3
8 punktów

8


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#9 2014-05-06 18:47:49

 Kysio

Dansevise

Piosenka-ESC: Diese Welt
Kraj-ESC: Niemcy

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

1
- Armenia
- Holandia
- Szwecja
- Moldawia
- Azerbejdzan
- Ukraina
- Wegry
- Czarnogora
- Belgia
- Portugalia
2
- Holandia
3
Estonia


7


Wir sind stark, Wir zwei.

Offline

 

#10 2014-05-06 22:28:04

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

- Armenia
- Łotwa
- Szwecja
- Islandia
- Rosja
- Azerbejdżan
- Ukraina
- Holandia
- Czarnogóra
- Węgry

Zwycięzca:
Ostatnie miejsce: 17 pkt.

9

Offline

 

#11 2014-05-06 23:03:42

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

KONIEC TYPOWANIA W PIERWSZYM PÓŁFINALE!!!

Do finału awansowali:
- Armenia Aram MP3 - Not Alone
- Szwecja Sanna Nielsen - Undo
- Islandia   Pollapönk - No prejudice
- Rosja Tolmachevy Sisters - Shine
- Azerbejdżan Dilara Kazimova - Start a Fire
- Ukraina Mariya Yaremchuk - Tick-Tock
- San Marino Valentina Monetta - Maybe (Forse)
- Holandia The Common Linnets - Calm After The Storm
- Czarnogóra Sergej Ćetković - Moj Svijet
- Węgry András Kállay-Saunders - Running


Jak Wam się podobał pierwszy półfinał? Czy jesteście zadowoleni z wyników?


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#12 2014-05-07 00:32:28

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Jestem debeściak do spółki z FoX Nie wiem, czy w kontekście tegorocznych koncertów można mówić o zadowoleniu, ale w każdym razie dzisiaj odczuwam coś w rodzaju zadowolenia. Grono finalistów ani zachwyca ani rozczarowuje, a za grupą przegranych jakoś nie tęskno. Właściwie sentyment, którego raczej nikt nie podziela, żywiłem jedynie do Belga, którego utwór mnie wzruszał. Jego żałuję najbardziej, ale finał raczej był poza jego zasięgiem. Portugalia? O ile sama piosenka mogła się nawet sprzedać, to po występie było wiadomo, że to się nie może udać. Truskaweczki, pszczółki, rozgogolona blondi i wykonanie bardzo słabe. Cała choreografia też już jakby z poprzedniej eurowizyjnej epoki. Chyba przepych przestaje się sprzedawać...

Finaliści:
Czarnogóra - ten awans to bardzo pozytywne zaskoczenie. Kiedy miało się udać, jak nie teraz? Bardzo ładna piosenka, swobodnie, eterycznie wykonana. Jedyny minus to ta pani pomykająca na rolkach, która zupełnie do tej piosenki nie pasuje. Mogłoby też być trochę więcej gry kolorami, ale to już mało istotne. Będę Czarnogórze kibicował w finale.
Węgry - zdzierżę go awansującego dzisiaj do finału, ale obawiam się jednocześnie, że może bardzo mocno powalczyć w sobotę o najwyższe laury, a to już moim zdaniem za wiele. Jakoś średnio mi też pasuje tematyka tego utworu do formy. W zasadzie nie wiem, dlaczego, ale tak już jest.
Rosja - to z kolei nie mogło się nie udać. Ciągle uważam, że ten utwór jest niedoceniany w tym roku. Myślę, że top 10 w sobotę może utrudnić jedynie polityczne postrzeganie Rosji obecnie. Dziewczyny jakoś tam sobie poradziły z tą piosenką, chociaż te całe wygibasy mogły sobie darować.
Armenia - nie zachwycił mnie dzisiaj. Awans zasłużony, ale myślałem, że stać go na więcej, jeśli chodzi o wykonanie. Zawiniła pozycja startowa i otwieranie całego konkursu? Chyba nie uda mu się wygrać w sobotę, choć mam nadzieję, że wypadnie lepiej niż dziś.
Azerbejdżan - nie porywała mnie ta piosenka nigdy, nie porwała i dziś. Ale plus za to, że nie jest taka "nachalna" jak inne azerskie propozycje.
San Marino - a to ci historia... Domyślam się, że przepchnęli ją jurorzy, żeby biednej Valentinie zrobić dobrze i żeby już więcej nie przyjeżdżała. Zeszłoroczna piosenka była lepsza i tyle.
Ukraina - awans do przewidzenia. Nie drażni mnie, chociaż oglądanie znów tego chomika w kółeczku i wspinającej się Marii budziło niezdrowe skojarzenia z rokiem 2009. Może trzeba docenić, że nie było gladiatorów i maszyny parowej?
Szwecja - będzie wysoko. Może dziś wygrała? Wypadła tak, jak się spodziewałem.
Holandia - również pozytywne zaskoczenie dziś. Za piosenką nie przepadam, ale troszkę mnie przekonali dziś. Powtórka sukcesu Anouk może być poza zasięgiem, ale awans do finału jest już osiągnięciem.
Islandia - i następni, którzy przekonali mnie dopiero dziś. Kolorowo, wesoło, pozytywnie. Spodziewałem się, że po raz kolejny to Islandia będzie odczytana jako ostatnia.

