E u r o w i z j a n i e - Eurowizjanie - Eurowizja - Forum

Eurowizjanie - Forum miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji


#1 2013-12-05 16:04:13

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

POLSKA znów w Konkursie!!!

Polska powraca na Eurowizję!!!

Szczegóły dotyczące wyboru polskiego reprezentanta widzowie poznają w styczniu 2014 r., natomiast nazwisko wykonawcy reprezentującego TVP podczas konkursu zostanie ogłoszone do końca lutego 2014 r.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe … i/13230106


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#2 2013-12-05 16:13:29

 Adelbert

Net Als Toen

Piosenka-ESC: "Autostop"
Kraj-ESC: Grecja Cypr

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Świetna wiadomość!
Obstawiam, że TVP wybierze Rafała Brzozowskiego (The Voice of Poland, Jaka To Melodia?)

Ostatnio edytowany przez Adelbert (2013-12-05 16:14:10)


Child of Plato and Aristotle

Offline

 

#3 2013-12-05 16:23:55

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Obawiam się, że w tych śmiechach-chichach coś jednak jest, bo od kilku tygodni trwa intensywna promocja piosenek eurowizyjnych przez Janowskiego... Niestety, jeśli TVP tak widzi powrót Polski na Eurowizję, to lepiej w ogóle nie wracać, ale... Liczę, że "kochana telewizji" nas zaskoczy (pozytywnie)!!!


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#4 2013-12-05 20:31:14

 BarthezDezerter

Tu te reconnaîtras

Piosenka-ESC: Kaliopi - Crno i belo

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

A po co wracamy...? Żeby znowu nie wejść do finału? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że za tą decyzją pójdzie przemyślany proces wyboru dobrego delegata, niezależnie w jakiej formie ten wybór miałby być dokonany. Chciałbym wierzyć, ale póki co nie mogę. Może będę pozytywnie zaskoczony, ale czy to możliwe?

Offline

 

#5 2013-12-06 20:47:41

 Adelbert

Net Als Toen

Piosenka-ESC: "Autostop"
Kraj-ESC: Grecja Cypr

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

No cóż, cieszę się z powrotu Polski, ale jakoś nie wierzę w dobry wybór i dobry wynik Czuję, że TVP uraczy nas córką dyrektorki kuzynki prezeski (za Weteranką :P) i znowu będziemy wstydzili się za polskiego reprezentanta w Esc jak za polską reprezentację w piłce nożnej


Child of Plato and Aristotle

Offline

 

#6 2013-12-06 20:53:31

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Mnie martwi głównie to, że nie jestem w stanie wskazać nazwiska, które chciałabym zobaczyć w barwach Polski na Eurowizji... Dociera do mnie, że współczesna polska muzyka nie istnieje (przynajmniej dla mnie) i to mnie niezwykle dołuje, przeraża i złości jednocześnie...
Zgadzam się z Państwem, że sam powrót Polski raduje serce, ale to, co za nim idzie... jakoś jakby mniej...


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#7 2013-12-06 21:04:10

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Fakt powrotu Polski do Konkursu to bardzo dobra decyzja, bo to powrót w miejsce, w którym powinniśmy być przez cały czas - w europejskiej (teraz już ponad europejskiej) wspólnocie.
Co do reprezentanta - nie mam nic przeciwko szukaniu go w programach typu talent show, bo tam zdarzają się ciekawi wokaliści. Ważne, by wybraniec nie pozostał sam sobie. Żeby zaznaczyć swoją obecność w ESC potrzebuje oręża - utworu, którego nie będzie musiał bronić nie wiadomo jakim wykonaniem czy interpretacją. Wykonanie ma podkreślać jakość piosenki, nie ukrywać jej brak.


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#8 2013-12-06 21:07:56

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Do postu Piotrka pasowałoby jeszcze - niech się dzieje wola TVP!!!
Czyli...
- brak funduszy
- brak utworu
- brak wykonawcy
- brak pomysłu na prezentację
- brak integracji i promocji


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#9 2013-12-07 18:32:50

 The King

Apres toi

Piosenka-ESC: Let Me Try
Odznaczenie: MODERATOR

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

I tak nie wejdziemy do finalu, i tak bedzie bedzie wstyd, wiec nie wiem, po co wracamy? Nasza telewizja na pewno nie odrobila lekcji z ostatnich lat, a na powrot zgodzila sie tylko pod presja fanow Eurowizji. Oczekuje, ze fani Eurowizji pewna porazke przyjma na klate i nie beda obwiniac o nia TVP. x]

Ostatnio edytowany przez The King (2013-12-07 18:33:48)

Offline

 

#10 2013-12-08 02:31:01

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Ja się bardzo cieszę. Wszystko wskazuje na wybór wewnętrzny, wydaje mi się, ze to będzie ktoś z The Voice. Preselekcje ogłoszone w styczniu nie mają najmniejszego sensu, chyba nawet TVP zdaje sobie z tego sprawę.

Offline

 

#11 2013-12-10 22:14:40

 Eurovision Dream

Duszek

Piosenka-ESC: Fly with me
Kraj-ESC: ALB ARM CRO ISR

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Też tak uważam i liczę, że będzie wybór wewnętrzny, bo osobiście jestem ciekawa, kogo TVP wskaże.