Sam koncert mnie jakoś nie porwał. Scena, która miała być zjawiskowa, nie robi jakiegoś szczególnego wrażenia w telewizji, ale dobrze, że nie przytłacza artystów jak w Moskwie (a swoją drogą czytałem gdzieś jakieś porównania do estrady moskiewskiej...). Prowadzenie? Wolałem panią ze Szwecji, ale jest w miarę. Interval actu nie oglądałem, bo byłem w łazience I tyle. Do czwartku.

Offline

 

#13 2014-05-07 02:15:34

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Odniosłem wrażenie, że sama scena lepiej wyglądała na nagraniach z prób niż w obrazku. To chyba kwestia skali - czasami udawało się komuś po prostu zginąć w tym ogromie wszystkiego, o czym przekonali się ci, którzy nie zadbali o oprawę swojego występu. Organizacji nie oceniam, bo nie za bardzo na nią też zwracałem uwagę. Co do uczestników ogólnie - wydaje mi się, że albo nie wykorzystali potencjału swoich piosenek, albo po prostu nie za bardzo poradzili sobie ze zderzeniem z wielką sceną.

Byłem zaskoczony może nie tyle awansem tego utworu, co awansem tego występu... Pomimo iż ostatecznie piosenka i tak znalazła się w moim top 10, to mam pewien niedosyt. Zabieg z panią na rolkach nie był taki zły, bo gdyby nie ona, to być może nikt nie zauważyłby, że w ogóle Czarnogóra była obecna w tym półfinale. Wokaliście ewidentnie brakuje charyzmy.

Nie przekonał mnie ani występ, ani piosenka, ani jej wykonanie. Zwróciłem uwagę jedynie na to, że brwi wokalisty żyją swoim życiem. Po występie miałem chwile nadziei na brak awansu, ale jednak coś ludzi chwyciło, a w połączeniu z ostatnią pozycją startową dało awans.

Reakcja na ten występ pokazała, że jeśli chodzi o niemieszanie polityki w muzykę, to jeszcze długa droga przed nami. Występ nie zrobił na mnie większego wrażenia, ale ostatecznie upchnąłem bliźniaczki i do swojej dziesiątki.

Czegoś mi zabrakło, ale sam nie za bardzo wiem, czego. Jak na faworyta było zbyt nijako. Spodziewałem się w pewnym momencie wybuchu ekspresji, a wokal jak dla mnie brzmiał dość... hmm... płasko? W każdym razie odczucia mam podobne jak Barthez - Armenia raczej nie zwycięży.

Sama prezentacja w połączeniu z wizualizacjami była dość ciekawa, ale odniosłem wrażenie, że wokalnie nie brzmiało to najlepiej. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na piękną suknię. Postawienie na krwistą czerwień było chyba dobrym rozwiązaniem - bez niej prezentacja wypadłaby dość blado.

Bardzo zaskakujący awans, ale jak dla mnie w pełni zasłużony. Również uważam, że rok temu Valentina zaprezentowała lepszą piosenkę, choć z drugiej strony ta nie była taka najgorsza. Nieprzekombinowana. Odniosłem wrażenie, że przez cały występ kobitka miała łzy w oczach. Może na zapas zaczęła płakać ze szczęścia?

Ten awans to dla mnie duży zawód. Miałem nadzieję, że z Ukrainą się dzisiaj pożegnamy.

Nie ma co się rozpisywać chyba - powtórka z występu w Melodifestivalen i pewny awans do finału.

Chyba zadziałała magia prezentacji i pozycja startowa. Bardzo ładnie wyglądało to w obrazku. Nadal podtrzymuję, że sama piosenka jest trochę nużąca.

To jedna z dwóch piosenek, przy których wszyscy świetnie się bawili w pubie, w którym oglądaliśmy Eurowizję. Przyznam szczerze, że mnie też chwyciła ta melodia i sam zacząłem się kołysać. No, troszkę mnie to zahipnotyzowało :P Uważam, że awans ten jest jak najbardziej zasłużony.


Odpadli:

Zaprezentowali się sympatycznie i kolorowo, ale trzeba przyznać, że w kategorii joke entry przegrali z Islandczykami. Myślałem jednak, że wejdą, ale może jestem po prostu naiwny.

Zastanawiam się, czy to był dzisiaj najgorszy występ, czy może nie? Niestety, godziny wyginania się na salach gimnastycznych nie przyniosły zadowalającego obrazka - te ruchy niby intensywne, ale jakieś takie niemrawe, no i dużo ujęć z oddali. Gdybym widział ten występ przed naszym konkursem, to raczej Estonię typowałbym do ostatniego miejsca. Upadł również mit doskonałej umiejętności łączenia pięknego śpiewu i tańca przez Tanję - na żywo nie dało się tego słuchać. Nie tylko, gdy tańczyła - początek też jej ewidentnie nie wyszedł.

W sumowanym rankingu 12 osób u nas w knajpie zajęła 3 miejsce Ludzie byli zachwyceni jej głosem. Ja w sumie też i nawet typowałem ją do finału (myślałem, że jury zrobi swoje). Urzekła mnie do tego stopnia, że zapomniałem, jak złą piosenkę śpiewa :P Cóż, widocznie piękny wokal to za mało na finał.

To było straszne. Od samego początku ta piosenka mnie wzruszała jakoś szczególnie, ale dzisiaj zacząłem się zastanawiać nad tym, czy całe to wejście to nie jest jedna wielka produkcja nastawiona na głosy widzów... Niestety, Belg nie podołał wokalnie i nie miał praktycznie szans w zderzeniu z innymi balladami.

Myślę, że to właśnie ona się podzieliła dzisiaj z Estonką miejscami 15-16. Nowa wersja piosenki brzmiąca jak demo, utwór wygulgotany, a nie zaśpiewany, no i ta otoczka z zerwaniem włosów na czele... że co to niby miało być?

Pal licho piosenkę i występ, ale kto jej kazał włożyć sukienkę, w której wyglądała, jakby cierpiała na trąd? Malutki okruszek tego, co mogło mi się w tym wejściu spodobać, został skutecznie zdmuchnięty z pierwszymi dźwiękami płynącymi z ust Suzy.