Offline

 

#12 2014-01-06 00:58:47

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Chylińska powiedziała rzekomo w jakimś wywiadzie, że chciałaby jechać na Eurowizję.

Tymczasem Edyta Górniak na swoim fanpejdżu zmieniła zdjęcie profilowe na to z Eurowizji 1994. Wiem, że teorie spiskowe to domena piasków, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że to właśnie ona będzie nas reprezentowała. To już w sumie drugi sygnał w tym kierunku.

Offline

 

#13 2014-01-06 02:14:26

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Jeszcze za czasów "Jak oni śpiewają?" Edyta kilka razy wspominała, że chętnie pojechałaby na Eurowizję drugi raz i tylko czeka na propozycję od TVP.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 

#14 2014-01-06 02:40:01

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Po preselekcjach w 2010 roku powiedziała Szymonowi z OGAE (on jest wiarygodny, jeździ co roku na Eurowizję i pomaga polskim artystom odnaleźć się na miejscu), że nie wyklucza tego, tylko musiałaby mieć naprawdę dobrą piosenkę. Ciekaw jestem, czy coś z tego wyniknie. Mogłoby to być dość ciekawe, ale też ryzykowne jednak.

Offline

 

#15 2014-02-20 11:38:56

 SiM

Take Me to Your Heaven

Piosenka-ESC: Ein Lied Kann Eine Brücke Sein
Kraj-ESC: .de .il .ee
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Adelbert napisał:

Obstawiam, że TVP wybierze Rafała Brzozowskiego (The Voice of Poland, Jaka To Melodia?)

Tu od pewnego czasu mamy pewność, że tak się nie stanie. Rafał będzie wiosną tańczył z gwiazdami w Polsacie.

Z kolei spekulacje o wysłaniu do Kopenhagi Donatana i Cleo nabierają bardzo realnych kształtów: http://eurovisionsongcomedy.blogspot.co … groza.html
Co Wy na to?


https://4.bp.blogspot.com/-iBk38fCi0s4/XJYUBDe3FII/AAAAAAAAO_s/iBChvhL1Mxsfzzz8b9RoaEVu3dJt6WfnwCLcBGAs/s320/lakemalawi.png

Offline

 

#16 2014-02-21 08:15:58

 Daniel

A-Ba-Ni-Bi

Piosenka-ESC: Tu te reconnaîtras
Kraj-ESC: Francja

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Uważam, że jest to wybór i dobry, i zły. Przede wszystkim nie lubię tej piosenki, nie rozumiem tego szumu, który w Polsce się wokół niej wytworzył, uważam, że ten żart nie jest śmieszny, no i średnio wierzę w jakiś spektakularny sukces (przy czym za sukces nie uznaję awansu do finału - przy 15 krajach i układzie polityczno-punktowym, który mamy w swoim półfinale, awans do finału byłby osiągalny nawet z "Filiżanką"). Mam sporo wątpliwości, które rozwiążą się dopiero w maju - m.in. jak to zabrzmi na żywo, jaki jest pomysł na występ itd.

Z drugiej strony utwór jest znany w Polsce i może się w dużej mierze przyczynić do promocji Eurowizji. Jest to w zasadzie wybór fanów, którzy męczyli w tej sprawie ludzi z TVP przez jakiś czas. To, że TVP nie okazała się być obojętna na sugestie fanów również odczytuję jako dobry znak i pewną inwestycję na przyszłość. Poza tym chyba zostało za mało czasu na wymyślenie czegoś sensownego w sprawie piosenki i ewentualnych kandydatów na Eurowizję.

No i wolałbym wersję angielską.

Ostatnio edytowany przez Daniel (2014-02-21 08:16:59)

Offline

 

#17 2014-02-24 21:33:44

 Weteranka

Fly on the Wings of Love

Piosenka-ESC: "Vivre"
Kraj-ESC: Francja
Odznaczenie: WETERAN

Re: POLSKA znów w Konkursie!!!

Jeśli wybiorą ten straszny projekt to mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na idiotyczny pomysł sławienia słowiańskich wdzięków po angielsku. Oby do jutra.


https://2.bp.blogspot.com/-PDmdQE7H73Y/W9HmxfvoWwI/AAAAAAAAAOM/odzSFlBv3aIk-VXBnSyQxz7budGjlkFzgCLcBGAs/s1600/Elfa.png

Offline

 
|| CHATBOX || ESC Emotikony || Przeszukaj forum || EUROWIZJANIE || Facebook || Blog-Czat || ESComedy

Amar pelos dois | Heroes | Rise Like a Phoenix | Only Teardrops | Euphoria | Running Scared | Satellite | Fairytale | Believe | Molitva | Hard Rock Hallelujah | My Number One | Wild Dances | Everyway That I Can | I Wanna | Everybody | Fly on the Wings of Love

Eurowizja | Eurovision | Eurowizjanie | ESC | Oslo | Düsseldorf | Baku | Malmö | Kopenhaga | Wiedeń | Sztokholm | Lizbona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.esc.pun.pl