Ostatnio edytowany przez Daniel (2014-05-07 03:58:48)

Offline

 

#14 2014-05-07 10:27:03

 Poland

Net Als Toen

Piosenka-ESC: Ilinca & Alex - Yodel It!
Kraj-ESC: Rumunia

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Moje nastawienie odnośnie I półfinału jest w miarę umiarkowanie dobre od strony organizacyjnie gdyż od strony graficznej konkurs przygotowano bez zarzutów. To samo w kwestii sceny choć tu mnie irytują te rusztowania niby podtrzymujące LED'y.
Jeżeli chodzi o prowadzących to o ile panią prowadzącą zdążyłem polubić o tyle panów już nie - pana aktora chętnie podmieniłbym z panią miejscami czyli tym samym oddelegował go do greenroomu. Na plus za to obok grafiki (gdzie najbardziej spodobało mi się zrobienie grafiki z finalistami, backstage po danym występie 2 skrócie, płynne przejście flagi do belki, melodia przed występem oraz cieniowanie napisu z krajem numerem startowym dzięki czemu napis nie ginie w tle) bym ocenił "Opening Act" z Emilką z lasu w roli głównej oraz książkę z eurowizyjnymi rekordami - tutaj dodatkowy plus za zaproszenie Jedwardów i Vierki na Eurowizję

W kwestii piosenek to tutaj wczoraj typowałem sobie tak:
Ukraina, Rosja, Albania, Estonia, San Marino, Mołdawia, Szwecja, Portugalia, Węgry oraz Islandia.
Z tej dziesiątki przeszło sześć następujących krajów: Ukraina, Rosja, San Marino, Szwecja, Węgry i Islandia co sprawia że moje typowanie jest lekko powyżej średniej.
Przechodząc głębiej strasznie zawiodła mnie Mołdawia która schrzaniła swoją piosenkę co najmniej jak Polska w 2006 roku albo i gorzej. Co ciekawe w sobotę będzie chyba pierwszy finał bez Mołdawii od czasu ich debiutu w 2005 roku.
Zasmuciło mnie też wpuszczenie do finału mdłych piosenek z Azerbejdżanu i Holandii kosztem moich ulubionych utworów z Estonii i Albanii. Ucieszył mnie za to brak awansu dla Belgii - jakoś Mama z Rosji w 2009 bardziej przyciągała moją uwagę. Obojętnie za to przeszło u mnie zatopienie Łotwy na poziomie półfinału czy przemycenie do finału Węgier. Z pozytwów największym zaskoczeniem jest awans San Marino i niedocenianej przeze mnie Czarnogóry. Cieszy także awans Szwecji, Ukrainy i Rosji. Ogólnie pierwszy półfinał wypadł całkiem w porządku - oby drugi półfinał jak i finał też taki był


Od ponad 14 lat z Konkursem Piosenki Eurowizji

Offline

 

#15 2014-05-07 16:47:18

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Poland napisał:

Co ciekawe w sobotę będzie chyba pierwszy finał bez Mołdawii od czasu ich debiutu w 2005 roku.

No chyba nie

Offline

 

#16 2014-05-07 20:06:59

 Marinabel

Duszek

Piosenka-ESC: " Not Alone"
Kraj-ESC: Armenia 2014

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Moje typowania 9 celnych na 10. Coraz lepiej. Oby tak samo mi poszło w totka.

Offline

 

#17 2014-05-08 23:33:50

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: Kopenhaga 2014: I PÓŁFINAŁ

Na minus rozpoczęcie, interwał i to, że większość ekip nie potrafi wykorzystać sceny, błyskotek - albo całkowicie odpuścili i za nimi toczył się chaos, albo przekombinowali i też mieli za sobą chaos nad chaosy. W niewielu miejscach całość współgrała i robiła wrażenie. Zastanawiam się, czy to przypadkiem nie najwyższy czas przenieść się na mniejszą i mniej rozświetloną chaotycznie scenę...?

Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie panowie z ! Zawiodła mnie pani z i pan z , po którym spodziewałam się nieco więcej charyzmy, bo utworowi brakuje tego czegoś... Mam nadzieję, że w finale i zaprezentują się lepiej.

Awanse chyba spodziewane - trzeba było ukłonić się w stronę tych, z którymi działo się gorzej.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esc.pun.pl